Otáčkomer zas

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
JosipZH
Příspěvky: 5
Registrován: ned říj 14, 2007 20:29
Bydliště: Žiar nad Hronom

Otáčkomer zas

Příspěvek od JosipZH »

No pozeral som si veci čo ste popísali k otáčkomeru ale nikde som nenašiel aktualnu stranku kde by sa to dalo zohnať za slušnú cenu. Najlacnejší otáčkomer som našiel za 1.500,-Sk ale podla mna je to dosť za niečo čo ukazuje iba otáčky a je to vlastne jednoduchý prístroj. Poradte ak viete o niečom lacnejšom.
Matez 0.8/2004 - zatial jazdí a spotreba 5.1 až 5.8 ale na dlhšie vzdialenosti viacmenej, nakoľko do roboty mám 25 km. Nedávno som dorobil centrál na DO a teraz sú na rade fólie a otáčkomer.
Reklama
 

Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Příspěvek od mino »

Tak potom načo Ti to je, keď to ukazuje iba otáčky. :shock:
Škoda Roomster TSI
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

&Ja neviem,čo by mal ešte otáčkomer ukazovať okrem otáčok :?: :?: :?: :?: Koľko stojí pivo v najbližšej putike? :lol: :lol: :lol: :lol: ,veď nato tam je.Kedysi sa montovali aj tzv ekonometre,ktoré aj vyhodnocujú spotrebu.neviem,či to nemás na mysli.Ale klasikuš otáčkomer fakt ukazuje len otáčky.
Naposledy upravil(a) alvin dne stř led 23, 2008 13:19, celkem upraveno 1 x.
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Ale to on přece nepíše...jde o to, že se mu nechce vyhazovat tolik peněz (podle Josipa) za tak jednoduchou věc s jednou funkcí, jako je otáčkoměr....
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

Čo sa týka tej ceny,nikdy to nebol lacný špás,naozej nevedno prečo...Niekedy v r.1982 stál ten čo sa napájal na indukčku dal sa použiť pre škody,lady,ale aj wartburgy 690 Kčs,čo by bolo na dnešné peniaze vyše 3000 SK a pritom sa dal zostrojiť svietaci LED-kový za nejakých 300-400 Sk (r.1996).Tie elektronické meracie prístroje neboli a nie su lacnou záležitosťou,alebo možno výrobcovia ryžujú na tom,že je nízka ponuka na trhu.
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
JosipZH
Příspěvky: 5
Registrován: ned říj 14, 2007 20:29
Bydliště: Žiar nad Hronom

Příspěvek od JosipZH »

No presne narážal som na tú cenu nie na to čo ukazuje. Ved v tých tuningových obchodoch je to nehorázne predražené. Ved len ručičkový ukazovateľ napätia v aute stojí 1.000,-. Pritom špeciálny prístroj na ukazovanie napätia a iných velíčín stojí v obchode 250 a to je už pán prístroj. Tieto "tuningové predajne" rižujú na ľuďoch. ten otáčkomer má podla mňa hodnotu okolo 150,- a oni ho predávajú za 1.500,- ale nebojte ja si zoženiem lacnejší ked mi neviete poradiť a potom vám napíšem kolko ma stál.
Matez 0.8/2004 - zatial jazdí a spotreba 5.1 až 5.8 ale na dlhšie vzdialenosti viacmenej, nakoľko do roboty mám 25 km. Nedávno som dorobil centrál na DO a teraz sú na rade fólie a otáčkomer.
Ondras
Příspěvky: 1623
Registrován: sob bře 27, 2004 22:21
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondras »

JosipZH píše:Tieto "tuningové predajne" rižujú na ľuďoch. ten otáčkomer má podla mňa hodnotu okolo 150,- a oni ho predávajú za 1.500,-...
Dovolím si maličký exkurz do fungování trhu. Cena komodity nemá naprosto žádnou vazbu na její hodnout, kvalitu nebo jakýkoli jiný atribut. Je dána jen a pouze střetem křivky nabídky a poptávky. Jelikož je otáčkoměr za 1500 prodejný, tak se za tu cenu prostě prodává. Kdyby ne, tak má cenu jinou. Kdyby stál 150Kč, tak se jich 10x tolik stejně neprodá. Jednoduché... ;)
|\/| /\ '|' | '/.

byl to - ročník 1998 / 0.8i / přes 136.000 km / přímé sání, 15" alukola, snížení o 30mm, palubní počítač, otáčkoměr, sportovní interiér, folie, svody, laďáček a další capiny
Uživatelský avatar
JosipZH
Příspěvky: 5
Registrován: ned říj 14, 2007 20:29
Bydliště: Žiar nad Hronom

Příspěvek od JosipZH »

No to musím s tebou súhlasiť. Preto by som sa mal asi ísť kuknúť na Polský trh. No ale kedy tam budem mať cestu neviem :o(
Matez 0.8/2004 - zatial jazdí a spotreba 5.1 až 5.8 ale na dlhšie vzdialenosti viacmenej, nakoľko do roboty mám 25 km. Nedávno som dorobil centrál na DO a teraz sú na rade fólie a otáčkomer.
Tony M
Příspěvky: 61
Registrován: pát pro 29, 2006 01:07
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Tony M »

Skuste prejst do Sparka, ten už otáčkomer má...
Chevrolet Spark 0.8 , pred tým Daewoo Matiz 0,8 S
Uživatelský avatar
Happy
Příspěvky: 166
Registrován: čtv bře 22, 2007 06:51
Bydliště: Šumperk

Příspěvek od Happy »

Tony M píše:Skuste prejst do Sparka, ten už otáčkomer má...
Spark ale není zase tak hezkej jako Matýzek.Hezký den.Happy :lol:
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Není tak hezkej....ehm....mě se líbí víc ;) Mám rád ostřejší hrany....
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Otáčkoměr

Příspěvek od Vazoun »

Zdravim kolegu Matízkáře " JosipaZH " - také jsem toužil svýho Matize vybavit otáčkoměrem a vyšlo mi to - nabídnul jej tenkráte kolega Ondráš a mně se povedlo jej koupit na dobírku za 700.-Kč. V mým Matízku vypadá takto : nepovedlo se mi vložit foto - ale jinak u nás v Čechách jej seženeš na dobírku za 750.-Kč na této adrese :www.nakupka.cz
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“