Batéria

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Jokkinen
Příspěvky: 1
Registrován: čtv pro 14, 2006 11:27

Batéria

Příspěvek od Jokkinen »

Má tu niekto skúsenosť z výmenou originál batérie do Tica za batériu štandartnú vhodnú napr. do škodovky
Reklama
 

Erricco111
Příspěvky: 115
Registrován: stř bře 07, 2007 13:25

Příspěvek od Erricco111 »

Ja mam bateriu menenu už ked som ho kupil a ide super. ;)
Daewoo Tico , r.v. 1996
Uživatelský avatar
isteron
Příspěvky: 49
Registrován: ned kvě 13, 2007 21:02

Ja som mal

Příspěvek od isteron »

pôvodnú, vápnikovú batériu 9 rokov. Nedávno som ju vymenil za Banner, uzavretú, tak isto ako bola originál. Tá mi zamrzla len raz, keď bolo -23 st. Popoludní som išiel pre auto, svietilo už na neho slnko, asi -2 st. a bez problémov naštartovala. Odvtedy som ju len raz preventívne nabil v zime. Priemerný ročný prebeh mám okolo 9 tisíc km. Klasickú batériu by som nechcel. Obrázek
isteron
Erricco111
Příspěvky: 115
Registrován: stř bře 07, 2007 13:25

Příspěvek od Erricco111 »

prečo :?: v čom je klasicka bateria zla :?: neviem,neviem či by tak origo utiahla všetku tu elektroniku čo v aute mam :lol: a nabijania som si u škodovky užil až až .
Daewoo Tico , r.v. 1996
Uživatelský avatar
isteron
Příspěvky: 49
Registrován: ned kvě 13, 2007 21:02

klasická batéria

Příspěvek od isteron »

vyžaduje údržbu, t.j. sledovanie stavu elektrolytu, dolievanie. Unikajú výpary, škodí to okolitému plechu . Švagor mal problémy s batériou na Š 105 ešte v záruke. Pokazil sa mu regulátor nabíjania, 100 km išli na 5 cm výške hladiny elektrolytu. Nakoniec musel kúpiť novú. Za ten čas, čo som jazdil na originálnej batérii, 10 rokov, bol by som musel kúpiť 4 klasické batérie . Ešte ju mám v pivnici, používam ju na bat. vŕtačku a funguje.
isteron
aumirek
Příspěvky: 207
Registrován: stř bře 07, 2007 22:55
Bydliště: Klimkovice

Příspěvek od aumirek »

uplně jedno jakou baterku tam dáš pokud tam vleze bezudržbová je lepší v tom že na ni kašleš pokud ti není zatěžko jednou za čas zkontrolovat alektrolit je to uplně jedno
Uživatelský avatar
isteron
Příspěvky: 49
Registrován: ned kvě 13, 2007 21:02

Příspěvek od isteron »

Lenže originálna batéria, vápniková, mi vydržala 10 rokov. A klasická olovená, otvorená mi na predošlom aute, Š 105, vydržala len asi 3 - roky !
isteron
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

Ja mám najlepšiu skusenosť s tou čiastočne bezúdržbovou batériu Zn.VESNA (SLO),vydržala v Š120 vyše 8 rokov,z baterkami Zn.AKUMA a VARTA,samozrejem reč je o tých plastových bezúdržbových podľa DIN,mám takú skusenosť,že držia pomerne dobre tých 4-6 rokov,ale potom spravidla vypadne nejaký článok a neprejaví sa to hneď,ako kedysi na tých asfaltových klasikách,ale až keď voz pár dní postojí,že sa s ním nejazdí,alebo drú tuhšie mrazy..
Tie staré klasiky odchádzali aj uprostred leta,ale tieto plasťáky odídu len zásadne v zime :P :P :P :P ,aspoň také mám skusenosti.
momentálne mám v 4ročnom Matize ešte originál baterku Zn.DELKOR,uvidím,čo povie v zime,lebo len teraz som Matizka kúpil..V ticu bola už baterka menená,bola značky FIAMM,ktorú by som ja osobne nekúpil už ani keby stála 5 Sk,lebo v IBIZE mi 18 dní po skončení záruky praskol plášť a vytiekol elekktrolit na podblatník,čo sa mi nestalo ani kedysi na bulharských baterkách Zn:Balkancar,ktoré držali 4 roky a dosť,konkrétne v trabante (6V/84Ah),alebo wartburgu (12/42)
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Schikula
Příspěvky: 33
Registrován: pát lis 18, 2005 16:48
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Baterie - kapacita?

Příspěvek od Schikula »

Ahojte lidi!
Je standard v Tiku baterka 35Ah? Já tam mám už druhou od ACUMy (vydržela 2 roky a dva články sou fuč). Chci si koupit opět bezúdržbovou (BANNERku), ale ještě před tím se potřebuji ujistit, že 35Ah je to pravé ořechové (bez změny držáku).
Dík! ;-)

Ciao!
Tico SX - krabička na kolečkách, ale moje. :-)
Uživatelský avatar
isteron
Příspěvky: 49
Registrován: ned kvě 13, 2007 21:02

Batériu

Příspěvek od isteron »

mám druhú, po 12. rokoch prevádzky pôvodnej kórejskej, som kúpil Banner, bez údržbovú , gelovú, už rok je v prevádzke bez problémov. Cca 1 700 .-Sk. Neviem naspamäť, ale tuším to bude 40 Ah. Zajtra to zistím a nahlásim. Rozmery sú tie isté ako pôvodná, zmestila sa do pôvodnej schránky. Banner vyrába zvlášť pre Tico, nakoľko robí aj pre iné typy. Pre Tico musí mať vľavo vzadu + pól, a vpravo vzadu - pól. Predavač ma na to upozornil. Statú batériu používam ešte v garáži na pohon batériovej vŕtačky.
isteron
Uživatelský avatar
isteron
Příspěvky: 49
Registrován: ned kvě 13, 2007 21:02

pozrel som

Příspěvek od isteron »

na ňu dnes. Je to Banner Power bull. P 40 Ah. Zmestila sa do pôvodnej originál schránky . :!: :)
isteron
Odpovědět

Zpět na „TICO“