Výmena žiarovky v hmlovkách + svetla

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
newnexia
Příspěvky: 99
Registrován: úte srp 07, 2007 23:11

Výmena žiarovky v hmlovkách + svetla

Příspěvek od newnexia »

sevaste hladal som po fore no nenasiel som co som hladal...ako vymenim žiarovku v hmlovkách zistil som ze mi jedna nesvieti jak sa k nej dostanem nenasiel som na hmlovke ziadne sroby...to sa budem muset strcit pod auto a zozadu to robit? saq je nizke ....poradte..

...no a odisla mi jedna parkovačka a druhá uz odchádza....rad by som to vymenil no mam nexiu glx a skurvenejsi s prepacenim za vyraz pristup som nevidel este na pravom svetlomete pokial nieco neodmontujem ani nemam sancu...pls o radu diki
Reklama
 

ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

Ak sa ti nechce ist pod auto koli tej hmlovke, tak vypacit ten kryt co je okolo nej a tysrobuj ju von. S tym pristupom k tym svetlam je to nahodou celkom skvele, ved je dost aut kde ked chces menit ziarovku, tak musis dat dolu ten plastovy podblatnik a tam potom saskovat.
Uživatelský avatar
Dede
Příspěvky: 314
Registrován: ned úno 27, 2005 15:22
Bydliště: Košice

Příspěvek od Dede »

NEXNEXIA: odmontuj ten plastový nasávač na prívod vzduchu do AIR boxu. Drží to na dvoch krížových šrubách na maske .... je to banalita.
Ale prístup je tam aj tak choujový....


Andy
DAEWOO NEXIA DOHC 1996- moje 1. osobné motorové vozidlo
CITROEN C4 Seduction 2010
Hyundai SANTA FE -T 2,4 16V 2006
Uživatelský avatar
newnexia
Příspěvky: 99
Registrován: úte srp 07, 2007 23:11

Příspěvek od newnexia »

tomu ver andy...najhorsi na lavom svetle je to tiez blbe tu kritku kruhovu som dal dolu ale dalej mi s tim neslo pohnut...co potom ked dam dolu tu kruhovu krittku
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Příspěvek od Dark69 »

newnexia píše:tomu ver andy...najhorsi na lavom svetle je to tiez blbe tu kritku kruhovu som dal dolu ale dalej mi s tim neslo pohnut...co potom ked dam dolu tu kruhovu krittku
musis odoponut taku ocelovu pruzinku ktora drzi ziarovku...ta pruzinka je uchytena v zarazke staci stlacit a vybrat ju s tej zarazky pozri sa na to lepsie a pochopis je to lahke..a potom kludne vyberes ziarovku aj s obimkou ;)
Uživatelský avatar
newnexia
Příspěvky: 99
Registrován: úte srp 07, 2007 23:11

Příspěvek od newnexia »

sevas dark no parkovacky som vymenil pohode ale svetlo normalne..je tam pruzinka ktora je prisrobovana s prava aj lava na srobik..by som musel byt superman aby sa mi niecim poradilo to odmontovat...neni to nic take ze pootocit tak neviem -:(( no a ta hmlovka vypacil som tu kritiku ale nejde von ...su tam dva sroby ale to su fakt nejake divne sroby neni tam zarez na rovny alebo krizovy srobovak a neivem cim to odsrobujem radte kretenovi :))
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Příspěvek od Dark69 »

newnexia píše:sevas dark no parkovacky som vymenil pohode ale svetlo normalne..je tam pruzinka ktora je prisrobovana s prava aj lava na srobik..by som musel byt superman aby sa mi niecim poradilo to odmontovat...neni to nic take ze pootocit tak neviem -:(( no a ta hmlovka vypacil som tu kritiku ale nejde von ...su tam dva sroby ale to su fakt nejake divne sroby neni tam zarez na rovny alebo krizovy srobovak a neivem cim to odsrobujem radte kretenovi :))
no pocuvaj ta pruzinka tam co je v svetle tak je presne ako pises prisrubovana ale pozor!!--netreba nic odsrubovavat ale na druhej strane je zaseknuta v takej zarazke ma take ocko na konci stlac to ocko a potiahni smerom do hora a odopnes to je strasne lahke pozri lepsie na druhu stranu pruzinky a nie na tu srubku co ju drzi...a hmlovky najlepsie je lahnut pod auto a v pohode z nich vyberes ziarovku okdrutis len taku umelu malu zatku z nich a veberes ziarovku sa to zda nizko to auto ale ked zoberies stare veci a lahnes tak je to ok alebo daj auto na zdvihak kusok a mrkni na hmlovku spod auta zvnutra ale bacha aby nespadlo auto ti!ja som to robil takto
Naposledy upravil(a) Dark69 dne čtv led 03, 2008 19:48, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
ice.cube
Příspěvky: 188
Registrován: sob čer 02, 2007 15:18
Bydliště: Veľká Lehota
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ice.cube »

Ja som vymienal H3ku nmlovke tak ze som dal dole to umele lemovanie z predu a odsrouboval dva sroby a hmlovka mi padla do ruk. jednoduche, velmi
NEXIA, tmavomodrá metalíza, fólie, PREDANÉ !!!
Uživatelský avatar
newnexia
Příspěvky: 99
Registrován: úte srp 07, 2007 23:11

Příspěvek od newnexia »

hej no tie dva sroby odsrobovat :D hrdzavee a neni to ani na srobovak :)
Uživatelský avatar
ice.cube
Příspěvky: 188
Registrován: sob čer 02, 2007 15:18
Bydliště: Veľká Lehota
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ice.cube »

newnexia píše:hej no tie dva sroby odsrobovat :D hrdzavee a neni to ani na srobovak :)
nastriekaj na tie sroby niečo. WD 4O alebo nieco podobne. to sa podda
NEXIA, tmavomodrá metalíza, fólie, PREDANÉ !!!
Uživatelský avatar
newnexia
Příspěvky: 99
Registrován: úte srp 07, 2007 23:11

Příspěvek od newnexia »

dark dnes som lahol pod auto krytka dolu uplna paradička ale jak som dal dolu kritku som skoncil ...asi to bude tim ze som totalny dement :lol: ale ziarovku som vytiahnut nevedel len som videl nejake kabliky
Uživatelský avatar
newnexia
Příspěvky: 99
Registrován: úte srp 07, 2007 23:11

Příspěvek od newnexia »

sevas zasas som bol dnes pod autom ..uz sa mi podarilo setky ziarovky vymenit ale tie hmlovky stale nist...neviem no dam dole krytku a ani tam neni nic zao by soim chytil ani ziarovku nevidnono jedine taky kablik :(( heelp
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

newnexia píše:sevas zasas som bol dnes pod autom ..uz sa mi podarilo setky ziarovky vymenit ale tie hmlovky stale nist...neviem no dam dole krytku a ani tam neni nic zao by soim chytil ani ziarovku nevidnono jedine taky kablik :(( heelp
Daj sem fotku tej tvojej zazracnej nexia-hmlovky, co tam nejde vymenit ziarovka. Ak nejde dat dolu cela (po tom odkrytovani a odsrobovani tych dvoch srobov), tak treba ist pod ten naraznik a vymenit to odspodu. Joj,joj, normalne mam chut teraz ist von a odfotit ti to ako to ma vypadat (ak najdem mobil tak tu dam fotky max. do pol hodiny) Obrázek
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

Takze neviem ako vypadaju tvoje mlhovky, ale takto seriove: Takze ak vyberies tu krytku, co je okolo tej hmlovky, tak by tam mali byt dva sroby (asi nastavec z goly 8 mm) Obrázek Obrázek Ak ich vysrobujes, tak potom mozes tu hmlovku vybrat. Ak ti to nejde, tak potom si pekne lahni pod ten predny naraznik, zhruba tam kde je umiestnena ta hmlovka a mal by si videt taketo nieco (od spodu): Obrázek Obrázek . Ked odkrutis (proti smeru ruciciek na hodinach) tu sedu "zatku" (co je v strede) tak potom mozes vidiet napr. ziarovku, ktoru chces vymenit. Inac ta cierna vydlicova matka (co je pod/vedla tej krytky ziarovky) je na nastavenie sklonu (aby si zbytocne nesvietil do neba, lebo vtaciky nenosia slnecne okuliare a mohli by prist k urazu a je to neprijemne aj pilotom v lietadlach) Obrázek
Uživatelský avatar
newnexia
Příspěvky: 99
Registrován: úte srp 07, 2007 23:11

Příspěvek od newnexia »

sevas ferino velka vdaka za foto....akurat ked som bol pod autom a odkruzil som tu zatku ako som spominal akurat tam tu ziarovku nevidim :)) asi pre zmenu zajtra pofotim ja :) ale dik moc
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“