podsvietenie prístrojovky

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
Palino
Příspěvky: 29
Registrován: čtv pro 20, 2007 19:30
Bydliště: Prešov- okolie

podsvietenie prístrojovky

Příspěvek od Palino »

nevie niekto poradiť, ako zmeniť podsvietenie prístrojovky ledkami?aké ledky sú vhodné, aký odpor, zapojenie, aby to vydržalo
Reklama
 

ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

Ledky a ledky. Led-ka ma problem z rozptylom svetla a to aj ked je to rozptylova, zial, so klas. ziarovkou sa to moc neda zrovnavat (nedokaze sa jej vyrovnat). Ak chces uzasne podsvietenie (a nechces za to dat velke LOVE v nejakom shope s doplnkami) tak skus sa poobzerat za takym to niecim: http://www.lkpartner.cz/displ_system.htm Toto iste akurat vyrezane predavaju priekupnici ako plazmove podsvietenie, ale samo ze so svojou mastnou prirazkou.
vikinko
Příspěvky: 35
Registrován: ned říj 28, 2007 18:29
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od vikinko »

Ja uz som nad tym uz tiez rozmyslal a asi bude pravda ze obycajna LED dioda nedokaze tak pekne rozsvietit pristroje ako ziarovka ale ked to chces skusit tak na klasicku ledku treba 470 OHMovy odpor ak ju chces zapojit na 12V a treba ho zapojit na kladny kontakt led diody...
Ale asi sa s tym naozaj neoplati piplat... :lol:
daewoo nexia 1.5 8V 55Kw (modrá)
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

Pre kolegov v CZ som nasiel toto: http://www.conrad.cz/DetailPage.asp?DPG=45665 Cena je iste zaujimava. Obrázek
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Příspěvek od Hynek »

ferino28 píše:Ledky a ledky. Led-ka ma problem z rozptylom svetla a to aj ked je to rozptylova, zial, so klas. ziarovkou sa to moc neda zrovnavat (nedokaze sa jej vyrovnat). Ak chces uzasne podsvietenie (a nechces za to dat velke LOVE v nejakom shope s doplnkami) tak skus sa poobzerat za takym to niecim: http://www.lkpartner.cz/displ_system.htm Toto iste akurat vyrezane predavaju priekupnici ako plazmove podsvietenie, ale samo ze so svojou mastnou prirazkou.
Nemáš pravdu ale v úplně v ničem!!! Led dioda je podstatně lepší zdroj světla , než je žárovka. Úhel "rozptylu" si můžeš navolit přesně podle toho,co potřebuješ. Navíc dioda má podstatně menší odběr a nehřeje, což je také důležité.Diody, které jsou od žárovek k nerozeznání, ale mají několik set hodinovou výdrž.se dají koupit ve spec. obchodě za pár korun.A co se týká plazmy, tak to podsvícení tě vyjde asi tak v ceně 8 - 10 budíků! Plocha 7x8 cm vyjde na 12- 15 set, bez zdroje! To se nemůže vyplatit! :( :( :cry:
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

Hynek , s tou cenou sa neda suhlasit, ten zdroj je jednoducha a lacna zalezitost, pretoze ta folia ma velmi nizku spotrebu. A k tomu rozptylu, ja neverim, ze po osadeni led-iek do palubovky to bude lepsie (prehladnejsie) ako s ziarovkami. Ak by to niekto skutocne chcel mat dokonale tak tych led by tam muselo byt dost vela a k tomu by este musel byt nejaky filter ktory by to svetlo rozptylil aby to bolo rovnomerne podsvietene (ked zoberiem mobil a kolko je v nom led-iek na to aby display bol rovnomerne podsvieteny pri tak malom rozmere v porovnani s palobkou). Takze preto si myslim, ze ak by chcel niekto zmenit podsvietenie a doviest ho k co najvacsej dokonalosti, tak zostava mu ta folia, pretoze s tymi led sa k takemu vysledku nikdy "nedohrabe" a ak by aj ano, tak ta cena tam bude uz o niecom inom. Alebo ak vies ako to podsvietit s tymi led aby sa to aspon podobalo k tej folii tak sem s tym (aj cenu). Ja som niekde v nejakom tuning casaku videl firmu ktora robi priamo podsvietenia palubiek podla typu auta a cena tam bola okolo 1.000,. ale doma to ide urobit o dost lacnejsie. Tu je jeden link: http://hw.cz/Teorie-a-praxe/Konstrukce/ ... folie.html Ja nechcem tvrdit, ze to nejde podsvietit led-kami, avsak tvrdim, ze docielit aspon take podsvietene ako so ziarovkami je tazke a v porovnani s tou foliou nerealne.
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Příspěvek od Hynek »

No ty tu skáčeš z kozla na ovci! Buďto se bavíme o plazmovém osvětlení , a nebo o luminiscenční folii za 15 korun! Já o koze a ty zase o voze! ;) ;) :D
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
septim
Příspěvky: 25
Registrován: pon srp 06, 2007 13:16
Bydliště: Slovensko - Šamorín - Galanta

Příspěvek od septim »

Co tu riesite? Som kupil 4 diody ako do parkovaciek za 200sk, vymenil ziarovky v palubke a hotovo. Svieti to viac menej rovnomerne lebo mas v budikoch predsa svetlovodice. Usporil som 19W a vecer mi to nesvieti tak silno do ksichtu. Daval som zelene. Do parkovaciek biele a mam spolu - 28W cca a je to pekne. :idea:
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Příspěvek od Hynek »

Ja neřeším nic. Já také tvrdím, že LEDky jsou v mnoha ohledech podstatně lepší! ;)
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

aaa

Příspěvek od simone »

načo sa zakladaju nove temy ked totu už bolo par krat celkom slušne vysvetlene???? :idea:
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Uživatelský avatar
Rodis
Příspěvky: 129
Registrován: pát bře 10, 2006 23:14
Bydliště: Nové Zámky, SR

Příspěvek od Rodis »

Ja osobne som to riešil takto:
https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php ... dsvietenie

no tie fotečky mohli byť lepšie ale v skutočnosti to vypadá nozaj dobre...
NEXIA 16V, sedan, audio KENWOOD, fólie,červené podsvietenie palubovky,elektróny,-PREDANÁ
teraz Hyundai MATRIX 1,6 16V, 2009...

Keď môžem pomôžem, a keď nie, tak aspoň popletiem.
http://sharpei-fany.7x.cz/
Robin
Příspěvky: 32
Registrován: čtv pro 20, 2007 12:20

Příspěvek od Robin »

Zdravim,
nevěděl byste mi někdo poradit jak vyměnit žárovky v podsvícení ovládání topení a větrání v Nexii? Zkoušel jsem se do toho dostat ale zkončil jsem tím, že jsem sundalten rámeček okolo a toť vše...Taky by mně zajímalo jaké žárovky tam patří, dají se vůbec sehnat?
Díky
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“