automatický spínač svetiel

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Jaroslav Judiny
Příspěvky: 7
Registrován: sob lis 10, 2007 18:03
Bydliště: BN

automatický spínač svetiel

Příspěvek od Jaroslav Judiny »

Objednal som si na www.omega univerzálny spínač svetiel OSV-1B ,cena aj s dobierkou 750 SK a podarilo sa mi ho zapojiť.
Reklama
 

Uživatelský avatar
tomisoft
Příspěvky: 86
Registrován: čtv čer 01, 2006 13:06
Bydliště: Šurany

Příspěvek od tomisoft »

Blahozelam :D

Ja som si ho montoval uz vlani a neviem si to vynachvalit
LANOS 1,5S 5-dver. hatchback, modrá metalíza
Karol
Příspěvky: 4
Registrován: pon kvě 15, 2006 15:07

Příspěvek od Karol »

tomisoft píše:Blahozelam :D

Ja som si ho montoval uz vlani a neviem si to vynachvalit
Uz som si ho kupil aj ja, este som ho nezapojil, lebo mam problem: na povinne svietenie cez den staci mat zapnute len predne stretavacie svetla? Takto je to aspon napisane na navode. Je tam upozornenie, ze toto osvetlenie (iba predne stretavacie) nesplna poziadavku na osvetlenie vozidla v noci. V noci treba normalne zapnut rucne. Hmmm? Co vy na to? Ktore svetla maju podla vyhlasky svietit cez den? Vo vyhlaske sa hovorí, ze vozidlo musi mat stanovene osvetlenie...
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

aaa

Příspěvek od simone »

To sa pýtaš vážne???? ake svetla?? kde si robil vodičak?No predsa stretavacie, za zníženej viditelnosti aj hmlove. :D a ked neoslepíš protiiduce vozidlo tak aj dialkove :)
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Karol
Příspěvky: 4
Registrován: pon kvě 15, 2006 15:07

Re: aaa

Příspěvek od Karol »

simone píše:To sa pýtaš vážne???? ake svetla?? kde si robil vodičak?No predsa stretavacie, za zníženej viditelnosti aj hmlove. :D a ked neoslepíš protiiduce vozidlo tak aj dialkove :)
Asi si mi nerozumel: ide mi o toto (mam to z internetu):...v režime denných svetiel má auto zapálené iba stretávacie svetlá počas chodumotora. Koncové svetlá,osvetlenie evidenčného čísla a prístrojového panelu je z dôvodu úspory energie vypnuté...ako to máš zapojené ty?
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

aaa

Příspěvek od simone »

AHA tak ja to nemam nijako pretože nevlastném take zariadenie ale musia svietiť obrysove svetla čiže aj zadne aj na ŠPZ. Jwe to logicke ved je to pre zvýšenie viditelnosti a ak ti vzadu nebude svietiť tak ťa "neuvidia"vodiči iba policajti :lol:
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Uživatelský avatar
tomisoft
Příspěvky: 86
Registrován: čtv čer 01, 2006 13:06
Bydliště: Šurany

Příspěvek od tomisoft »

Ja to mam zapojene tak ze ked nastartujem, rozsvietia s mi stretavacie svetla, presne tak ako keby som ich zapol rucne packou pri volante. ;)
LANOS 1,5S 5-dver. hatchback, modrá metalíza
Karol
Příspěvky: 4
Registrován: pon kvě 15, 2006 15:07

Příspěvek od Karol »

tomisoft píše:Ja to mam zapojene tak ze ked nastartujem, rozsvietia s mi stretavacie svetla, presne tak ako keby som ich zapol rucne packou pri volante. ;)
No ale to znamena, ze sa ti zapalia aj obrysove svetla...pritom na novych vozidlach napr. Volvo, BMV, atd. je taketo zapinanie namontovane uz vo fabrike, a zapinaju sa iba predne stretavacie svetla. Aj na tom mojom spinaci je napisane, ze v tejto verzii (podla navodu) sa zapinaju iba predne stretavacie. Ten kto chce, aby sa zapli aj obrysove, musi si k tomu zapojit este jedno rele (ktore nie je sucastou uvedeneho balenia spinaca). Zda sa mi nelogicke, aby predavali spinace, ku ktorym je potrebne este dokupovat dalsie rele, aby to vyhovovalo vyhlaske.
A este jednu otazku. Cital som, ze taketo spinace (univerzalne) su vhodne pre starsie auta bez datovej zbernice (napr. starsia Octavia). Teraz neviem, ci Lanos ma zbernicu alebo nie (ma nejaky pocitac). Ak ma auto datovu zbernicu, doporucuju spinac namontovat v odbornom servise. Tebe sa to podarilo samemu bez problemov?
Karol
Příspěvky: 4
Registrován: pon kvě 15, 2006 15:07

Re: aaa

Příspěvek od Karol »

simone píše:AHA tak ja to nemam nijako pretože nevlastném take zariadenie ale musia svietiť obrysove svetla čiže aj zadne aj na ŠPZ. Jwe to logicke ved je to pre zvýšenie viditelnosti a ak ti vzadu nebude svietiť tak ťa "neuvidia"vodiči iba policajti :lol:
Povinne denne svietenie ti nezvysi viditelnost cez den (ked svieti slnko). No co uz uvidis pri osvetleni SPZ cez den? Nic. Ani si nevsimnes ze svieti. "Zadok" podla mna cez cen svietit nemusi...
orgi
Příspěvky: 351
Registrován: úte bře 28, 2006 21:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: aaa

Příspěvek od orgi »

Karol píše:
simone píše:AHA tak ja to nemam nijako pretože nevlastném take zariadenie ale musia svietiť obrysove svetla čiže aj zadne aj na ŠPZ. Jwe to logicke ved je to pre zvýšenie viditelnosti a ak ti vzadu nebude svietiť tak ťa "neuvidia"vodiči iba policajti :lol:
Povinne denne svietenie ti nezvysi viditelnost cez den (ked svieti slnko). No co uz uvidis pri osvetleni SPZ cez den? Nic. Ani si nevsimnes ze svieti. "Zadok" podla mna cez cen svietit nemusi...
Nesuhlasim... pretoze mozog si zvykne na to, ze identifukuje auto podla dvoch svetlych bodov (bielych vpredu, cervenych vzadu) a uz sa mi niekolkokrat stalo, ze som aj za slnecneho dna v rychlosti nerospoznal auto a to len preto, ze nemalo zapnute svetla.
:: Daewoo Lanos 1,5 8V '98 :: cervena 73L :: LPG priemerna spotreba 9l/100km ::
Uživatelský avatar
tomisoft
Příspěvky: 86
Registrován: čtv čer 01, 2006 13:06
Bydliště: Šurany

Příspěvek od tomisoft »

Ja stale nechapem v com je vlastne problem. Ja som si kupil takisto ten spinac svetiel v autoomege, nic som uz nemusel dokupovat, mam to spravene tak, ako keby som si tie svetla zapol rucne. (svietia mi aj zadne aj SPZ). takze what's the problem? setrenie elektrinou? alebo co? :lol:
LANOS 1,5S 5-dver. hatchback, modrá metalíza
Odpovědět

Zpět na „LANOS“