svíčky denso

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
nubilpg
Příspěvky: 14
Registrován: pát lis 23, 2007 11:27

svíčky denso

Příspěvek od nubilpg »

auto po výměně svíček jede výborně, svíčky nastaveny na 0.7 - spotřeba klesla na 8.3 l plynu, motor znatelně tišší.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

denso

Příspěvek od Serpico »

...to nubilpg Denso svíčky jsou laděné přímo na korejce - viz. motorsport havránek pankrác

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
lubinob
Příspěvky: 216
Registrován: pon zář 10, 2007 10:48
Bydliště: Senica

Příspěvek od lubinob »

to nubilpg
a aku spotrebu si mal pred vymenou sviecok???
Nubi 1,6 SX combi, r.v. 97, LPG Lovato, klima - PREDANÉ
ŠKoda Octavia II 1,9 TDi Elegance Plus 2008
nubilpg
Příspěvky: 14
Registrován: pát lis 23, 2007 11:27

Příspěvek od nubilpg »

přes 10
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

LPG je hodně citlivý na kvalitu zapalování :!: Benzín jede normálně , ale LPG už kucká a kucká. Má vysoký oktanový číslo (přes 100) a proto se hůř zapaluje. Normální Brisky pro LPG (silver) jsem u Feldy LPG měnil po cca 10000 km. Akorát teď má synátor Brisky DOR 15LGS a už je na nich cca 30000 a furt běhaj jako nový :roll: :roll: :D :D I v tomhle počasí (kolem 0C) startujeme rovnou na plyn :!:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
lubinob
Příspěvky: 216
Registrován: pon zář 10, 2007 10:48
Bydliště: Senica

Příspěvek od lubinob »

A mne sa motor sprava presne naopak, na lpg uplne hladky chod iba nad 4500 otaciek akoby sa zastavil, jednoducho dalej nejde...
a na benzin sice do otaciek dalej ide, ale na volnobeh motor trasie celym autom skoro akoby isiel na tri valce ale ide na styri, jedine co som nevymenil su uz len sviecky tak to asi skusim ci to pomoze.
Nubi 1,6 SX combi, r.v. 97, LPG Lovato, klima - PREDANÉ
ŠKoda Octavia II 1,9 TDi Elegance Plus 2008
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Že ti nejde přes 4500 ot. může být seřízením, prostě se tam nedostane patřičné množství plynu a kde nic není ani smrt nebere :lol: :lol:
Samo to může být i svíčkama, nebo celkově i celým zapalováním (kabely,trafo) :cry:
A s tím benzínem, můžou bejt přicpaný vstřikovače, jak se jezdí furt na LPG, benzin ve vstřikovačích se tím jak se nepoužívají odpaří a vznikne jistá usazenina a ta pak brání správné funkci na benzin.
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
lubinob
Příspěvky: 216
Registrován: pon zář 10, 2007 10:48
Bydliště: Senica

Příspěvek od lubinob »

to iste napadlo aj mna, len nevime kde to nastavit aby to islo aj viac...
Kable boli menene, sice uz maju dobrych 15000 za sebou, a tiez som ostal na tych vstrekovacoch takze zatial to necham tak, na benzin moc nejazdim a ako hovoris aj tak by boli zachvilu take iste....
Nubi 1,6 SX combi, r.v. 97, LPG Lovato, klima - PREDANÉ
ŠKoda Octavia II 1,9 TDi Elegance Plus 2008
Uživatelský avatar
Honza Beneš
Příspěvky: 370
Registrován: sob bře 03, 2007 01:44
Bydliště: Uhelná Příbram

Příspěvek od Honza Beneš »

Hmm to je sympatická spotřeba 8,3!!! Já mám na Esperu spotřebu LPG 10,5 ale dávám to za vinu staršímu systému LPG (podtlak). Na benzin jsem jezdil za 8 l. Svíčky mám nový od NGK.
Espero 1.8 (+LPG)
ex Espero 2.0 (+LPG)
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Jediné co mě ještě napadá je filtr plynu, měnils ho? No a pak jen seřízení v servisu. Prostě seřídit směs na řídící jednotce, pokud máš jen "škrťák" tak seřídit směs na něm. 8)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
lubinob
Příspěvky: 216
Registrován: pon zář 10, 2007 10:48
Bydliště: Senica

Příspěvek od lubinob »

Filter plynu bol vymeneny pred 20.000 km a v spravalo sa to tak i s novym, boli vtedy menene i kable a sviecky, ale neviem za ake, musim ich skontrolovat.
Ale vcera sa mi podarilo to na dvojke dostat cez 5 tisic, vyzerato ze ked dam prudko plyn az na podlahu tak riadiaca jednotka to nespracuje a koncim asi pri 4 tisic, ale ked postupne pridavam tak ide i dalej...
Asi do toho moc vidim a snazim sa hladat chybu i na blbosti... :lol:
Nubi 1,6 SX combi, r.v. 97, LPG Lovato, klima - PREDANÉ
ŠKoda Octavia II 1,9 TDi Elegance Plus 2008
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

jen koukam na stare tema a zajima me jake svicky denso by mely prijit do 16 nubiry.mel jsem je venku ale uz jsem zapomel oznaceni.neco 22y ale nevim to presne.

edit
tak jsem koukal co by tam melo byt a je to K20 pru 1,nebo iridiova IK20.jenze cena te iridiove je ponekud nesmysl (500 za 1 kus)tak asi poridim obyc za 320 vsecky.
ja v aute mam ale urcite jinou nez je doporucovana a to Q 22 pru 1
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

nubira

Příspěvek od Serpico »

...no a teď vážení riskuji svou kůži aneb ty " vole ", ( teoretiku... ) příště si to sprav sám k palikxovi...
tedy při spalování LPG jsou svíčky jiné ...( cetanové číslo tuším, ve srovnání s oktanovým... ) jiný odtrh...prostě tak kup si je na Pankráci u Havránka v motosportu ten umí ( má dostatečně neustále " zašmírované ruce " , prostě s nima dělá, kromě prodeje.. ) doporučí a prodá ti ty pravý...taky jsem si je tam koupil Denso ne iridový, za průměrnou cenu ( asi 80 za jednu ) a jedou...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

jasne dobrej tip.jen co to najdu dojedu se zeptat.ale jinak asi koupim ty co tam uz par tisic jezdi.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

denso

Příspěvek od Serpico »

...jo palikx jasný...na Pankráci, jak bylo autobusové nádraží, s tím Havránkem si budeš rozumět - je objektivní má VITO mercedes a tvrdí to jsou zločinci...větší závady na řízení! a dělá do motosportu...mimochodem tvrdil korejci nejlíp jezdí na Denso a nebo NGK, jinak u LPG to chce asi fakt speciál...a jsem rád, že to bereš...no na co jezdí kluci co mají LPG?[/color

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“