Konecne som sa zbavil vody pod tapacirom podlahy

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Blue Lanos, pejee, lomngi

Odpovědět
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Konecne som sa zbavil vody pod tapacirom podlahy

Příspěvek od vado »

Uz dva roky ma prenasledoval dost divny zapach v aute, hlavne pri vyssich teplotach. Myslel som, ze prepotene potahy ci nieco podobne. Skusil som nechat auto denne na slnku (teplota dnu bola 60 - podla teplomera) a potom jazdu so vsetkymi otvorenymi oknami. Pomohlo to. Pred mesiacom som sa rohodol auto nechat vytepovat. Odvtedy tam bol smrad zase.
Navyse sa za sedadlom vodica sa na podlahe ukazovala az mlaka. Najhorsie bolo, ked bola cez den teplota tak +6 stupnov a v noci nieco pod nulou. Rano som dosiel k autu a skrabal som namrazu na skle nie zvonka, ale na vnutornej strane okien :?
Zohnal som si vyhrievanu dielnu a dal som sa rozoberat interier. Zaujimave je, ze na vybratie prednych sedadiel, plastovych casti a podlahoveho tapaciru staci mat 12-stku kluc (sedacky) a krizovy skrutkovac (plastove diely na stredovom tuneli, pod zadnou sedackou a riadiacu jednotu motora).
Ked som vybral podlahovy tapacir, na podlahe bolo asi pol centimetra vody. Dalsia voda bola v hmote podobnej molitanu, umiestnenej pod tapacirom podlahy vodica, a dalsia voda bola v hmote podobnej vystelke vatovych robotnickych kabatov, ktora je pod tapacirom pred zadnym sedadlom.
Dohromady sa mi podarilo pomocou vysavaca a vyzmykanim dostat odtial asi 4 litre vody. Je zaujimave, ze bola celkom cista, iba trochu zlta, a ani moc nesmrdela (dazdova ? tepovacia ?) Odkial sa tam zobrala, neviem. Mozno za to moze to, ze som na dva tyzdne (asi pred rokom) v dazdivom pocasi nechal auto na parkovisku s otvorenym oknom, mozno tepovanie, .... Nepodarilo sa mi zistit ziadnu dieru, kade by ta voda mohla natiect (na podvozku, ci v motorovom priestore).
Auto stalo rozobrane dva dni, za ten cas vyschli vsetky diely.
Povodnu hmotu pod tapacirom pred zadnym sedadlom som zoskriabal a namiesto nej som dal taku "handrovitu" latku v styroch vrstvach, molitan vyschol na radiatore.

Teraz mam v aute sucho, bez smradu :-).

Jo a popri tom som aspon natrel silikonom tesnenia dveri, vycistil okna a auto celkovo pripravil na zimu.

p.s.: fotky nemam, nefotil som. Bol som totiz velmi nasr ...tvany na to, ze si musim zobrat dva dni volna, aby som mal auto v normalnom stave. :lol:
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
Reklama
 

Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek »

ja mam vodu v aute taky, protoze jednu vecicku svedove zanedbali, asi nepocitali ze stim autem budu stat venku, horsi je ze se toho nezbavim, i kdybych to vysusil po prvnim desti to tam je zase :lol: :lol: :lol:
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

A to nejde nějak utěsnit, nebo přetěsnit?
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Goose
Příspěvky: 3947
Registrován: pát pro 15, 2006 22:38
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goose »

Kudy ti tam tece Slavku???
Ja mam u Legy take problem s vlhkem v aute...presne pod kobrecem u ricice...je v nem dira a molitan pod nim taky taky rozezrany...je tam vlhko a nevim jak se ho zbavit...cpu tam noviny,hadry...vse mozne...nevim kudy tam zateka...mozna,ze je to voda z topeni...protoze se mi do topeni dostava voda a dela mi fleky na skle... :cry:
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějakej iniciativní blbec, kterej neví, že to nejde a udělá to...
Uživatelský avatar
jaroslavMA
Příspěvky: 4
Registrován: pon lis 26, 2007 20:03
Bydliště: Malacky

Příspěvek od jaroslavMA »

Mal som tiez problem z vodou v aute a vyriesil som to tak,ze som vztesnil prechod BOVDENU na otvaranie prednej kapoty pod palubnou doskou,vsetko v spokojnosti dva roky
Lanos S-HB 1,5 8V r.v.98
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vado »

Zatial som nezistil, kade voda natiekla. Podvozkom asi nie, ten vyzera uplne zdravy. A ak by podvozkom voda natiekla, musela by cez tu dieru aj odtiect. Skuor podozrievam prieduchy pre ventilator, kablove prechody z kabiny do motora, pedalove tiahla, mozno nejaka diera na prepazke medzi motorom a kabinou .... Mozny je aj upchany odvod vody od vyparnika klimy (nemam rampu a na parkovisku je to dooost nepristupne na presparanie).
jaroslavMA: Vdaka za tip, pozriem na to, mozno pomoze.
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek »

To Goose ve vecine pripadu se tam voda dostava kufrem, uz sem pretesnoval spoustu aut, kde voda tekla zadnima svetlama a pak kdyz delsi dobu stalo auto z kopecka cumakem dolu tak se ta voda dokazala dostat prez cele auto az k noham ridice. U volva sem to pretesnil hned jak sem to koupil ale zjistil sem ze tudy to vubec neteklo, nesmim stat v kopci jinak mam rybnik, je to konstrukcni vada a neda se s tim nic delat, no jen asi to ze budu parkovat nekde pod strechou, takze ten problem je v tom ze kdyz stika voda ze zadniho okna tak se odvadi takovym kanalkem napric kufru a pak steka dolu po zadnimu blatniku mo a kdyz stojim v kopci cumakem dolu tak tam nevznika zadny prepad voda zustava stat v tom odtokovym kanalku tvori se tam rybnik a kdyz uz ji tam je opravdu hodne tak jednoduse pretece prez tesnini kufru, a pomalu kape do vnitr a pak tece az k noham, aby bylo vic sruzimitelny tak to jeste nafotim, na jare zkusim celi tesneni kufru posadit na silikon treba to trochu pomuze, nebo vykitovat ten odtokovy kanalek, coz nevim co to udela a kudy ta voda pak bude stikat :cry:
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vado »

jaroslavMA píše:Mal som tiez problem z vodou v aute a vyriesil som to tak,ze som vztesnil prechod BOVDENU na otvaranie prednej kapoty pod palubnou doskou,vsetko v spokojnosti dva roky
jaroslavMA - vdaka. Trafil si presne. BINGO !!!

Zase som mal v aute plno vody a tak som dnes zase rozobral kokpit (sedadla von, tapacir von ...) A skutocne. Je to krytka bowdenu otvarania prednej kapoty.
Nemam fotky (je to v priestore vnutorneho blatnika, je tam vidiet len cez otvor po vybrati lavej bocnej smerovky), ale: ta krytka je gumova "priechodka", ktora pokryva bowden este asi na dlzke 5 cm a potom je ukoncena. Problem je v tom, ze ta guma vystarne a odtrhla sa v mieste prechodu bowdenu do vnutra auta. Navyse, je to umiestnene presne pod otvorom, ktory ma odvadzat prebytocnu vodu z kanala kapoty do vnutorneho blatnika.
Ked som nalial asi dve deci vody na kapotu, po chvili som mal asi tak poldeci stecene po tom bowdene na podlahe :!:

Vysusit, natlacit silikon. Dal som tam navyse este prevrtanu zatku z plastovej flase, do ktorej som natlacil silikon. Uz to nekvapka.
Ked sa mi zajtra zadari, skusim urobit nejake fotky a dat ich sem.

p.s. :Neverili by ste, co za bordel som nasiel vo vnutri blatnika (blato, listy zo stromov ...)
p.s.2: ak by som to na vlastne oci nevidel, neuverim, ze cez priechodku bowdena moze natiect do auta za taky kratky cas tolko vody. Ta voda tam tecie furt, ked prsi, alebo si len nasriekate ostrekovacom vodu na predne sklo .... Cast z nej ide do vnutra auta (asi vyvojari v Daewoo nepredpokladali, ze niekto moze auto pouzivat dlhsie, ako 5 rokov :? )
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
Uživatelský avatar
jaroslavMA
Příspěvky: 4
Registrován: pon lis 26, 2007 20:03
Bydliště: Malacky

Příspěvek od jaroslavMA »

VADO-som rad,ze sme nasli diagnozu na tu vodu v interieru auta.tiez som to riesil rozobranim podlahoveho tapaciru.ked som nic nezistil a stale bola voda v aute vrazil som sa este raz pod palubku a syn zacal liat vodu na okno.. slava! a v tom momente mnozstvo vody cez prechodku otvarania kapoty to bola nepredstavitelna radost po mesiaci hladania.
Lanos S-HB 1,5 8V r.v.98
Uživatelský avatar
Beda
Příspěvky: 156
Registrován: stř říj 24, 2007 12:27
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Beda »

já mám zase nějak pořád mokro v kufru, celkem mě to štve a jde to pomalu i dál do předu, pak se to samozřejmě více zamlžuje. V létě to musím pořádně vysušit a uvidím, snad mě to neprorezaví pod kobercema. koukal jsem na šroub uchycení bezp. pásu a celkem byl dost rezavej.
Leganza 2,0 CDX (1997) černá
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“