Lacetti HB - diesel 2.0 - spotřeba :-(

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

spotřeba

Příspěvek od Serpico »

... to PeS ještě maličkost na krátkých vzdálenostích jízdách spotřeba rapidně roste právě u dieselů - motor není na provozní teplotě...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Reklama
 

Uživatelský avatar
SkylineGTR
Příspěvky: 1463
Registrován: čtv úno 05, 2004 09:50
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SkylineGTR »

Jo, to je fakt. Na krátké vzdálenosti diesel není!! 8)
Daewoo Lanos 1,6 16v - Remus + Denso + KD + OMP + KYB + H&R + O.Z ;o)

http://s10.gladiatus.cz/game/c.php?uid=111067
Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek »

dostat do provozni teploty diesela je pomerne hurz nez u benzinu tak zhruba 20km
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
Parťák1
Příspěvky: 42
Registrován: stř dub 05, 2006 08:46
Bydliště: Most pri Bratislave

Příspěvek od Parťák1 »

No kluci ušatý, na diesela lacíka HB jsem měl zálusk + spoilery cena na Slovensku okolo 620-30 tis. zkoušel jsem ho super jezdení, 121 koní je 121 koní a kámoš díler jasně řekl, ve městě, protože denně dělám po Bratislavě 110-120 km, spotřeba okolo 7 l, ale je fakt že pozná můj dravý styl jízdy, nekašlu se s tím, že norma mimo města 6,2 - 6,4 l. A to je vyzkoušený, ale mě se to zdá v pohodě oproti 10 l LPG anebo 9,6 l benálu. Teď mám vyhlídnuté WTCC-ko. no uvidíme co na to ježíšek :D
Lacetti HB 1,6 16V WTCC, tpastrnek@yahoo.com
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

No jo hoši ale teraz používam ako TAXI Fábiu 1,9 diesel a ta hrôza je strašná lebo Bratislavu zrobí okolo 5 L to je paráda ale po meste ju nevieme dostať pod 10 L a to nehovorým o tom že teraz je zima a kúriť keď stojím je o ničom lebo sa nezohreje takže momentálne vyhráva hociaký benzin :evil:
Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek »

vtom pripade u Fabie je problem, neco neni v poradku kdyz to tolik papa, 1.9 ve meste by si mela vystacit se 7l jako nic. Ale myslim ze 1.9D byli feldy, fabie uz maji TDi motory
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Nie my máme len hladký diesel ale problém je v tom že naštartuješ urobíš 4 km a zasa stojíš takže časté štartovanie a jazda zo studeným motorom ale práve preto tu Fabku položím zo spotrebou s mojou Legou lebo aj teraz mám v meste spotrebu max.11 L LPGčka a to v prepočte je fantázia proste jazdím aj 100 m do obchodu a potom vždy okružná jazda :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
PeS
Příspěvky: 209
Registrován: úte zář 25, 2007 12:32
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PeS »

Parťák1 píše:No kluci ušatý, na diesela lacíka HB jsem měl zálusk + spoilery cena na Slovensku okolo 620-30 tis. zkoušel jsem ho super jezdení, 121 koní je 121 koní a kámoš díler jasně řekl, ve městě, protože denně dělám po Bratislavě 110-120 km, spotřeba okolo 7 l, ale je fakt že pozná můj dravý styl jízdy, nekašlu se s tím, že norma mimo města 6,2 - 6,4 l. A to je vyzkoušený, ale mě se to zdá v pohodě oproti 10 l LPG anebo 9,6 l benálu. Teď mám vyhlídnuté WTCC-ko. no uvidíme co na to ježíšek :D
No, když se koukneš do Spotřeby v podpise, tak v podstatě se dá vejít do 7 litrů. Mě spíše přijde vysoká spotřeba na dálkové jízdy - tam bych ji skutečně čekal pod 6 litrů... A co se týče jízdních vlasnotsí auta i motor - tam není vůbec na co si stěžovat ;-) Spotřebu mít o minimálně půl litru nižší, tak je to OK úplně - třeba do ještě klesne, ale jsem už skeptický...
Lacetti 5 dvř. CDX Platinum 2,0 16V 120k/1991cm3 DIESEL s auto. klimatizací. (PRODÁNO)
Obrázek
Uživatelský avatar
lubinob
Příspěvky: 216
Registrován: pon zář 10, 2007 10:48
Bydliště: Senica

Příspěvek od lubinob »

U tych taxikov je to dost poznat, tu ma kolega Galaxy TDi a tiez hovoril, ze ked nejde mimo z mesta tak mu rychlo pada rucicka dole...
Teraz v zime vyhrava LPG, aj ked je pod nulou max po minute prepinam na plyn a uplne v pohode fungujem...
Nubi 1,6 SX combi, r.v. 97, LPG Lovato, klima - PREDANÉ
ŠKoda Octavia II 1,9 TDi Elegance Plus 2008
Uživatelský avatar
PeS
Příspěvky: 209
Registrován: úte zář 25, 2007 12:32
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Spotřeba...

Příspěvek od PeS »

Tak, uběhl další měsíc. Najeto 11 000 km. Spotřeba zatím úspěšně roste a auto zraje na reklamaci motoru. Nyní je spotřeba je průměrně kolem 8,5 litru. Při normované spotřebě 7,2/4,8/5,6 je spotřeba 8,5 l/100 dost nad průměr - a to se snažím jezdit více než šetrně - stejným způsobem jsem měl s předchozím vozem spotřebu kolem 6 litrů benzínu... Takže budu reklamovat spotřebu s tím, ať mi udělají třeba reset řídící jednotky, zda vůbec něco takového existuje.
Uvažoval jsem i o chipnutí motoru. Kromě zvýšení výkonu na 109 kW by měla prý o 5 - 10% klesnout spotřeba. Ale nejprve to půjde na reklamaci...
Lacetti 5 dvř. CDX Platinum 2,0 16V 120k/1991cm3 DIESEL s auto. klimatizací. (PRODÁNO)
Obrázek
phalanx
Příspěvky: 247
Registrován: úte pro 07, 2004 22:41
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od phalanx »

Ja ti neviem, otec ma Mondeo s 2l 96kW diesel, co je tiez commonrail podobnej generacie, a v meste ma tiez cca 8l (teraz v zime neviem), ale po dialnici (140km/h) si to berie 6l (podla pocitaca 5.8.), ale ak sa to kombinuje s okreskami tak ta spotreba vie byt este zaujimavejsia. A to su hodnoty tak s 2/3 nalozenym.
Taka perlicka: Bratislava <-> Lausanne a naspat + par vyletov po svajciarsku dokopy 2666km vysla priemerna spotreba 5,8l (3os + plny kufor, po dialniciach vacsinou 130, v CH tak do 120)
PS: ten motor ma uz 180tis km a je to predsajlen vacsie a tazsie auto

Este napad, nestupa ti ta spotreba prave preto ze sa snazis jazdit velmi setrivo, lebo napriklad u toho mondea zabera turbo (intenzivne) az okolo 1800ot, tak ak to nieje vyslovena rovinka bez plynu tak jazdit s prilis nizkymi otackami nema zmysel a tie hodnoty co som pisal su moje a to vobec teda nejazdim na spotrebu :) (ale v ramci predpisov no ... )
Honda Accord 1997 2.0 96kW Obrázek
Ford Mondeo 2004 96kW TDCI - to keď zneužívam otcove :)
EX: Espero 1.5 66kW, Leganza 2.0 98kW - obe bývalé rodinné
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

čipnutí je blbost, věř mi. teda spíš zbytečnost a nárůst výkonu současně se sníženim spotřeby nejde dosáhnout.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
PeS
Příspěvky: 209
Registrován: úte zář 25, 2007 12:32
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PeS »

phalanx píše:Este napad, nestupa ti ta spotreba prave preto ze sa snazis jazdit velmi setrivo, lebo napriklad u toho mondea zabera turbo (intenzivne) az okolo 1800ot, tak ak to nieje vyslovena rovinka bez plynu tak jazdit s prilis nizkymi otackami nema zmysel a tie hodnoty co som pisal su moje a to vobec teda nejazdim na spotrebu :) (ale v ramci predpisov no ... )
No, jezdím, resp. se snažím jezdit průměrně okolo 2000 otáček. Což je pro motor největší kroutící moment. Spotřeba 8,5 je právě na dálnici při rychlosti 130 km/h. Tam bych očekával spotřebu kolem 6 litrů. Např. na cestě do Hradce Králové bych čekal spotřebu kolem 5 litrů. Pod 7,5 se nyní nedostanu ani s vypnutým motorem :-D
Lacetti 5 dvř. CDX Platinum 2,0 16V 120k/1991cm3 DIESEL s auto. klimatizací. (PRODÁNO)
Obrázek
phalanx
Příspěvky: 247
Registrován: úte pro 07, 2004 22:41
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od phalanx »

Tak to asi chce fakt reklamovat, nieco tam musi byt posahane, hlavne ked ti spotreba este aj pomaly rastie. S tym chipnutim velmi opatrne, aspon zatial, je ti asi jasne ze po chipnuti mas s nejakymi reklamaciami smolu ...
Honda Accord 1997 2.0 96kW Obrázek
Ford Mondeo 2004 96kW TDCI - to keď zneužívam otcove :)
EX: Espero 1.5 66kW, Leganza 2.0 98kW - obe bývalé rodinné
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

No spotřeba 8,5 u nafťáka je dost vysoká, podobnou mám v průměru u Nubiry 2,0 a to 8,6/100 tohle je průměr za 2 roky. Dálnice 130-150, jinak kolem 100-110 ve městě dodržuju cca 60 , nejezdím na tempomat, když ho zapnu padá ručka dolů jak postřelená :roll: :roll: Teď v zimě např. jezdím Praha-Harrachov do 8 litrů/100.
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“