Kontrolky!!! :-!

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

septim
Příspěvky: 25
Registrován: pon srp 06, 2007 13:16
Bydliště: Slovensko - Šamorín - Galanta

Kontrolky!!! :-!

Příspěvek od septim »

Zdravim vsetkych!
Hladam som v roznych clankoch na fore, ale moj problem som nenasiel.
Uz som z toho na nervy, lebo mi svietia kontrolky na palubovke jak vianocny stromcek :evil:
Takze poporiadku:
1- Airbag zapnem kluc rozsvieti sa a zhasne a znovu svieti uz stale. Ked som auto kupil nesvietil, obcas sa rozsvietilo a zhaslo ale teraz uz stale. Na diagnostike mi nepovedali nic.

2- ABS tento problem riesim dlho, raz ide raz nie. V servise povedali ze niekde je skrat ale nevedia kde. Cosi som rypal s kablam a abs slapalo. Zacas sa znova rozsvieti atd. Teraz sa mi k tomu pridalo ze mi stale svieti brake, rucna je dole a nadrzka ok hladina. Minule som chytil nervy a rozpadol sa mi ten vrchnak co sa pripaja pripojka na nu na meranie brzdovky. Teda je to odpojene a svieti aj tak. Niekedy to pomohlo, ze som rozpojil a dal znovu no teraz nic. Mam podozrenie, ze to niekde skratuje a hlasy malo brzd kapaliny a preto vypina abs. Skusal som merat tie kable na koncovke brzdovej nadobky a oba su stale -. Teda ci je zap vyp elektrika stale su kostra. To nema zmysel, ved ako by to hlasilo nizku hladinu? Teda asi skrat....

3- Motor chceck: nevyriesitelny problem, vzdy ked brzdim motorom sa rozsvieti. Inak nikdy. Mozem ist na plny plyn, pomaly nic. Ale len co pustim plyn do 3sec sa ozsvieti. V servise povedali, vraj ked brzdim, este tam nafuka plyn do sania a to hlasi jednotka ako chybu.

Je to nexia 16 s LPG BRC. Mam novy skrtiaci ventil plynu a nepomohlo, nove cidlo teploty atd. Na benzin nehlasy ziadnu chybu RJ podla diag.
Spotreba okolo 10L LPG, no nemam lahku nohu a prevazne mesto a dialnica 130-170 :D

Mate nejake napady? mne uz tecu nervy. Mechanicky je auto super, ide dobre, ale elektrika je katastrooooofa
Diky za napady
Reklama
 

Uživatelský avatar
ros
Příspěvky: 292
Registrován: pát kvě 26, 2006 14:08
Bydliště: Havířov

Příspěvek od ros »

Zdravím tě kolego, už dlouho jsem se nezasmál jako při čtení tvojeho problému. Vše v dobrém. U toho brždění motorem by mohlo být vadné relé, které je tam proto, aby se při jízdě na plyn nerozsvěcoval chcek. Ale to je má spekulace. Na to je odborník Peha. U těch dalších jde zřejmě opravdu o skrat a chce to autoelektroodborníka.
Leganza 2,2 LPG automat rok 2000, dříve Espero
KE
Příspěvky: 183
Registrován: pát lis 09, 2007 10:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KE »

akoze da sa to vsetko poopravovat ale to je tak auto nad 10 rokov je katastrofa.Dakde sa ti prelame kablik a auto je v p...
Racer 1.5 8V
Obrázek
septim
Příspěvky: 25
Registrován: pon srp 06, 2007 13:16
Bydliště: Slovensko - Šamorín - Galanta

Příspěvek od septim »

No dakujem za konstatovanie, ale co s tym? :roll:
SK
Příspěvky: 203
Registrován: stř bře 29, 2006 09:02

Příspěvek od SK »

Airbag ak odpajas bateriu so zapnutym zapalovanim tak sa rozsvieti.

ABbs....kable (najviac predne) , snimace ..... kvapalinu si menil kedy?

rucna a nabijanie........pisalo sa mostik v altiku.

Zajdi do original servisu Daewoo Chevrolet.....neboj sa nesu drahy a daju ti to doporiaku alebo na skener a povedia co mas pomenit.

tych 500 SK nieje taka hrozna suma za nejaku diagnostiku.
Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek »

nejaka divna diagnostika, kdyz mas tolik zavad a ona nic nezjistila.
Airbag - nejspis utrzeny kabel v civce airbagu, odpovida to tvymu popisu ze obcas se rozsvitil a ted sviti stale
k tomu minusu na konektoru brzdovky, mam takovy pocit ze sem to jednou meril a je tam minus porad protoze to funguje jeko elektroda kdyz mas dostatecnou hladinu a elektroda je ponorena tak je uzamknuty okruh a zarovka zhasne a pokud je kapaliny min tak se kostra rozpoji a potom se rosviti zarovka. nebo je tam tlakove cidlo????
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
septim
Příspěvky: 25
Registrován: pon srp 06, 2007 13:16
Bydliště: Slovensko - Šamorín - Galanta

Příspěvek od septim »

Kapalinu som dal menit hned po kupe.
Praveze mam problem, ze nenajdem v mojom okoli origo daewoo servis. Kde by som nasiel zoznam daewoo servisov? (Galanta - SK)

Brake mi nesvieti s nabijanim, teda to nie je alternator, diody su menene.
SK
Příspěvky: 203
Registrován: stř bře 29, 2006 09:02

Příspěvek od SK »

v ABS sa niekedy zaseknu ventili ci co to tam je....ked niektory z kablov skratuje....
Uživatelský avatar
vaculcim
Příspěvky: 200
Registrován: stř kvě 02, 2007 15:21
Bydliště: Dolní Kounice

Příspěvek od vaculcim »

Slavek píše:nejaka divna diagnostika, kdyz mas tolik zavad a ona nic nezjistila.
Airbag - nejspis utrzeny kabel v civce airbagu, odpovida to tvymu popisu ze obcas se rozsvitil a ted sviti stale
S tim bagem, co pokud je ten kablik ok, da se ta chyba nejak po domacku vymazat?
2x Škoda Felicia, Seat Cordoba, Škoda 105L, Škoda Favorit a konečně Lanos 1,6 SX r.v.98, 195/50 R15, na zimu 185/60 R14
septim
Příspěvky: 25
Registrován: pon srp 06, 2007 13:16
Bydliště: Slovensko - Šamorín - Galanta

Příspěvek od septim »

Dnes som zase 2x opravil abs. Teda nie je to cidlo ani zlomeny kabel kolesa, lebo sa babrem s kablami pri abs a potom mi normalne funguje, teda nie je to zaseknute a uz mi nesvieti ani brake. Bude to nejaky zlomeny kabel alebo kontakt kdesi pri konektoroch.

Ostava ABG, Check

Kde je to relatko co to odpaja? Da sa to vymenit , kupit? Kto by to opravil?
Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek »

vaculcim píše:
Slavek píše:nejaka divna diagnostika, kdyz mas tolik zavad a ona nic nezjistila.
Airbag - nejspis utrzeny kabel v civce airbagu, odpovida to tvymu popisu ze obcas se rozsvitil a ted sviti stale
S tim bagem, co pokud je ten kablik ok, da se ta chyba nejak po domacku vymazat?
neda, protoze Airbag ma svoji RJ a ta se resetovat odpojenim baterky neda, diagnostika je jista, 5min a platis 500kc :lol: :lol: Nebo cekej do Daewoo srazu a jestli Pavlovi se zase podari vzit diagnostiku tak ti to smazne ;) ;) Se ti rozsvitil ted nebo si to uz tak koupil????
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
septim
Příspěvky: 25
Registrován: pon srp 06, 2007 13:16
Bydliště: Slovensko - Šamorín - Galanta

Příspěvek od septim »

No ked som to kupil tak svietilo ABG, CHECK, ABS
Po diag zhaslo vsio okrem abs. To som spravil a odvtedy je sucasny stav. Viete niekto nieco o tom spominanom relatku odpajania check kontrolky? Alebo, neviem co. Momentalne jazdim s ABG svieti po zapnuti kluca, potom zhasne na 1 sec a znova svieti stale.
Chceck ostava bez zmeny, nesvieti, ale pustim plyn a do 3 sec ide uz svi.a :evil:
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

..z CHECKom by som ti mohol vedet pomoct..
..
maam kabel a notebook..

..ale az to bude cosi z plynom (LPG)..
..taq toho sa ja nechytam..
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

To septim s tým checkom pri LPG som tu už písal no takto môže to robiť zlé nastavenie LPG ale vetšinou to robí doraz klapky to je ta skrutka ktorou sa nastavuje klapka no proste naštartuj a prejdi do plynu a akonáhle sa Ti rozsvieti check tak dotiahni tu skrutku ale tak aby sa velmi nezodvihli otáčky a malo by to zhasnúť zrovna dneska som nastavoval jednu Nessi nije to nič zložité :lol: no na Legyne je to tohle
Obrázek
Proste sa jedná o to že benzin ide pod klapkou ale LPGčko je za no a pokud ten doraz nieje dobre nastavený tak sa Ti klapka pri tom ako uberieš plyn zatvorý a to celkom no a tak tam vlastne nejde plyn a jednotka signalizuje chudobnú zmes :idea: :idea: :idea:
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

..jajha..
PEHO...
ked to urobi na nexii alebo espere..
..taq sa to este viacej dodrbe..

..kamarat to urobil na espere 16V..
a za dva tyzdne som mu menil klapku....

EDITED:
zhentym srobikom sa nesmie babrat..
je od vyroby nastaveny taq, aby sa klapka "uzavrela"
..t.j. vratila do polohy 0st ..
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“