vymena chladiacej zmesi

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

oil

Příspěvek od Serpico »

...to Hanzy máš pravdu - ale pokud sundali hlavu - ventilový rozvod o něčem promluví - to ppp velký fy. SHELL, Castrol aj mají vlastní rafinérky tedy 80% základového oleje ( nápis syntetika je vlastně klamavý ) + 20 přísady od zase renovovaných fy. a nikdo neprozradí jakou si nechal namíchat směs a to jde....jinak se ppp nechci přít - dřív to bylo jednodušší aditivovaný " AD " a neé " A " a bohužel kvalita mogulů, sudovej se mi jednou srazil po 100km, přestal jsem mazat do 3tis. otáček...ale to je minulost¨...nakonec odbočím nemrznoucí směr dokáže zvednout bod varu od 105°C - 130°C prostě chemie už je někde jinde...tak ji lépe nedráždit...a přiznávám jsem špatný chemik...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

Nekdy byva nejvic bordelu usazeneho ve vane a je lepe to nepokouset... ;)
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

olej

Příspěvek od Serpico »

...to Hanzy dyť se nepřu...dával jsem ti za pravdu...a k těm olejům dávám za pravdu chlapcům od toho palikx ( projde mu fůra auťáků rukama...) i třeba technikům od olejářů...prostě tam leju olej třídy 10W - 40 Castrol Magnatic, protože na to jezdilo, našel jsem tam nálepku konec a tečka...
...jenom se snažím to koupit co nejlépe a i to se mi daří rekord 166 Kč / 1 litr průměr je někde okolo 220 Kč...ještě jinak, když sem poprvé sundal víko na favoritu a ten jezdil na SHELL a viděl jsem ventilový rozvody...tak jsem pochopil, že na oleji nemá smysl šetřit...předtím na mogulové škodě to byl humus...já vím je to jenom " pohledové " zjištění ale mě stačilo...tedy moguly nemusím...

Inu mějte se fajn a kdo maže ten jede...
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
ros
Příspěvky: 292
Registrován: pát kvě 26, 2006 14:08
Bydliště: Havířov

Příspěvek od ros »

Taky jezdím olej 10-40 od texaco. Jelikož nekupuju nové auta, tak volím zlatý střed. Olej měním tak 2x do roka, tak si myslím,že ta polosynt. stačí.
Leganza 2,2 LPG automat rok 2000, dříve Espero
PeLi
Příspěvky: 70
Registrován: úte srp 09, 2005 09:23
Bydliště: Palárikovo, SK

Příspěvek od PeLi »

Poradte prosim. Od tej vymeny tesnenia sa mi rozsvecuje v nepravidelnych intervaloch kontrolka tusim ECM - nieco je s motorom. Da sa zistit z riadiacej jednotky, kde je problem?
Daewoo Leganza 2.0 CDX, r.v.98 , LPG
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

Jeste se rozsvecuje?Ja nevim co by to mohlo delat ale jak uz si popisoval toho papalalu co ti to delal tak se ani nedivim... :? Jak si nakonec vlastne dopadl a kolik za to chtel??
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
PeLi
Příspěvky: 70
Registrován: úte srp 09, 2005 09:23
Bydliště: Palárikovo, SK

Příspěvek od PeLi »

Hanzy píše:Jeste se rozsvecuje?Ja nevim co by to mohlo delat ale jak uz si popisoval toho papalalu co ti to delal tak se ani nedivim... :? Jak si nakonec vlastne dopadl a kolik za to chtel??
Dohodli smé sa na 10k. Kontrolka sa rozsvedcuje. Ešte som neskúšal resetnúť riadiacu jednotku. Možno to pomôže.
Daewoo Leganza 2.0 CDX, r.v.98 , LPG
PeLi
Příspěvky: 70
Registrován: úte srp 09, 2005 09:23
Bydliště: Palárikovo, SK

Příspěvek od PeLi »

Tak som mal dva dni odpojenú batériu. Asi po 5 min po naštartovaní sa znova rozsvietila kontrolka "ECM" . Čakal som asi 10min a stále nezhasínala. Motor mal už pracovnú teplotu, tak som skúsil pridať plyn. Kontrolka zhasla.
Riadiacu jednotku som resetoval už asi 3x, ale nikdy sa kontrolka nerozsvietila. Určite je tam nejaky problem. Ozaj nikto neviete, ako vycucnúť z riadiacej jednotky LOG o chybách?
Daewoo Leganza 2.0 CDX, r.v.98 , LPG
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Pokus už bol ale zatial mínus takže nadalej len daewoo servis bohužial :)
PeLi
Příspěvky: 70
Registrován: úte srp 09, 2005 09:23
Bydliště: Palárikovo, SK

Příspěvek od PeLi »

Tak ECM už akosi prestala svietiť. Vyzerá to tak, že sa to spravilo samo. :roll:
Daewoo Leganza 2.0 CDX, r.v.98 , LPG
PeLi
Příspěvky: 70
Registrován: úte srp 09, 2005 09:23
Bydliště: Palárikovo, SK

Příspěvek od PeLi »

PeLi píše:Motor bol "špinavý" od oleja a prachu, tak ako pred tým, až na jedno miesto- hadajte aké?
Je to miesto, kde nalepil nálepku s najbližšou výmenou oleja - ale už sa odlepuje.
Daewoo Leganza 2.0 CDX, r.v.98 , LPG
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“