vymena chladiacej zmesi

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

PeLi píše:Tak včera mi volali zo servisu - cana 13500Sk - :twisted: toto je pre mňa šok. :twisted:
Je v tom výmena tesnenia, výmena chcladiej zmesi a výmena oleja a materiál.
Ja som čakal maximálne 7500 + olej + olejový filter (tak mi bolo povedané v servise)
Ale je to taký servis v rodinnom dome - takže nie značkový
Je to adekvátna cena???
To je urcite neadekvatni cena,chtej po nich radne vysvetleni navyseni ceny temer o 100% za co to nauctovali bez toho aniz by te o takovem navyseni informovali...!!!
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Reklama
 

PeLi
Příspěvky: 70
Registrován: úte srp 09, 2005 09:23
Bydliště: Palárikovo, SK

Re: leganza

Příspěvek od PeLi »

Serpico píše:...to peli nezmákli ti i rozvody, kladky, termostat, vodní pumpu - to se většinou dělá komplet...

Mějte se fajn
Rozvody som mal robené pri 77000km. Teraz tam mám 93000km. Ale v tom servise ma presviečali, že keď to rozoberú, tak by bolo dobré spraviť aj rozvody.
No nič. Zajtra tam idem, tak uvidím. Pre istotu si pred návštevou servisu dám "ukludňojúce prášky".
Daewoo Leganza 2.0 CDX, r.v.98 , LPG
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

leganza

Příspěvek od Serpico »

...to Peli i Hanzy vono to je vo vokrádání - nakonec mu ukážou nějaké kladky, rozvod. řemen, termostat, vodní pumpu atd., sám vím o čem mluvím - Srba nesplnil termín 21 dní navíc neopravil a chtěl 14tisíc nakonec jsme se trochu dohadovali a skončli jsme na 9tisíc no... ale jelo to mizerně a jenom 30km začala chcát voda - ale to nemá cenu už jsem to tady prezentoval dohromady jsem zasponzoroval ty " šmejdy " dvacet litrů...jinak Peli odvolání není - pouze " ruční opracování beze svědků ".... jinak se omlouvám za poněkud radikální příspěvek...nakonec u nás říkáme " na hrubý hrubá záplata "...

Všem přeji petrma a palikxe v servisech anebo JRD Mc Laren...
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

To Peli je to strašne vela lebo za tu cenu sa mení rozvod s pumpou a nemrzkou tak neviem čo Ti tam dali ale to musí byť olej ako hrom a nemrzka do -100 stupnou :?
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

leganza

Příspěvek od Serpico »

...to Peha nic zvláštního u Octavie známý platil za Aral 600 Kč / 1l a jenom bůh ví, že to ještě bylo ze sudu ( garančky ala Škoda ) a jen tak mimochodem ještě mu to přelili...bylo to až na vzduch filtru...a k tej nemrzce mám Texaco na 5let prodloužený interval asi ke 200 Kč / 1l a stějně sem to míchal 1: 1 vono se to ani nedoporučuje...mám to do -30°C, tam hraje roli ještě zvyšování bodu varu přes 100°C právě proti " uvaření "...
Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
PeLi
Příspěvky: 70
Registrován: úte srp 09, 2005 09:23
Bydliště: Palárikovo, SK

Příspěvek od PeLi »

-peha- píše:To Peli je to strašne vela lebo za tu cenu sa mení rozvod s pumpou a nemrzkou tak neviem čo Ti tam dali ale to musí byť olej ako hrom a nemrzka do -100 stupnou :?
No majitel mi hovoril, že tam ide "plná syntetika" - cena do 2500Sk. Keď si to spočítam mojim "selzkým rozumem" tak 7500+2500=10000Sk. Ešte + olejový filter a robota za výmenu oleja (to neviem či to bolo už v tých 2500Sk), ale aj tak to nevychádza 13500Sk.
Ešťe mi hovoril, že musí dať aj nové skrutky na hlavu valcov. Je to pravda, že ich treba vždy pri rozobratí hlavy meniť za nové?
Daewoo Leganza 2.0 CDX, r.v.98 , LPG
Uživatelský avatar
ros
Příspěvky: 292
Registrován: pát kvě 26, 2006 14:08
Bydliště: Havířov

Příspěvek od ros »

To je cena jak z Marsu :( :( :( komplet rozvody 2800,- + 1000,- práce. Olej do 1200,- + filtr do 200,- + 200,- práce, těsnění pod hlavu 500,- + práce. Výměna chladící směsi do 400,- + 200,- práce :D :D :D . Takže by to mělo vyjít 6500,- + práce za výměnu těsnění (tuto cenu neznám, ještě jsem nenechal dělat). Ale může být okolo 1500,-. To jsou ceny, které mám u mého servisáká - soukromý servis. Jsem stálý zákazník.
Leganza 2,2 LPG automat rok 2000, dříve Espero
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

mašle

Příspěvek od Serpico »

...to Peli pokud s to dosud nezaplatil...dej část ( dle tvého mínění... ) jako záruku a přizvi podobný orgán jako máme u nás ČOI + informuj zřizovatele - majitele a příslušný odbor na MÚ který vidal licenci - živnosťák o cenovém nesouladu...je nutný ceník...na druhou stranu ti nesmí autoservis bránit v používání Tvého majetku tedy automobilu...nakonec máme Ivana - právník ten by ti mohl poradit mnohem fundovaněji...já jsem to v Srba servisu jim prostě nedal...s 90% si myslím, že to zkoušejí a když narazí tak cuknou...ať ti to dobře dopadne, a nenech sebou houpat...já jsem byl v Hallo - caru měkkej, byl tam príma mechanik ( Honza ) no a dělal audinu známýmu a vůl majitel vyjel s audinou na heveru nahoru a pod ní přestříkal blatník jinýho auta no metalíza v pytli na audině vše v akrylátu, takže to do pondělí zaschlo...
no a majitel audiny ten sjel Jardu majitele opravny...ty vole tobě nedám za opravu ani korunu ( byly tam nějaký díly suma sumárum asi 20litrů )...a přinesu účet za opravu laku a zkus mi ho nezaplatit...prostě na hrubý pytel hrubá záplata...

Měj se a nedej se...
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
PeLi
Příspěvky: 70
Registrován: úte srp 09, 2005 09:23
Bydliště: Palárikovo, SK

Re: mašle

Příspěvek od PeLi »

Serpico píše:...to Peli pokud s to dosud nezaplatil...dej část ( dle tvého mínění... ) jako záruku a přizvi podobný orgán jako máme u nás ČOI + informuj zřizovatele - majitele a příslušný odbor na MÚ který vidal licenci - živnosťák o cenovém nesouladu...je nutný ceník...na druhou stranu ti nesmí autoservis bránit v používání Tvého majetku tedy automobilu...nakonec máme Ivana - právník ten by ti mohl poradit mnohem fundovaněji...já jsem to v Srba servisu jim prostě nedal...s 90% si myslím, že to zkoušejí a když narazí tak cuknou...ať ti to dobře dopadne, a nenech sebou houpat...já jsem byl v Hallo - caru měkkej, byl tam príma mechanik ( Honza ) no a dělal audinu známýmu a vůl majitel vyjel s audinou na heveru nahoru a pod ní přestříkal blatník jinýho auta no metalíza v pytli na audině vše v akrylátu, takže to do pondělí zaschlo...
no a majitel audiny ten sjel Jardu majitele opravny...ty vole tobě nedám za opravu ani korunu ( byly tam nějaký díly suma sumárum asi 20litrů )...a přinesu účet za opravu laku a zkus mi ho nezaplatit...prostě na hrubý pytel hrubá záplata...

Měj se a nedej se...
Včera som tam bol a nechcel sa so mnou dohodnúť. Tak som mu dal vytlačené ceny za výmenu tesnenia a oleja zo značkových servisov, ktoré sú bohužial dosť ďaleko od môjho bydliska išiel si to overiť a zrazu sa s ním dalo dohodnúť. :roll: Len dufam, že sa to zasa ....
Olej mi tam dal 5W40 a pred tým som tam mal 15W40 (ten tam dával predchádzajúci majiteľ). Nebude tomu motoru vadiť ten iný druh oleja?
Daewoo Leganza 2.0 CDX, r.v.98 , LPG
Uživatelský avatar
Goose
Příspěvky: 3947
Registrován: pát pro 15, 2006 22:38
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goose »

Nebude...u me taky predchozi majitel daval olej 15W-40 a ted mam 5W-40 a pohoda...je to uz pul roku po vymene a vse OK... ;)
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějakej iniciativní blbec, kterej neví, že to nejde a udělá to...
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

Tim bych si nebyl tak jisty prave tohle se nesmi z mineralu hned na plnou syntetiku,budou se uvolnovat usazeniy a muze motor udelat KO!!!!Muze se jen na polosyntetiku a se divim ze tam nekdo lil mineral takovy sajrajt ten az kdyz auto zere olej... :?
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

olej

Příspěvek od Serpico »

....to PeLi na rozdíl od Goose ( udělal výměnu a třeba měl kliku.... ) bych tam plnou syntetiku tedy 0W nebo 5W prostě necpal ( dávám za pravdu Hanzymu...)...jsou to oleje s vyšší čistící schopností a rozpustí proto vše...viz palikx a vono to vůbec není jednoduchý ( dal polosyntetiku - on už je to taky nesprávný výraz, tedy třídu 10W ( maže do -25°C ) a hlavně A3 / B3 pozor na A1 / B1 nižší viskozita menší spotřeba paliva ale větší spotřeba oleje pouze pro nové motory - zajímavé jedna octavia má předepsaný A1 / B1 a druhá A3 / B3...stejný motor

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Goose
Příspěvky: 3947
Registrován: pát pro 15, 2006 22:38
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goose »

Tak to se omlouvam za mylnou informaci...me to neplechu nedela...asi jsem kliku no,kdyz se docitam co to muze mit za nasledky... ;)
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějakej iniciativní blbec, kterej neví, že to nejde a udělá to...
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

olej

Příspěvek od Serpico »

...to GOOSE - nikdy jsem netvrdil, že vím vše...mrkni na www.oleje.cz " vím, že nic nevím " tak bych to charaktezivoval, po přečtení asi 60 stránek...no a nakonec od toho je nett, prostě zdroj informací...pro schopný a....máš taktní a seriozní přístup...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

Goose píše:Tak to se omlouvam za mylnou informaci...me to neplechu nedela...asi jsem kliku no,kdyz se docitam co to muze mit za nasledky... ;)
Bud ras ze to nic nedela taky zalezi kolik si na nej uz nalital klidne se jeste muze stat... :?
Jinak tem olejum se tak rika ale nejlip pokud clovek nevi tak dat 10W (polosyntetiku) tim se neda nikdy nic skazit i prislovi pravi zlata stredni cesta... ;)
Peli-Ten mechanik vedel zes tam mel mineral a dal ti tam ful syntetik???
Pokud ano tak to je na na zabiti takova odbornost!!!Jsou to celkem zakladni vedomosti v oblasti... :?
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“