vymena chladiacej zmesi

Moderátor: Blue Lanos

PeLi
Příspěvky: 70
Registrován: úte srp 09, 2005 09:23
Bydliště: Palárikovo, SK

Příspěvek od PeLi »

Tak vazerá to tak, že tá voda mi ozaj niekde uniká. V sobotu som nabehal asi 100km a pri kontrole bola vyrovnávacia nádržka úplne prázdna. Skontroloval som vizuálne a hmatom všetky hadice a spoje, ale nikde nič neuniká. Zdá sa mi divné aj to , že na druhý deň, keď som chcel doliať vodu, bol v chladiacom systéme dosť vysoký tlak. Keď som povolil veko, tak to poriadne fučalo a bublalo v motore a v chladiči. Ale motor bol už úplne vychladnutý.
:?: Poraďte prosím, na čo by som sa mal zamerať - kde zvykne najčastejšie unikať voda?
:?: Ako zistím , či je vadné tesnenie pod hlavou?
Daewoo Leganza 2.0 CDX, r.v.98 , LPG
Reklama
 

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Voči ježkovi Pelko to ťa nepoteším lebo popis tvojej závady má len jedno vysvetlenie a to je - tesnenie pod hlavou v lahkom prípade no jinak na našich vozoch dosť častá vecička ale horšie by bolo keby to bola prasklá hlava no ale na tvojom mieste -výmena tesnenia a keby si vedel o dakom čo tlakuje hlavy bolo by to dobré no nakolko som to teraz robil kolegovi a tlakovanie vzhladom na čas nebolo tak sme tam dali nové tesnenie a zatial pohoda čiže hlavu má OK no a tak to v tom lahšom prípade zistíš aj Ty ;)Čiže zatial je to tesnenie pod hlavou a potom sa uvidí ;)
A ješte náhodou Ti netečie vodná pumpa teda to k tomu úniku vody
PeLi
Příspěvky: 70
Registrován: úte srp 09, 2005 09:23
Bydliště: Palárikovo, SK

Příspěvek od PeLi »

:?: Tlakovanie hláv? - o tom som ešte nepočul - to bude asi tým, že som eletrikár a nie automechanik.
Ale s tým tesnením si ma nepotešil. Na výmenu si asi sám netrúfnem. A nedá sa to zistiť napr. kotrolou sviečok? - mokré kontakty, iné sfarbenie kontaktov na sviečke... (to len tak nahlas rozmýšlam). Ale pre istotu všetko ešte raz skontolujem. Ale le netuším, že ako mám skontolovať to čerpadlo. Len viem, že je na ľavej strane motora.
Daewoo Leganza 2.0 CDX, r.v.98 , LPG
Uživatelský avatar
lubinob
Příspěvky: 216
Registrován: pon zář 10, 2007 10:48
Bydliště: Senica

Příspěvek od lubinob »

Tak to tlakovanie hlavy by som urcite spravil ked uz ju budeš mat vonku..
Neviem ci najdes nejaku firmu blizsie k Tebe, ja chodim do Trnavy a som s nimi maximalne spokojny, aj skontroluju a pripadne zabrusia ventily, vedia co robia.
Je to na ceste smerom na Jaslovske Bohunice, zistim presny nazov ked budes chciet.
Nubi 1,6 SX combi, r.v. 97, LPG Lovato, klima - PREDANÉ
ŠKoda Octavia II 1,9 TDi Elegance Plus 2008
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od conpet »

PeLi píše:Tak vazerá to tak, že tá voda mi ozaj niekde uniká. V sobotu som nabehal asi 100km a pri kontrole bola vyrovnávacia nádržka úplne prázdna. Skontroloval som vizuálne a hmatom všetky hadice a spoje, ale nikde nič neuniká. Zdá sa mi divné aj to , že na druhý deň, keď som chcel doliať vodu, bol v chladiacom systéme dosť vysoký tlak. Keď som povolil veko, tak to poriadne fučalo a bublalo v motore a v chladiči. Ale motor bol už úplne vychladnutý.
:?: Poraďte prosím, na čo by som sa mal zamerať - kde zvykne najčastejšie unikať voda?
:?: Ako zistím , či je vadné tesnenie pod hlavou?
Měl jsem úplně stejný příznaky a bylo to těsnění https://www.chevroletclub.cz//viewtopic.ph ... 1&start=15
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
PeLi
Příspěvky: 70
Registrován: úte srp 09, 2005 09:23
Bydliště: Palárikovo, SK

Příspěvek od PeLi »

lubinob píše:Tak to tlakovanie hlavy by som urcite spravil ked uz ju budeš mat vonku..
Neviem ci najdes nejaku firmu blizsie k Tebe, ja chodim do Trnavy a som s nimi maximalne spokojny, aj skontroluju a pripadne zabrusia ventily, vedia co robia.
Je to na ceste smerom na Jaslovske Bohunice, zistim presny nazov ked budes chciet.
Do Trnavy chodim sluzobne raz za tyzden, tak si vymenim sluzobne auto za sukromne a skocim tam. Len ci to vedia spravit za jeden den? Ak zistis kontakt, tak ti budem vdacny, lebo urcite bude lepsie sa s nimi dohodnut telefonicky. A ak to nieje tajomstvo, tak sem mozes dat aj cenu - aby som potom nebol prekvapkaný. :shock:
Daewoo Leganza 2.0 CDX, r.v.98 , LPG
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

No keď pumpa tak by si mal pod autom mláčku a k tomu tesneniu no to je tak že keď auto tlakuje a bublá do nádržky tak viac menej asi ale 99 % je tesnenie v háji a nič iné ako výmena nepomôže no a to tlakovanie je hlavne na to aby sa zistilo či nieje prasklá jo a vlaskne ju treba dať aj zrovnať lebo aj krivá by mohla byť takže je vždy lepšie dať to zrobiť všetko ;)
PeLi
Příspěvky: 70
Registrován: úte srp 09, 2005 09:23
Bydliště: Palárikovo, SK

Příspěvek od PeLi »

Prosím poraďte nejaký spolahlivý servis v okrese - Nové Zámky , Nitra , poprípade Trnava, kde by to spravili rýchlo a dobre.
Díky
Daewoo Leganza 2.0 CDX, r.v.98 , LPG
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

Autoservis BDM NITRA,Levická ul. nad predajňou Hyundai (Auto zobor)
url http://www.autobdm.sk/
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
ros
Příspěvky: 292
Registrován: pát kvě 26, 2006 14:08
Bydliště: Havířov

Příspěvek od ros »

Čus PeLi, podívej se na víčko pro dolívání oleje, jestli tam nemáš vodu nebo bílou pěnu, pokud máš je jistě prasklé těsnění pod hlavou. otevři víčko nádobky na vodu a pokud jdou velké bubliny do vody je to těsnění. Ještě ti může jít z výfuku hodně vody. Teplota vody skáče nahoru a dolů, není stabilní. Těsnění se dá vyměnit za den, ale jak říkal Peha, je lepší nechat srovnat hlavu, pro jistotu. To je ta lepší verze poruchy. Tak ať ti to vyjde co nejlépe. Zdarec.
Leganza 2,2 LPG automat rok 2000, dříve Espero
PeLi
Příspěvky: 70
Registrován: úte srp 09, 2005 09:23
Bydliště: Palárikovo, SK

chladiaca zmes

Příspěvek od PeLi »

Tak konečne som sa dostal k mojmu autu - po naštartovaní unikajú bubliny z dolievacej nádržky, tak auto ide do servisu. Obvolal som pár servisákov a výmena toho tesnenia výdje 6-8tisíc ak nepočítajú olej. To sa mi zdá byť dosť vela, ale netuším, kolko s tým je roboty - je to adekvátna cena za tú robotu??? Auto momentálne nepotrebujem, tak sa chcem zatial informovat touto cestou.
Aké tesnenia a aké diely sa tam vymieňajú ???
Kolko času to zhruba trva vymeniť ???
Pýtam sa len preto, aby mi nenaúčtovali aj to čo v aute ani neexistuje ;)

Viem že toto bude čítať aj dosť "servismanov", ale nechcem týmito otázkami nikoho uraziť, len manžeka ma varovala, aby som si v servisoch dával pozor - ona robí na súde a majú tam dosť prípadov, kedy nespokojný majitel auta žaloval servis za prehnané ceny a vymyslené zásahy do auta. A hádajte kto vyhral? :shock:
Daewoo Leganza 2.0 CDX, r.v.98 , LPG
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

čauko no nie je to potešilneté čo máš s Legynou ale zasa to nie je hrozné no cenu Ti neviem povedať presne ale okolo 6000 sk sa to pohybuje len vieš keď že to dávaš do servisu máš alespoň záruku.Tak držím palce aby to bolo v pohode :)
Uživatelský avatar
ros
Příspěvky: 292
Registrován: pát kvě 26, 2006 14:08
Bydliště: Havířov

Příspěvek od ros »

Díly, které mění si kup předem (těsnění pod hlavu, viko ventilů). Hlavu ti musí srovnat, u nás asi 500,- kč. Potom si ještě ověř kolik účtujou za hodinu. Pak se možná k ceně dobereš.
Leganza 2,2 LPG automat rok 2000, dříve Espero
PeLi
Příspěvky: 70
Registrován: úte srp 09, 2005 09:23
Bydliště: Palárikovo, SK

Příspěvek od PeLi »

Tak včera mi volali zo servisu - cana 13500Sk - :twisted: toto je pre mňa šok. :twisted:
Je v tom výmena tesnenia, výmena chcladiej zmesi a výmena oleja a materiál.
Ja som čakal maximálne 7500 + olej + olejový filter (tak mi bolo povedané v servise)
Ale je to taký servis v rodinnom dome - takže nie značkový
Je to adekvátna cena???
Daewoo Leganza 2.0 CDX, r.v.98 , LPG
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

leganza

Příspěvek od Serpico »

...to peli nezmákli ti i rozvody, kladky, termostat, vodní pumpu - to se většinou dělá komplet...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“