prosim pomoc teplota

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
newnexia
Příspěvky: 99
Registrován: úte srp 07, 2007 23:11

prosim pomoc teplota

Příspěvek od newnexia »

caute paaani...som si aj minule vsimol ze...kuknem na teplotu motora a uplne na tom hacku najteplejsom som ryxlo odstavil a zrazu klesna do stredu jak ma byt....dobre dlho nic a dnes zasa kuknem len tak a zas pri H cku tak som ryxlo odstavil a otvoril kapotu no nejaka extra teplota to nevypadala byt nastartujem a kleslo to do stredu,...idem doomou zo skoly a akurat to z hacka klesalo do stredu...takisto na krizovatke som na H tak som vypol motor a hned nastartoval a kleslo to do stredu..cim to moze byt?? diki moc
Reklama
 

Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

teploměr

Příspěvek od Serpico »

...no zkus konektory ( můžou být zoxidované )...každopádně dobře, že si si kontroloval jestli nevaříš...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
newnexia
Příspěvky: 99
Registrován: úte srp 07, 2007 23:11

Příspěvek od newnexia »

No ja som naozaj dost amater v motoroch pls kde najdem kontakty? dik
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od conpet »

Jestli máš 8V tak by to mohlo být stejný s Esperem
Obrázek
https://www.chevroletclub.cz///album_pic.php?pic_id=1618
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

A co tak termostat??? Ak sa ti to vari tak neni dobre ze vypinas motor, uvaris ho, skor zapni kurenie a nechaj schladit. A to ze sa ti to nezda horuce to ako myslis??? Ak mas zly termostat tak sa motor vari a chladic je mozno iba vlazny (pretozr sa neotvoril)
Uživatelský avatar
newnexia
Příspěvky: 99
Registrován: úte srp 07, 2007 23:11

Příspěvek od newnexia »

hned jjak vypnem a zapnem motor vrati sa teplota na normu podla mna to je skor v budiku jak v tom ze by sa varilo a mam 16 ventil
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

voda

Příspěvek od Serpico »

....newnexia - to je elektrika vypnu zapnu a normal tedy závada může být v budíku ( zkus poklepat ) nebo konektorech 8 ventil je má pod rozdělovačem na hlavě jinak máme dedo - miky elektrika ( to ferino termostat - funčknost poznáš při studeným motoru musí zavírat a otvírat - hned máš teplou hadici od termostatu...pokud je stále otevřený, zaseklý... )

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Příspěvek od Dark69 »

newnexia --- zdravim ta... mam presne ten isty problem!!!a presne take iste auto aj farba a 16V sedan...tak isto mi teplota vyskoci na H a potom ked jazdim klesne na normal do polky a motor je v pohode..ak neklesne mi teplota ten problem riesim tak ze poklepem po palubnej doske a teplota klesne na normal asi to bude v budiku...lenze ma to jedne hacik --ked tak budem klepat stale po palubovke za chvilu ju rozbijem :) ak prides na nieco nove ozvy sa.
Uživatelský avatar
newnexia
Příspěvky: 99
Registrován: úte srp 07, 2007 23:11

Příspěvek od newnexia »

Caves dark som rad ze nase zistenia vedu k tomu ze nevarime motor len je nieco s elektrikou...dnes som s tim bol v servise...pozreli mi vrtulka spina..termo ok....motor vypada ok....kedze v aute bola nejaka zelena tekutina :D:D tak mi vymenili komplet chladiacu zmes teda 2 litre nemrznucej a zvysok destilka ...teda zatial mi to s teplotou neurobilo...dam vedet ak to spravi zas snad ne lebo ma jebne tie nemrznuce boli drahe jak svina :lol:
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Příspěvek od Dark69 »

Tiez som nasiel v aute zelenu tekutinu pri motoru ale po zisteni to bola tekutina ktora sa plni do klimatizacie s ktorou sa zistuje ci nieje dierava ak je dierava tak ju uvidis rozliatu pri motoru okolo potrubia vid moj pripad ale uz je to opravene stacilo vymenit rurku jednu a je to ok..inak ked budes mat nieco nove s tou teplotou napis...a aku si kupil nemrznucu zmes???skusim to i ja vymenit zda sa mi ze mam moc staru uz..
Uživatelský avatar
newnexia
Příspěvky: 99
Registrován: úte srp 07, 2007 23:11

Příspěvek od newnexia »

takze dnes som urobil 100 km od vymeny kvapaliny a nic teplota stale ok takze je asi po probleme....takze vypustili mi v servise cez hadicku co prichadza do chladica kvapalinu (teda tu hnusnu zeleno hnedu vec) a dali mi 2 litre nemrznucej zmesy 2T za 5 kil co som si kupil ale kvalitka a zvysok destilka...ide super...ale parada dalsi problem buchoce mi nieco akoby v dverach ked prejdem cez nejaky nerovny povrch neviem s kade to ide ale uz ma s toho asi picne
Uživatelský avatar
newnexia
Příspěvky: 99
Registrován: úte srp 07, 2007 23:11

Příspěvek od newnexia »

ok takze dnes cely den som jazdil a teplota ok takze vymena pomohla buchotanie v dverach odstranene. ..i love my nessi..... teraz planujem folie....nejaky boofer ;)
Uživatelský avatar
dedo.miki
Příspěvky: 1253
Registrován: stř led 10, 2007 19:50
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

Možnosi mal málo chladiacej kvapaliny a vtedy to tak blbne.
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

chlazení

Příspěvek od Serpico »

....to dedo - miki myslíš, že mají málo vody a je tam vzduchová bublina - při výměně je odvzdušnění samozřejmost !!! - nechám běžet při otevřené zátce...no na to jsem nepomyslel....

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Granko
Příspěvky: 430
Registrován: stř črc 02, 2003 09:55
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Granko »

mal som ten isty problem, ale mal som pocit, ze sa to aj troska varilo, ked som to prvy raz zistil. v carexe vymenili termostat, nepomohlo, vymenili snimac, tiez nepomohlo, takze nakoniec vymenili aj budik a odvtedy pokoj. mozno, keby isli opacne, tak usetrim par penazi, ale ja vlastne cele auto postupne vymienam po nahradnych dieloch, takze ok... :). BTW, raz som uz karu trocha zavaril (praskla mi hadica pri LPG), ale ta kontrolka sa nikdy nerozsvietila. tak isto ani kontrolka olej - zdvihatka isli vyskocit z auta, ale kontrolka nic :(
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“