Aký motor na AVEU

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

peter NR píše:keby som mal moznost kupit 1,4 8V, bola by to jasna volba...
Asi si ho nikdy v mestskej prevádzke neživil:-) Ten motor je jedine na dlhé trasy. V meste si kľudne zožere 9-11, na dlhej trase 5,9-6,3...
Reklama
 

Rastos
Příspěvky: 449
Registrován: pát dub 07, 2006 15:27
Bydliště: Sk

Příspěvek od Rastos »

Presne.
ex: Matiz, Kalos, Lacetti
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

mipo píše:
peter NR píše:keby som mal moznost kupit 1,4 8V, bola by to jasna volba...
Asi si ho nikdy v mestskej prevádzke neživil:-) Ten motor je jedine na dlhé trasy. V meste si kľudne zožere 9-11, na dlhej trase 5,9-6,3...
no tak len pre ilustraciu - moja 1,2-ka mala pri poslednom pocitani mestskej spotreby na suchych cestach (bez snehu) 9,38, takze o com sa potom bavime... ;)

a zo skusenosti viem, ze nema zmysel nejako sledovat spotrebu pri cisto mestskej prevadzke, 10 L v meste zozerie hocico... proste motor to palivo pri neustalom akcelerovani a preradovani dostat musi....
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Rastos
Příspěvky: 449
Registrován: pát dub 07, 2006 15:27
Bydliště: Sk

Příspěvek od Rastos »

Spotreba v meste vie naozaj prekvapit. Ale predsa ma porovnavanie zmysel, tie rozdiely medzi motormi v spotrebe su citelne. Poznam viacerych, co su nemilo prekvapeni pri 1.4 8V (aj ked podla technickych dat sa to dalo cakat - mesto 10,2). Oproti tomu maju motory 1.2 a 1.4 16V spotrebu nizsiu o 1,5 litra, dokonca aj Lacetti 1.6 ju ma o liter nizsiu.
ex: Matiz, Kalos, Lacetti
Uživatelský avatar
Dede
Příspěvky: 314
Registrován: ned úno 27, 2005 15:22
Bydliště: Košice

Příspěvek od Dede »

Ako tak pozerám tak moja 1,5 16V bol vcelku hospodárny motorík ..
DAEWOO NEXIA DOHC 1996- moje 1. osobné motorové vozidlo
CITROEN C4 Seduction 2010
Hyundai SANTA FE -T 2,4 16V 2006
Uživatelský avatar
Janoo
Příspěvky: 211
Registrován: úte úno 27, 2007 16:33
Bydliště: Rožňava

Příspěvek od Janoo »

radšej by som bral 1.4 16V aj kvôli spotrebe ,a netreba ho tak vytáčať, je živšie...ja mám osobne 1.16V a mám s ním veľmi dobre skusenosti
červený Daewoo Kalos sedan 1.4 16V, 2xabg,abs,central,el. okná 14 disky plánujem chip
Ludek
Příspěvky: 6
Registrován: ned zář 23, 2007 08:16
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ludek »

Zdravím (píšu sem poprvý)
Taky právě teď váhám - nová 1.2 nebo nová 1.4 (obě S direct, klima) nebo 1.4 Elite - demo. A po víkendu už chci pořídit. Těžká volba :-(
Uživatelský avatar
pik
Příspěvky: 152
Registrován: pon úno 05, 2007 11:17
Bydliště: Mělník

Příspěvek od pik »

Tak nevím máme 1,2 HB no raketa to není :D ale jede to a když teda potřebuju někoho předjet tak holt podřadím,a když na něj nemám tak ho nechám. Je fakt že na delší cesty by ta 1,4 byla lepší ale cenově je trochu jinde. :( :shock:
Aveo 5dveř.HB 1,2 r.v.2006.Závěs,zamykání zpátečky,podélníky.
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

Jasne je to o penezich, nevim kolik do toho chces nasypat, ale ja chtit dat vic nez 260 do auta uz bych asi volil jinej model ;)
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Ludek
Příspěvky: 6
Registrován: ned zář 23, 2007 08:16
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ludek »

No vzdycky je to o penezich :-)
Nevim kde se divas po autech, ale prave ze kolem tech 250 rozumnejch nabidek zas tak moc neni (a jeste s klimou). Takze volit jinej model je dost tezky...
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

Treba predvadecka astra uz se da poridit, lacetti predvadecka uz taky neni o moc drazssi, ale jiste to neni za 250, ja jsem psal, ze kdyby to melo byt nad 260, ze bych se dival jinde :D
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
martincakl
Příspěvky: 89
Registrován: čtv čer 07, 2007 08:49
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martincakl »

Aveo 1,2 není špatné auto...
Máme ho sice cca 4 měsíce,ale nějaké zkušenosti po nejetí 2700km sdělit mohu.

1,4 by pro někoho určitě lepší byla...pro styl jízdy můj a mé ženy nám silnější motor nechybí.

Je třeba si uvědomit že Aveo 1,2 má vzhledem k jeho obsahu poměrně dost koníků v porovnání se stejným obsahem motoru u jiných aut.Dobře,beru to že na dálnici do táhlého kopce nevyjedu 140km/h a na 5 rychlostní stupeň...,ale na dálnici jezdím 2x ročně...takže mi to opravdu nevadí.
Na běžných silnicích jsem vypozoroval,že ani za mnou jedoucí Škoda Octavia nemá touhu mne předjíždět...a jede si většinou vklidu za mnou.
Častější řazení je pochopitelná věc...,ale já řadím rád:-).Nedávno jsem předjíždění Fabie jedoucí cca 80km/h...(takže akorát taková "blbá" rychlost) podřadil na 3 st....a Aveo si nechalo líbit 100-110km/h a motor nebyl rozhodně nijak nadmíru hlučný...(v autě 3 dospěláci...a naložený kufr).
Prostě asfalt Aveo 1,2 netrhá...,ale svižně se s ním jet dá...myslím že nikoho svou rychlostí neurazí...na silnici nepřekáží...a jedu za 5,5-6 l/100km...ještě s nezajetým autem...To jde,no ne?
Chevrolet Aveo 1,2 sedan-sunset orange metalíza
Uživatelský avatar
pik
Příspěvky: 152
Registrován: pon úno 05, 2007 11:17
Bydliště: Mělník

Příspěvek od pik »

martincakl:Já s tebou musím souhlasit,jsme na tom podobně.Mám navrtíno o 7000km víc a jsem spokojenej.hoj :D :D
Aveo 5dveř.HB 1,2 r.v.2006.Závěs,zamykání zpátečky,podélníky.
Uživatelský avatar
jovannno
Příspěvky: 55
Registrován: stř kvě 30, 2007 16:04
Bydliště: Slovakia

Příspěvek od jovannno »

Ludek píše:Zdravím (píšu sem poprvý)
Taky právě teď váhám - nová 1.2 nebo nová 1.4 (obě S direct, klima) nebo 1.4 Elite - demo. A po víkendu už chci pořídit. Těžká volba :-(
Ja som tiez rozmyslal ze ci 1.2 alebo 1.4, ale nakoniec padla volba na 1.4 16V ELITE. Preco 1.2, zato ze ma o 0,5l mensiu spotrebu? alebo ze je o par tisic lacnejsia?
Obrázek
A uplne staci vybava ELITE, ze ten palubny pc (co ma full vybava) je len taka kalkulacka. Hmlovky a vyhr.spetne alebo laktovu opierku si domontujes aj casom az by ti moc chybali.
Ludek
Příspěvky: 6
Registrován: ned zář 23, 2007 08:16
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ludek »

Tak zvitezila 1.4 Direct :-) objednaná už je, jen doladit papíry a po víkendu bude.
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Motory“