Prosím o radu. Velká spotřeba +-10 l.

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
dedo.miki
Příspěvky: 1253
Registrován: stř led 10, 2007 19:50
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

No chválenkári už stop:Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

talat píše:raz som viezol taurusa automat.a nemožem na to povedať ani pol zleho slova.mimochodom v techničaku je spotreba pri 90km 6,2l má taku niekto z vas?
Ja mam psanou spotrebu 6.5L pri 90km, ale nejmin jsem jel za 7.3, pravda, bylo to pres 400kc po dalnici rychlosti cca 110-120km/h a pak zbylych 200kc po meste 50km/h, myslim ze to de, v lete dam i mensi spotrebu, az pojedem baldovec ;)
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
talat
Příspěvky: 127
Registrován: ned úno 04, 2007 20:09
Bydliště: Martin/Priekopa city

Příspěvek od talat »

milosh píše:
talat píše:raz som viezol taurusa automat.a nemožem na to povedať ani pol zleho slova.mimochodom v techničaku je spotreba pri 90km 6,2l má taku niekto z vas?
Ja mam psanou spotrebu 6.5L pri 90km, ale nejmin jsem jel za 7.3, pravda, bylo to pres 400kc po dalnici rychlosti cca 110-120km/h a pak zbylych 200kc po meste 50km/h, myslim ze to de, v lete dam i mensi spotrebu, az pojedem baldovec ;)
jak baldovec?
nexia gtx 1,5 16V
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Ty nevíš co je Baldovec no předce poutní místo DAEWOCHEVY maniakúObrázek
Uživatelský avatar
Goose
Příspěvky: 3947
Registrován: pát pro 15, 2006 22:38
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goose »

Ja se take pochlubim se spotrebou,mam Legu chvili a najeto 240km a zatim mam spotrebu okolo 13 litru...coz je dost,ale je fakt,ze jezdim kratke trasy po meste,do prace to mam autem cca 2 minuty jizdy,asi se vratim na cestu do prace k MHD,takhle bych se na benzinu nedoplatil... :lol:
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějakej iniciativní blbec, kterej neví, že to nejde a udělá to...
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

Goose píše:Ja se take pochlubim se spotrebou,mam Legu chvili a najeto 240km a zatim mam spotrebu okolo 13 litru...coz je dost,ale je fakt,ze jezdim kratke trasy po meste,do prace to mam autem cca 2 minuty jizdy,asi se vratim na cestu do prace k MHD,takhle bych se na benzinu nedoplatil... :lol:
to je taky auto pro reditele a na dalnici :D
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

No tady vydíte že LGnení vždy tak zlá věc ale pravda je že tak jako jezdí Goosík to je sespotřebou dost :D Já mám jinak v mněste asi kolo 10-11 l ale podotýkam že sem z malýho mněsta no a mimo mněsta mám asi 8l podotýkam LPG benzinu nevim :lol: :lol: :lol: Při velikosti auta zatím nadmíru spokojenej :D
Uživatelský avatar
Goose
Příspěvky: 3947
Registrován: pát pro 15, 2006 22:38
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goose »

No vsak uvidime az zkusim nejakou delsi trasu a prijde leto... :lol: :lol: :lol:
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějakej iniciativní blbec, kterej neví, že to nejde a udělá to...
Uživatelský avatar
bradkaj
Příspěvky: 118
Registrován: čtv led 27, 2005 11:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Spotreba

Příspěvek od bradkaj »

Musim se podelit o dojmy !!!
Normalne hlavne jezdim v Praze kratke trasy (7km do prace) + sem tam na chatu apod. a spotreba je cca 8-8,5 l/100km! (A to radim cca max v 3500ot) + (nejmin spotreba byla 7,6 leto cesty na chatu)

Ted jsem byl v nemecku (pred cestou plna nadrz), 220km tam a 220km zpet a kdyz jsem byl zpet, najeto 450km a furt jeste ctvrtka nadrze!!
Rikam si sakra to je divne.... -> + dalsi popojizdeni po praze a po najeti 580km jsem bral 40l !!!! :shock:

Nereknu kdybych se do Nemecka loudal, ale na dalnici Praha-Plzen zadne loudani, prumer min 130km/h.... misty 140 :oops:
Po okreskach pak samozrejme 90km/h

-> 40l/580km = 6,8 l/100 km !!!! CUMIM JAK UMIM !!! :shock: :shock:

Jsem netusil co na spotrebu dela "dlouha" cesta :lol:
Mejte se :lol:
ftaxi ds
Příspěvky: 35
Registrován: úte srp 01, 2006 00:15
Bydliště: dunajská streda

spotreba ?

Příspěvek od ftaxi ds »

hlavne nemať ťažkú nohu !!!
Ja bežne tankujem za tisícku a to mi stačí na 400 Km ! Viem že mi nikto nebude veriť ale je to tak a nabehaných mám 207.000 Km. A niesom dôchodca !!!
Uživatelský avatar
Dede
Příspěvky: 314
Registrován: ned úno 27, 2005 15:22
Bydliště: Košice

Příspěvek od Dede »

Ja chodím bežna za 5,2l/100km mesto :lol:
DAEWOO NEXIA DOHC 1996- moje 1. osobné motorové vozidlo
CITROEN C4 Seduction 2010
Hyundai SANTA FE -T 2,4 16V 2006
Uživatelský avatar
Dede
Příspěvky: 314
Registrován: ned úno 27, 2005 15:22
Bydliště: Košice

Re: spotreba ?

Příspěvek od Dede »

ftaxi ds píše:hlavne nemať ťažkú nohu !!!
Ja bežne tankujem za tisícku a to mi stačí na 400 Km ! Viem že mi nikto nebude veriť ale je to tak a nabehaných mám 207.000 Km. A niesom dôchodca !!!
Za tisícku? koľko litrov? .... akým štýlom jazdíš?
DAEWOO NEXIA DOHC 1996- moje 1. osobné motorové vozidlo
CITROEN C4 Seduction 2010
Hyundai SANTA FE -T 2,4 16V 2006
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od Franta P. »

Kolegové po kolika km by se měla vyměnit lambdasonda? já že mám 245.000 a mám tam původní.
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

Lambda sonda je potřeba měnit v okamžiku, kdy přestane lambdasondovat. Do té doby bych ji nechal být.

Proč ji taky měnit? Máš vysokou spotřebu? Cuká ti auto v otáčkách? Svítí ti kontrolka a vyhazuje to "údaje z lambdy mimo toleranci" nebo "údaje z lambdy se nemění"?

Pokud ne, tak buď rád a nech ji být. Pokud ano, tak přeměřit jak samotnou lambdu, tak vedení a slyšel jsem, že může být odprásklý i vstup na ECU.
... nikdy v životě bych nechtěl hondu ...
ftaxi ds
Příspěvky: 35
Registrován: úte srp 01, 2006 00:15
Bydliště: dunajská streda

Příspěvek od ftaxi ds »

za tisícku asi 26 litrov keď to stojí 38 Sk. A spotreba 6,5 litra na 100 kilákov. A z toho veľa jazdím po meste.
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“