1. válec

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
cubafire
Příspěvky: 555
Registrován: pát led 14, 2005 07:58
Bydliště: Staré Město u UH, CZ
Kontaktovat uživatele:

1. válec

Příspěvek od cubafire »

Ahojte všichni
Dnes jsem svou Nexii (r.v.1996, 1,5 8V s LPG najeto 205 000) zavezl do servisu. Symptomy: chod jakoby na 3 válce jak na LPG tak na benzín, za studena jede normálně, za tepla nedrží volnoběh, nejdou zvednout otáčky nad 3500 RPM. po zahřátí ve vozidle i okolo silně smrdí LPG. Diagnóza v servisu na LPG: vyčišteny membrány a vyměněny sítka, seřízeno a na LPG jede normálně. Nicméně na benzín problémy přetrvávají. Mechanik měl podezření na vstřik, ten se později vyloučil. Navíc jsem si dnes všiml že byly kabely od oleje a mechanik řekl, že byla zvedlá olejová měrka. Napadly mě kroužky, ale kdyby to byly kroužky tak by to jelo na LPG bez problémů? ev. kolik by stálo překroužkování?
Potřebuju auto dat dokupy, aby bylo v pohodě a jde pryč, ale nechci jej prodávat ve špatném stavu.
dřív: NEXIA 1.5 8V, GLE, LPG-BRC
dnes Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi :twisted:
Nexia = srdeční záležitost
Reklama
 

ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

Neviem ako ti poradit, no snad len tolko, ze kruzky by som netipoval. Ak by boli zle kruzka tak by to muselo hodne zrat olej (teda kat. by si mal asi uz zaneseny) a boli by zle starty. Co cerpadlo, pal. filter, zmerat tlak benzinu na palivovej liste by urcite dost povedalo. Ako vypadaju sviecky?
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

motor

Příspěvek od Serpico »

....to pístní kroužky spolu s ventilami vyloučíš snadno - změř kompresi - nejde o hodnotu 9 - 11 ale o to aby nebyl větší rozdíl mezi válci a tlakoměr bude mít určitě někdo okolo tebe...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
cubafire
Příspěvky: 555
Registrován: pát led 14, 2005 07:58
Bydliště: Staré Město u UH, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cubafire »

Tak dnes to bylo celý den na diagnostice.....
Diagnóza: propálené víčko rozdělovače.... Mechanik je fakt machr a dal si s tím práci.... trvalo mu to skoro 5 hodin, ale přišel na to.... Na LPG to jelo jen proto, že LPG stačí slabši jiskra ale benzín potřebuje to své jisté, takže proto se to tak divně chovalo... tlaky ve válci OK, takže i kroužky, olej nežere, takže jsem šťastný... Auto bere brácha a já budu mít snad koncem týdne nové. Tak se tu mějter fajn. Občas sem ještě zajdu ale spíš jak pro radu, tak spíš poradit.... ;-) Ahoj
dřív: NEXIA 1.5 8V, GLE, LPG-BRC
dnes Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi :twisted:
Nexia = srdeční záležitost
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“