Vrzání zadního sedadla

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 406
Registrován: ned čer 05, 2005 14:09
Bydliště: Velké Meziříčí

Vrzání zadního sedadla

Příspěvek od Mirek »

Když na pravém zadním sedadle sedí dospělá osoba, ozývá se hlavně při jízdě po nerovnostech (což je prakticky všude) dost výrazné vrzání. Vychází to z opěradla, když se pasažér neopírá, je klid. Čekal jsem, že se někde objeví odřené místo, podle kterého bych poznal, co to vlastně vrže, ale zatím nikde není nic vidět. Mám podezření na železné oko, které zapadá do zámku sedadla, že se tře o ten plastový zámek.
Včera jsem to v garáži zkoušel - seděl jsem v zadu a poskakoval jako magor - a žádný zvuk se neozval, zřejmě při jízdě dochází k trochu jinému pohybu sedadla. (Okolo šli nějací lidé a divně se na mě dívali :lol:. Asi jsem vypadal dost exoticky.)
Dělá to někomu (v sedanu) taky? Případně máte nějaký tip, co by to mohlo být?
Kalos sedan 1,4 16V r. v. 2005
Reklama
 

Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Nič podobné som nespozoroval a dúfam, že ani nespozorujem!
hroch
Příspěvky: 36
Registrován: úte srp 23, 2005 20:40
Bydliště: Žiar nad Hronom

Příspěvek od hroch »

Mal som podobný problém, ale trocha naopak. Keď niekto sedel tak to nerobilo. Ako som dal poťahy tak to prestalo. Môj názor je že to spôsobuje pohyb sedadla do strán. Skús dať niečo medzi operadlá, čím by si zemnšil vôľu. A nie si sám čo to skúšal nadhadzovaním sa v aute :lol:
Kalos hatchback 1.2, LPG červená 73L 105000km
Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 406
Registrován: ned čer 05, 2005 14:09
Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek od Mirek »

hroch píše:Mal som podobný problém, ale trocha naopak. Keď niekto sedel tak to nerobilo. Ako som dal poťahy tak to prestalo. Môj názor je že to spôsobuje pohyb sedadla do strán. Skús dať niečo medzi operadlá, čím by si zemnšil vôľu. A nie si sám čo to skúšal nadhadzovaním sa v aute :lol:
Dík za tip. Vyzkouším.
Kalos sedan 1,4 16V r. v. 2005
Uživatelský avatar
schomi
Příspěvky: 183
Registrován: sob led 15, 2005 20:23
Bydliště: Krupka (tj blízko Teplic)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od schomi »

hroch píše:Mal som podobný problém, ale trocha naopak. Keď niekto sedel tak to nerobilo. Ako som dal poťahy tak to prestalo. Môj názor je že to spôsobuje pohyb sedadla do strán. Skús dať niečo medzi operadlá, čím by si zemnšil vôľu. A nie si sám čo to skúšal nadhadzovaním sa v aute :lol:
Uplně přesně jak to řikáš ty tak, upně to samý se mě taky stává až na, že sem dal potahy a na chvíli to taky přestalo a tak často to nedělá, občas se mi to stalo i když v zadu někdo seděl a nějakou velikou silou se neopíral. ;)
Koumeles
Příspěvky: 48
Registrován: čtv srp 30, 2007 08:52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Koumeles »

Mel jsem ten samy problem...vyresil jsem to olejem, a par podlozkama, vrzalo to i s potahem. Podlozky jsem dal pod sedadlo, jak jsou ty oka a pak jsem paskou oblepil oka za operadlem, promazal jsem vsechny klouby...od te doby klid
Naposledy upravil(a) Koumeles dne pon zář 03, 2007 11:19, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 406
Registrován: ned čer 05, 2005 14:09
Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek od Mirek »

Koumeles píše:Mel jsem ten samy problem...vyresil jsem to olejem, a par podlozkama, vrzalo to i zpotahem. Podlozky jsem dal pod sedadlo, jak jsou ty oka a pak jsem paskou oblepil oka za operadlem...od te doby klid
U sedanu nejsou "podprdelníky" odklápěcí, takže pod sedadlo asi podložku nedám - nebo jsem to špatně pochopil?
Kalos sedan 1,4 16V r. v. 2005
Uživatelský avatar
vaculcim
Příspěvky: 200
Registrován: stř kvě 02, 2007 15:21
Bydliště: Dolní Kounice

Příspěvek od vaculcim »

Me na Lanose vrzal ten zámek sedadla, pri jedne ceste me to tak stvalo, ze jsem vzal letak, obalil s nim to oko a zustal tam doted :lol:
2x Škoda Felicia, Seat Cordoba, Škoda 105L, Škoda Favorit a konečně Lanos 1,6 SX r.v.98, 195/50 R15, na zimu 185/60 R14
Koumeles
Příspěvky: 48
Registrován: čtv srp 30, 2007 08:52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Koumeles »

Mirek píše:
Koumeles píše:Mel jsem ten samy problem...vyresil jsem to olejem, a par podlozkama, vrzalo to i zpotahem. Podlozky jsem dal pod sedadlo, jak jsou ty oka a pak jsem paskou oblepil oka za operadlem...od te doby klid
U sedanu nejsou "podprdelníky" odklápěcí, takže pod sedadlo asi podložku nedám - nebo jsem to špatně pochopil?
jj..pochopil dobre :D ja mam 5tidveraka, tam se podrdelniky odklapeji
Odpovědět

Zpět na „KALOS“