kontrolka motora...... LPG

Moderátor: Blue Lanos

matkogin
Příspěvky: 38
Registrován: čtv črc 19, 2007 13:01
Bydliště: šintava

kontrolka motora...... LPG

Příspěvek od matkogin »

mám problem??? mam esperko a na dialnici sa mi stáva že ked jazdím na LPG začne mi svietiť kontrolka motora ..... prepnem benzín a všetko je v poriadku ....neviete čo mi chce auto povedať?????
esperko modra metalízka ....pracuje sa na doplnkoch
Reklama
 

igor.ma
Příspěvky: 149
Registrován: čtv srp 25, 2005 18:33
Bydliště: Bánovce nad Bebravou

Re: kontrolka motora...... LPG

Příspěvek od igor.ma »

matkogin píše:mám problem??? mam esperko a na dialnici sa mi stáva že ked jazdím na LPG začne mi svietiť kontrolka motora ..... prepnem benzín a všetko je v poriadku ....neviete čo mi chce auto povedať?????
Myslim, ze lambda sondou.
Daewoo Lanos 1,5 SX 12/97
zlobidlo
Příspěvky: 1
Registrován: ned zář 02, 2007 13:45
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka motora...... LPG

Příspěvek od zlobidlo »

matkogin píše:mám problem??? mam esperko a na dialnici sa mi stáva že ked jazdím na LPG začne mi svietiť kontrolka motora ..... prepnem benzín a všetko je v poriadku ....neviete čo mi chce auto povedať?????
Ahojky....jooo,tohle známe.....máme s mužem Leganzu a taky se nám tohle už párx přihodilo.Je to vše v pořádku!Auto ti oznamuje,že mu LPG nestačí,páč je ve vyšších otáčkách a potřebuje ke svému chodu lepší "šťávu",tak si říká o benzín.Nevím,jaký máš systém LPG,ale ten náš sám přepne z LPG na benzín.Auto se stane dravější! :)
zlobidýlko
matkogin
Příspěvky: 38
Registrován: čtv črc 19, 2007 13:01
Bydliště: šintava

Re: kontrolka motora...... LPG

Příspěvek od matkogin »

zlobidlo píše:
matkogin píše:mám problem??? mam esperko a na dialnici sa mi stáva že ked jazdím na LPG začne mi svietiť kontrolka motora ..... prepnem benzín a všetko je v poriadku ....neviete čo mi chce auto povedať?????
Ahojky....jooo,tohle známe.....máme s mužem Leganzu a taky se nám tohle už párx přihodilo.Je to vše v pořádku!Auto ti oznamuje,že mu LPG nestačí,páč je ve vyšších otáčkách a potřebuje ke svému chodu lepší "šťávu",tak si říká o benzín.Nevím,jaký máš systém LPG,ale ten náš sám přepne z LPG na benzín.Auto se stane dravější! :)
čiže by bolo lepšie nadstaviť mu lepšiu zmes alebo chce viacej LPG????
esperko modra metalízka ....pracuje sa na doplnkoch
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

Vitam te mezi nami zlobidlo prijd k nam do Leganzy at te privitame...Jinak ta kotrolka motoru nebude asi systemem lpg me kdyz lpg nestiha nekdy v rychlosti nad 160-180km/h tak samo prebne na benal...ale kotrolku zvanou check nastesti vidavam jen u startovani a doufam ze tak zustane... ;)
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

Jinak pockej az tu bude profik na lpg -peha- ten ti poradi nebo aspon se bude snazit... ;)
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
septim
Příspěvky: 25
Registrován: pon srp 06, 2007 13:16
Bydliště: Slovensko - Šamorín - Galanta

Příspěvek od septim »

Asi nejake cidlo zahlasi chybu nie? Ja mam nexiu, plyn BRC a ked brzdim motorom hned mi rozsvieti kontrolku motora a ide na zvyseny volnobeh(nudzovi rezim). Ale tu to skoro nikto nevie opravit. Okrem toho aj ABS svieti stale(vraj skrat) a obcas airbag, takze cela elektrika je u mna nejaka posahana... :(
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Hošani pri vetšine aut sa jedná o to že pri prevádzke na LPG teda hlavne pri prechode z benzinu a pri rozbiehaní je to chudou zmesou čiže žiadny velký problém pokud to po chvíly zhasne :lol: :lol: :lol: Jo už som to tu dával že sa tomu dá pomost tým že sa dostavý doraz na klapke ale to tak že sa nezdvihnú otáčky pri volnobehu-proste doraz na klapku treba dotiahnuť tak že sa mierne zdvihne volnobech a potom satrocha povolí :D :D :D :D

Na Legyne je to tady
Přílohy
DSC00530.jpg
DSC00530.jpg (117.43 KiB) Zobrazeno 5116 x
Naposledy upravil(a) -peha- dne úte bře 23, 2010 19:36, celkem upraveno 1 x.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Mne nastastie kontrolka motora svieti len pri startovani a nesvietila ani ked bola v haji lambda. Pre taketo pripady keby nieco blblo na lpg mam lpg jednotku v interieri a pocas jazdy ak chcem tak vidim na ledky na nej a vidim co sa deje. Rozdiel medzi lpg a benzinom necitim max na obe 170km/h na tachometri.
Ono v servisnom manuali je napisane v akych pripadoch sa rozsvieti ale kto to ma znovu cele citat ked tej polstine ktovieako nerozumiem :D
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Jiste ppp čko to aj moja tak robí ale ako som ju kúpil tak sem tam zasvieťil check no a po tom nastavení je pokoj ono sa vlastne jedná o to že pri benzine ti benzin na volnobeh ide pod klapkou ale LPG máš nad klapkou no a keď máš špatne nastavený doraz klapky tak ta sa zavrie a čo nastane no benzinové vstreky sú odpojené a plyn do valcou neprejde no a v tedy check hlásí problém :lol: :lol: :lol: Takže asi tak už sme to nastavovali na X autách a pohoda :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
sopco
Příspěvky: 77
Registrován: stř bře 07, 2007 10:31
Bydliště: trnava

Příspěvek od sopco »

Neviem ci to bude mat nejaku suvislost s touto temou, ale mne sa na espere tiez cas od casu rozsvieti check, ale ja nemam lpg. Nepocitujem ziadny vplyv na vykon motora, ale stava sa mi to len ak idem aspon 15-20 km stale tou istou rychlostou, tak mi vyhodi check, ked to ignorujem, tak sa do minuty vypne, ale ak pustim nohu z plynu, tak par sekund a zhasne. Nejako to neriesim, ale ak by niekto vedel co to zapricinuje, tak by ma to potesilo.
DAEWOO ESPERO 1.5 16V r.v.96
MAZDA 6 WAGON 2.0D r.v.06
Uživatelský avatar
xidex
Příspěvky: 158
Registrován: úte kvě 08, 2007 10:12
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Známe....

Příspěvek od xidex »

Jo, tohle z Leganzy moc dobře znám, plynař mi tvrdil, že je to lambda ve výfuku a je to způsobený tím, že plyn má teplejší spalování. Ale spíš podezírám to, že není zapojená ŘJ LPG, takže tam je bohatost směsi nastavená jen šroubem. Děje se to u studeného auta a nebo když začnu jezdit s trošku těžší nohou. Ten Pehův způsob mi radil, ale teď jezdím firemním, takže Legyna najede tak 10km za týden, takže jsem to neřešil. Ale fakt je že když jedu na plnej knedlík na benzín, pak dám ruku k výfuku tak 10cm (aby mi na ní plival kouř), tak jí tam udržím, když jedu na plnej knedlík na LPG, tak ucuknu tak po 4vteřinách, takže tam něco s tou teplotou asi bude taky.
Rezzo 2,0 CDX LPG, r. 2006, černá | 4/2015-????
Lanos 1,5 SOHC LPG, r. 2000, červená | 10/2013-????
ex Leganza 2,0 CDX LPG, r. 1997, hnědá-základní | 5/2007-9/2014
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Xide ta teplota je OK lebo pri spalování plynu je vetšia lebo je tam dokonalé horenie oproti benzinu no a s tou jednotkou tu by si mal mať zapojenú lebo ta odpája vstreky pkud ovšem to dakdo neriešil relátkom to by chcelo vidieť ale aj Ty skus tu klapku fakt je to u dost aut problém ktorý nieje ne benzine dakedy vôbec ale LPGčko ho odhalí :D :D :D
Uživatelský avatar
xidex
Příspěvky: 158
Registrován: úte kvě 08, 2007 10:12
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xidex »

No co si pamatuju (nevím to na 100%, dlouho jsem to neviděl), tak do ŘJ vedly dva dráty(+-) a byly tam díry na 4 (něco bylo popsaný jako lambda a to další nevim). Teď trochu váhám jestli náhodou nepopisuju diody, protože do přepnače vede asi 10žilnej konektor...tak nevím, kouknu zejtra. Takže není pravda to, že tu ŘJ se nevyplatí zapojovat, protože je s tím víc problémů...? Protože fakt je že jestli by se mi to samo přepínalo při vyšší rychlosti na benzín, tak by mi asi jeblo. Ale zas je fakt že takhle to funguje jako starý Lovato na fáčku-dojde plyn->nejede, přepnout růčo, že bych bral kdyby se to přepínalo samo. Plus přepínat v otáčkách ale při vyřazeným, to co popisujou lidi že přepnou plyn za jízdy, tak to já vezmu hlavou o palubku...
Jo a ještě jedna věc. Dřív se mi to přepínalo na plyn(Lovato) samo při nějakejch 2500rpm, teď od opravy těsnění, ojnice a bůhvíčeho ještě se to přepíná hned po nastartování, tzn. chytne motor a okamžitě slyším cvaknutí a je tam plyn. Což je asi blbě. Občas to při tomhle manévru zdechává (hlavně za studena).
-peha- píše:Xide ta teplota je OK lebo pri spalování plynu je vetšia lebo je tam dokonalé horenie oproti benzinu no a s tou jednotkou tu by si mal mať zapojenú lebo ta odpája vstreky pkud ovšem to dakdo neriešil relátkom to by chcelo vidieť ale aj Ty skus tu klapku fakt je to u dost aut problém ktorý nieje ne benzine dakedy vôbec ale LPGčko ho odhalí :D :D :D
Rezzo 2,0 CDX LPG, r. 2006, černá | 4/2015-????
Lanos 1,5 SOHC LPG, r. 2000, červená | 10/2013-????
ex Leganza 2,0 CDX LPG, r. 1997, hnědá-základní | 5/2007-9/2014
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Tákže po tvojom popise máš riadiacu zapojenú no a prepínanie nieje problém ale to Ti musia nastaviť v servise proste sa to rozladilo a jednoduchým úkonom sa to dá zasa napraviť vlastne LOVATO malo vo vypínači takú funkciu ktorou sa dali otáčky nastaviť ale je to starší model síce som to práve včera robil na jednej Felde ale neviem aký máš Ty to to bol model LOV ECO :lol: :lol: :lol: V každom prípade si skákni do LPGservisu lebo keď sa ochladí budeš mať problém :D
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“