rachot u kola

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
Uživatelský avatar
cobyll
Příspěvky: 266
Registrován: čtv kvě 31, 2007 05:15
Bydliště: Wallachia Kingdom (Velká Lhota)

rachot u kola

Příspěvek od cobyll »

Ahoj všichni
mám takový problém. Vždy,když zacouvám,ozve se mi odněkud od PP kola takový divný zvuk,jako když vám spadlá větev přejede o blatník,a při rozjezdu vpřed to samé... jako kdyby si kolo přehazovalo nějaký kablík nebo hadičku z jedné strany osy na druhou. Měl jsem to na zvedáku,lomcoval jsem hadicema i kablíky a nic. Dělá to jenom při změně směru jízdy vpřed nebo vzad.Nevíte někdo,co by to mohlo být? Celkem mě to znervózňuje.
Pro pořádek Nubi combi s abs.
EX"PLAVÁČEK" Daevoo Nubira I wagon 2,0 16V CDX 1997 - utopeno při povodni,
pak Renault Scenic 2,0 - zemřel mrazem,
teď návrat Chevrolet Nubira SX wagon 1,6/16V "Černoušek"
Cobyll (čti jednoduše "Kobyl") Valmez ID 2933
Reklama
 

Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Mě to dělá u Kombi, když dám plnej rejd a pomalu couvu třeba při parkování do řady....nevím čím to je, ale zatím to ničemu nevadí... ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Žeby to byl homokyneťák ???? Mrkněte , jestli není prasklá prachovka ( manžeta ) na poloose. ;)
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
vaculcim
Příspěvky: 200
Registrován: stř kvě 02, 2007 15:21
Bydliště: Dolní Kounice

Příspěvek od vaculcim »

Ivoš píše:Mě to dělá u Kombi, když dám plnej rejd a pomalu couvu třeba při parkování do řady....nevím čím to je, ale zatím to ničemu nevadí... ;)
Taky mi to dělá, teď častěji než dřív... mechanik nic nenašel, ale moc se mi to nelíbí... :evil:
2x Škoda Felicia, Seat Cordoba, Škoda 105L, Škoda Favorit a konečně Lanos 1,6 SX r.v.98, 195/50 R15, na zimu 185/60 R14
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Mě to dělá tak nějak průběžně občas pořád stejně....dám rejd, začnu couvat, udělá to tenhle zvuk a pak je zas klid....a jen když jsou na autě hliníkáče...přes zimu je klid úplně....
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
vaculcim
Příspěvky: 200
Registrován: stř kvě 02, 2007 15:21
Bydliště: Dolní Kounice

Příspěvek od vaculcim »

Ivoš píše:Mě to dělá tak nějak průběžně občas pořád stejně....dám rejd, začnu couvat, udělá to tenhle zvuk a pak je zas klid....a jen když jsou na autě hliníkáče...přes zimu je klid úplně....
ivoši, nedřou ti někde ty kola? Mě to dělá jak s 15-ti tak 14-ti palcovýma kolama.
2x Škoda Felicia, Seat Cordoba, Škoda 105L, Škoda Favorit a konečně Lanos 1,6 SX r.v.98, 195/50 R15, na zimu 185/60 R14
Uživatelský avatar
cobyll
Příspěvky: 266
Registrován: čtv kvě 31, 2007 05:15
Bydliště: Wallachia Kingdom (Velká Lhota)

Příspěvek od cobyll »

no,ono mi to dělá s 14-kama plecháčema-nic jiného nemám...ale uklidnili jste mně,že nejsem sám...mechanik tak na rychlo nic nenašel a říkal,ať si toho moc nevšímám a až budu dělat přípravu na stk,tak že to proleze pořádně...tak uvidíme...samozřejmě všem díky !!!
EX"PLAVÁČEK" Daevoo Nubira I wagon 2,0 16V CDX 1997 - utopeno při povodni,
pak Renault Scenic 2,0 - zemřel mrazem,
teď návrat Chevrolet Nubira SX wagon 1,6/16V "Černoušek"
Cobyll (čti jednoduše "Kobyl") Valmez ID 2933
Vít, Jiří
Příspěvky: 756
Registrován: ned bře 21, 2004 08:32
Bydliště: Roždalovice 380

Příspěvek od Vít, Jiří »

mě to lupalo dneska taky - zajel jsem ke kámnošovi do servisu - a byly volný dva šrouby - jeden je servanej uplně a druhej se ještě chytil
vymyslel jsem tam šroub z pežota je to trochu jiný stoupání ale chytilse - bude se muset dát novej náboj
:( :( :( :( :(
ŘEZNÍK
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

vaculcim píše:
Ivoš píše:Mě to dělá tak nějak průběžně občas pořád stejně....dám rejd, začnu couvat, udělá to tenhle zvuk a pak je zas klid....a jen když jsou na autě hliníkáče...přes zimu je klid úplně....
ivoši, nedřou ti někde ty kola? Mě to dělá jak s 15-ti tak 14-ti palcovýma kolama.
No já jsem koukal a nedře to nikde...všechno vypadá v pohodě...díky tomu, že o Nubiře vím, že má "dětskou nemoc" vrzání u kol a při přejezdech nerovností, když je chladno, tak mě to zatím nechává klidným....ale třeba Sedan to nedělá ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Vít, Jiří píše:mě to lupalo dneska taky - zajel jsem ke kámnošovi do servisu - a byly volný dva šrouby - jeden je servanej uplně a druhej se ještě chytil
vymyslel jsem tam šroub z pežota je to trochu jiný stoupání ale chytilse - bude se muset dát novej náboj
:( :( :( :( :(
Tak to ti nezávidím ,neurvali ti to v servisu tím pneumatickým hovadem , co tak rádi používají.........
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Tomu bych docela věřil :( . Takhle nám urvali nějakej šroub u brzd a dávali to horko těžko dohromady, ale povedlo se to.
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“