Nexia³ Supersport Project

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Ondras píše:Nevím jestli jsem to nepřehlídl, ale už to jezdí jako čtyřkolka, nebo zatím jen předohrab?
Haha, Ondro, je to předokolka, s tou čtyřkolkou, to tedy nevím, jak by se to technicky řešilo...

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Reklama
 

Ondras
Příspěvky: 1623
Registrován: sob bře 27, 2004 22:21
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondras »

Ivan píše:
Ondras píše:Nevím jestli jsem to nepřehlídl, ale už to jezdí jako čtyřkolka, nebo zatím jen předohrab?
Haha, Ondro, je to předokolka, s tou čtyřkolkou, to tedy nevím, jak by se to technicky řešilo...
Aha, já jsem žil v domění, že to překopáváš komplet na čtyřkolku. Motor ale je původně z Cali 4x4, ne?

Btw. stíháš to do srazu v Maníně?
|\/| /\ '|' | '/.

byl to - ročník 1998 / 0.8i / přes 136.000 km / přímé sání, 15" alukola, snížení o 30mm, palubní počítač, otáčkoměr, sportovní interiér, folie, svody, laďáček a další capiny
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Ivan píše:
Ondras píše:Nevím jestli jsem to nepřehlídl, ale už to jezdí jako čtyřkolka, nebo zatím jen předohrab?
Haha, Ondro, je to předokolka, s tou čtyřkolkou, to tedy nevím, jak by se to technicky řešilo...
Podívej se na princip, jakým to mají dělaný Subaru a je to :lol: :lol: Ale já tomu vůbec nerozumím :lol: :lol: :lol:
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

Ondro mne furt vrta f hlave Calibra 2.5 V6 4x4
..a aj by som si vedel tu kasnu "prekopat"..
..
len kua to by uz bola fakt "HARDCORE" uprava..
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Uživatelský avatar
Dede
Příspěvky: 314
Registrován: ned úno 27, 2005 15:22
Bydliště: Košice

Příspěvek od Dede »

JRD McLAREN píše:Ondro mne furt vrta f hlave Calibra 2.5 V6 4x4
..a aj by som si vedel tu kasnu "prekopat"..
..
len kua to by uz bola fakt "HARDCORE" uprava..

U nás v KE jeden chalan prekopal obyčajné VW Corrado na Corrado 4x4. Corrado 4x4 sa nikdy nevyrábalo. Zadnú časť šasi, podlahu a nápravy implantoval z VW Golf II syncro. Ku všetkému som videl fotodokumentáciu. JE Ojedinelý Kus auta .... :!: :!: :!: Ak chceš viem Ti na neho dať e-mail kontakt.
DAEWOO NEXIA DOHC 1996- moje 1. osobné motorové vozidlo
CITROEN C4 Seduction 2010
Hyundai SANTA FE -T 2,4 16V 2006
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Já netvrdím, že to 4x4 někdy v budoucnu nebudu realizovat, ale spíše si myslím, že ne. I když před rokem a půl jsem psal to samé i ve vztahu k c20let a podívejte, kde teď jsem :D Ostatně ty čtyřkolky u Opela nejsou žádnej zázrak - Mitsubishi EVO to jistí :D

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Uživatelský avatar
SANDo
Příspěvky: 44
Registrován: sob bře 05, 2005 16:48
Bydliště: Poland
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SANDo »

As far as I understand Your language :D
You managed to start the engine ? What is left to be done? I'm very curious how is it going to be working. Good work :twisted:
Obrázek
:twisted: Lady In Red V6 Edition :twisted:
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

SANDo píše:As far as I understand Your language :D
You managed to start the engine ? What is left to be done? I'm very curious how is it going to be working. Good work :twisted:
SANDo, my car is working, just a few modifications need to be done. I hope everything (including braces, changeable turbo pressure etc.) will be done untill the end of August.

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

Ivan píše:Já netvrdím, že to 4x4 někdy v budoucnu nebudu realizovat, ale spíše si myslím, že ne. I když před rokem a půl jsem psal to samé i ve vztahu k c20let a podívejte, kde teď jsem :D Ostatně ty čtyřkolky u Opela nejsou žádnej zázrak - Mitsubishi EVO to jistí :D
no ja som si pri surfovani po nete, nasadil takeho chrobaka do hlavy..ze.az..
som nasiel "oplieskanu Calibru V6"..
samo aj rozmery podvozku ,elektroschemy a pod..
dokonca som na nemeckom webe nasiel aj "shop" co predava na motory c25xe (V6) supercharger a.k.a. kompressorrr..
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Pánové, tak dnes jsem ujel prvních asi 10 kilometrů a je to naprosto nepopsatelný zážitek. V okamžiku, kdy sepne turbo, zrychlení člověka brutálně zatlačí do sedačky, zakouří se od kol, auto s sebou škube ze strany na stranu a vy máte doslova jen pár vteřin na to, zařadit rychle další převodový stupeň, protože zjišťujete, že otáčky jsou téměř v omezovači. Při puštění plynu turbo odfoukne jako lokomotiva a pak slyšíte, jak se zase sepne. Fakt neuvěřitelné. Pokusím se natočit video. Jsou to první emotivní dojmy z Nexie turbo a věřím, že všechno bude během testovací jízdy fungovat, jak má.

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Uživatelský avatar
Iveta
Příspěvky: 518
Registrován: pon kvě 15, 2006 22:29
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Příspěvek od Iveta »

Ivane doufám že až se na některém srazu potkáme, tak mě svezeš. ;) Asi by sis měl nadělat permanentky, protože předpokládám že zájemců o svezení budeš mít víc. :P :P :P
Uživatelský avatar
congo
Příspěvky: 105
Registrován: ned led 01, 2006 22:06
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od congo »

Ivan píše:Pánové, tak dnes jsem ujel prvních asi 10 kilometrů a je to naprosto nepopsatelný zážitek. V okamžiku, kdy sepne turbo, zrychlení člověka brutálně zatlačí do sedačky, zakouří se od kol, auto s sebou škube ze strany na stranu a vy máte doslova jen pár vteřin na to, zařadit rychle další převodový stupeň, protože zjišťujete, že otáčky jsou téměř v omezovači. Při puštění plynu turbo odfoukne jako lokomotiva a pak slyšíte, jak se zase sepne. Fakt neuvěřitelné. Pokusím se natočit video. Jsou to první emotivní dojmy z Nexie turbo a věřím, že všechno bude během testovací jízdy fungovat, jak má.
ivo tak to si viem predstavit ako sa ti to pacilo nakolko som sa vozil na kadete 2,0 turbo :D a ja som si skoro cvrkol ked som na to slapol :))
Nexia 1.5 16v, SONY CDX-GT 500, Jensen XS1693, Magnat Basstec 225
prekrocil som magicku hranicu 200.000 km :D
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Ivánku bravóóó a aj já sa teším na svezení aj keď aj zo starým motorem to bolo neco :lol: :lol: :lol: Tak ať holka šlape jo dneska na Carat tuning párty v Piešťanoch bol prima šprint škoda že si tam nebol mám dojem že vela účastníkom by si natrhnul frak :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Dnes jsem si dal testovacích 100 km, objevily se první mouchy, na kterých se bude muset zapracovat a jeví se, že výfuk taky není ideálně udělaný... Nicméně to zrychlení a výkonnostní křivka je brutální, ze srovnatelných aut, která jsem řídil, to můžu přirovnat jedině k Mitsubishi EVO (což je ale čtyřkolka)... Zítra bude testovací jízda č. 2 a potom 14 dní práce na dílně a potom se uvidí, na které sprinty se vydám. Přeju všem fajn víkend. Ivan

P.S. Povozím Vás všechny, bude-li zájem.

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Jaj predstav si že toho to mrňosa mel problém poraziť každý na 400 šprinte bol jednotka a to je diesel lenže sa hovorý že najrýchlejší v SR on Ti má dáké vstrekovanie metanolu nebo čo to je a fakt po každej jazde menili gumy to bolo dačo nepredstavitelné lebo mal občas problém držeť stopu a vieš si predstaviť BMW,AUDI,HONDY a.i. ktorým to nandal :lol:
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“