z benziňáku diesel

Moderátor: Blue Lanos

carminsky
Příspěvky: 30
Registrován: pon dub 16, 2007 19:11
Bydliště: Praha

z benziňáku diesel

Příspěvek od carminsky »

Během jízdy mi najednou lega (CDX, 1998) začala chrastit hůř, než nejstarší diesel z traktoru.V otáčkách přes 2500 potom ten zvuk mizel a lega jela v pohodě. Zakrátko ale v nízkých otáčkách chcípla. Nastartovat ještě jde, ale bez plynu okamžitě chcípá. V servisu momentálně nemají na mne čas, netušíte někdo, v čem by mohl být problém?
2x Leganza, světlešedozelená metla 2,0 automat,kůže rv 1998 a stejný rok fialová, s LPG.
Reklama
 

Uživatelský avatar
xidex
Příspěvky: 158
Registrován: úte kvě 08, 2007 10:12
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Voda?

Příspěvek od xidex »

Nejde ti do motoru chladici kapalina? (mas v nadrzce vodu?)
Rezzo 2,0 CDX LPG, r. 2006, černá | 4/2015-????
Lanos 1,5 SOHC LPG, r. 2000, červená | 10/2013-????
ex Leganza 2,0 CDX LPG, r. 1997, hnědá-základní | 5/2007-9/2014
Uživatelský avatar
Darrio
Příspěvky: 137
Registrován: ned čer 25, 2006 12:28
Bydliště: Košice

Re: z benziňáku diesel

Příspěvek od Darrio »

carminsky píše:Během jízdy mi najednou lega (CDX, 1998) začala chrastit hůř, než nejstarší diesel z traktoru.V otáčkách přes 2500 potom ten zvuk mizel a lega jela v pohodě. Zakrátko ale v nízkých otáčkách chcípla. Nastartovat ještě jde, ale bez plynu okamžitě chcípá. V servisu momentálně nemají na mne čas, netušíte někdo, v čem by mohl být problém?
Nemas deravu hadicu sania vzduchu? alebo spadnutu...ci to nenasava vela vzduchu.
Mozno tesnenie pod hlavou...ale to by si citil na vykone...taha normalne ?
Alebo ci ti nahodou nepreskocil zubaty rozvodovy remen.
Daewoo Lanos 1,5 S, 14"CMS 185/60 R14 Barum Bravuris, CD/MP3 Panasonic, centrál, alarm, tlmiče Monroe Reflex
carminsky
Příspěvky: 30
Registrován: pon dub 16, 2007 19:11
Bydliště: Praha

diesel

Příspěvek od carminsky »

Měl jsem to v servisu před dvěma měsíci, těsnění, rozvody, výbrus, nová klika....., cca 30.000,-Kačáků.
Voda neubývá, oleje je dost. Při nízkých otáčkách se to nechytne a výkon klesá, nereaguje to na plyn, až to zdechne. Musím jedině hned po nastartování do otáček a držet to výš, potom zmizí i ten hroznej klepavej zvuk starého dieslu. Jestli přeskočil zub rozvoďáků, to já nepoznám.
2x Leganza, světlešedozelená metla 2,0 automat,kůže rv 1998 a stejný rok fialová, s LPG.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

no to je teda pekny.takhle tezko rict.ale tipuju nejaky problem budto v motoru kdyz byla delana takova velka oprava nebo treba na rozvodech.radeji sup do servisu a nejezdit s tim.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
meso26
Příspěvky: 5
Registrován: čtv črc 19, 2007 11:07
Bydliště: DETVA

Příspěvek od meso26 »

Ja mam nazor,ze ti skocil rozvod. Ono sa to stava u Leganzi bezne. Treba to dat iba doservisu a nejazdit s tym. Ja som niekedy robil v Daewoo tak to bola bezna zavada a preto klesol aj interval na vymenu rozvodu z 90000km na 60000km. Ma to Hydraulicke nastavovanie ventilou. Raz sa mi aj stalo,ze odyslo olejove cerpadlo. Daj si to pozriet do servisu,ked sa do toho nerozumies. Bude to najlepsie.
Mam problem s mojou Leganzou 2,0CDX. Nefunguje mi klima. Mam tam digitalnu a stale mi vyhadyuje poistku na klimu. Vsetko mi ide v pohode,len ked zapnem tlacitko vlocku na panely vyhodi mi poistku v skrinke pri baterke. Neviete mi s tym pomôct. Kompresor neskratuje a ventylatory zopne v pohode. Dik
carminsky
Příspěvky: 30
Registrován: pon dub 16, 2007 19:11
Bydliště: Praha

závada

Příspěvek od carminsky »

Tak už jsem to dal do Golc Caru.
Skočil rozvodový řemen o 4 zuby, protože se ulomila napínací kladka. Potkaly se ventily, pěknej průser. V Golc teď tvrdí, že za to nemohou, protože když dělali před dvěma měsíci opravu motoru za 30.000,-Kč, tak jediné co neměnili, byly právě kladky (přestože jsem výměnu rozvodů kompletně požadoval). Nevyměnili ji, protože se jim v té době jevila jako dobrá a vyměnili jen řemeny.
Z tohoto důvodu se tedy prý nemůže jednat o reklamaci, protože se jedná o neopravovanou součást. Právník je ale jiného názoru.
No - uvidíme...
Zase si budu muset hledat jiný servis.
2x Leganza, světlešedozelená metla 2,0 automat,kůže rv 1998 a stejný rok fialová, s LPG.
Uživatelský avatar
dedo.miki
Příspěvky: 1253
Registrován: stř led 10, 2007 19:50
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

Tak ked z vlasnej nezodpovednosti nerobili čo si požadoval tak to nemajú určite pravdu .Ty máš nárok na reklamáciu toho čo si požadoval opraviť. Uvediem príklad: Ak budem žiadať vymeniť brzdovú kvapalinu a oni nevymenia a neupozornia ma na to tak po havárii následkom prehriatia brzdovej kvapaliny(prepadne sa pedál brzdy bez brzdiaceho účinku) budú následky znášať oni a tie môžu byť 100 násobne horšie ako máš teraz.
carminsky
Příspěvky: 30
Registrován: pon dub 16, 2007 19:11
Bydliště: Praha

Reklamace

Příspěvek od carminsky »

Oni mě na to upozornili, všimnul jsem si, že na faktuře nejsou, ale přesvědčili mě, že jsou dobré, že je to zbytečné. Nicméně oni jsou odborníci a musí si ručit i za své rady.
2x Leganza, světlešedozelená metla 2,0 automat,kůže rv 1998 a stejný rok fialová, s LPG.
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

To je opravdu na zabiti!!!!To jsou bych rek pekne lopaty nechat stare kladky at mi nekdo vysvetli jak a podle ceho poznaji ze se jevi dobre?????!!!!
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
carminsky
Příspěvky: 30
Registrován: pon dub 16, 2007 19:11
Bydliště: Praha

Kladky

Příspěvek od carminsky »

Zítra se zeptám, jak to poznaj, potom ti dám vědět.
2x Leganza, světlešedozelená metla 2,0 automat,kůže rv 1998 a stejný rok fialová, s LPG.
carminsky
Příspěvky: 30
Registrován: pon dub 16, 2007 19:11
Bydliště: Praha

Kladky

Příspěvek od carminsky »

Zítra se zeptám, jak to poznaj, potom ti dám vědět.
2x Leganza, světlešedozelená metla 2,0 automat,kůže rv 1998 a stejný rok fialová, s LPG.
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

Mozna uz jsou telepatove ale nejak jim to neklaplo....Mozna i olej liznou a reknou jeste dalsich 15000km zvladne....No radeji nekomentovat....
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
ros
Příspěvky: 292
Registrován: pát kvě 26, 2006 14:08
Bydliště: Havířov

Příspěvek od ros »

Taky si myslím, že jsou to nemehla. Kdo to viděl neměnit klatky. V servise kde jezdím si to dokonce žádají, protože si nevezmou na triko to co se stalo tobě. Tak jdi po nich a nedej se.
Leganza 2,2 LPG automat rok 2000, dříve Espero
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

no
ted nevim co rict.
klidne si vemte pravnika je to jedno zaplatim to ja.
kladky jsou tam 3 2 plastove ktere se meni VZDY a jedna kovova ktera se meni podle stavu-telepatie :D -zatocim s ni v ruce a slysim jestli susti nebo ne,nebo ma pripadne vuli. navic se tyhle kladky neserou.navic ty rozvody byly na prvni pohled nedavno delany takze nebyl duvod menit je .ale pro jistotu sedal jen remen.na te nestastne kladce praskla pruzina a tim se to stalo.to ze zakaznik pozadoval rozvody cele se ke me nedostalo.
shodou okolnosti mame v dilne uplne stejny problem kde se stalo to same ale kladka jeste pruzila.takze ode dneska menime uz kladky vsecky s tim ze to cele stoji o cca 2000 vic.
takze vemte si pravnika a ja vam to za svoje opravim.
klidne si najdete jiny servis me je to jedno ale chybu muze udelat kazdy.
a navic kdyz uz se cena opravy splha ke 30000 tak se kouka kde by se dalo alespon trochu zakaznikovi ulehcit.
pak mi dejte vedet kolik bude cena opravy a ja si vezmu pujcku prachy totiz zadne uz nemam.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“