Čo sa už na kalose pokazilo.

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
dedo.miki
Příspěvky: 1253
Registrován: stř led 10, 2007 19:50
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

Mne to robí stabilizátor.Sú tam také tyčky s gulovými čapmi na oboch stranách a ten čap je vymlátený.Potom klepe pri nerovnosti cesty ,ale nie vždy záleží od toho či aj druhé koleso vošlo do diery.Pri brzdení trochu cítiť na pedáli také slabé chvenie.
Reklama
 

Uživatelský avatar
dedo.miki
Příspěvky: 1253
Registrován: stř led 10, 2007 19:50
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

Tak dnes som vymenil na pravej strane tú tyčku stabilizátora a je to pomerne jednoduché .Treba dať dole koleso a odšrubovať dve matice s klúčom 17 ,ale je potrebné z druhej strany pridržať ten čap aby sa netočil klúčom 15.Montáž späť je už lahšia ,nakolko nový čap nieje hrdzavý.
Tá tyčka stála 440 Sk.Druhú stranu som pozatial nemenil.Auto už neklepe na nerovnostiach cesty.
Uživatelský avatar
LIFELIKE
Příspěvky: 747
Registrován: čtv srp 11, 2005 07:57
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LIFELIKE »

Mám otázku:
Ako vám v týchto prehnaných teplách funguje klimatizácia. Ktosi tu na inom mieste spomínal ľadový vzduch. Netvrdím, že nechladí, ale zrovna ľadový nejde. Tak neviem, či je to normálne aj u iných Kalosov, že klíma v takej extrémnej horúčave nestíha, alebo by som mala zájsť na reklamáciu náplne.
CHEVROLET KALOS HB 1.2 SE+A/C 5D PLUS - červená SUPER RED
CITROEN C4 - 1,4; 16V; Seduction - rouge LUCIFER
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od Topol »

Pěkný den :D
LIFELIKE máš už auto třetí rok?Neříkám nic ale klimy tak po třech letech potřebují dofouknout no a náplň není předmětem reklamace.Aby tě to tolik nemrzelo tak já to nechal dofouknot už loni koncem léta a Kolouška budu mít letos 11 srpna už tři roky ;) Jinak mě klima stačí né že bych mohl dělat na výdechu zmrzlinu ale mě to stačí.
Ať nám jezdí a nezlobí :P
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Muco »

Samozrejme ak si to ešte nedala skontrolovať,určite by to bolo dobré min.z dôvodu desifekcie - aby si nevdychovala všelibarsjaké bacili ! A pri tom samozrejme sa skontroluje aj funkčnosť .
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Uživatelský avatar
LIFELIKE
Příspěvky: 747
Registrován: čtv srp 11, 2005 07:57
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LIFELIKE »

Muco píše:Samozrejme ak si to ešte nedala skontrolovať,určite by to bolo dobré min.z dôvodu desifekcie - aby si nevdychovala všelibarsjaké bacili ! A pri tom samozrejme sa skontroluje aj funkčnosť .
Filter mi menili na každej servisnej prehliadke, ale o klime sme nehovorili. Ja som sa nestazovala... bolo to zaciatkom aprila.
No ved uvidim, ked sa teraz ochladi (ak sa vôbec ochladi), či sa niečo zmení. Inak priestor ochladi, len som chcela vedieť, či také horúčavy môžu mať vplyv na učinnosť.
CHEVROLET KALOS HB 1.2 SE+A/C 5D PLUS - červená SUPER RED
CITROEN C4 - 1,4; 16V; Seduction - rouge LUCIFER
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Muco »

Myslím,že ano...predsa len ta klima má "vychladzovanie" od-do...,čiže ak je vonku +40 a samozrejme to slnko na teba pečie ešte k tomu cez okno,učite pociťuješ menšie chladenie,ako keby bolo vonku +30...(to len ja si to tak myslím) a ta desinfekcia -pokial som dobre informovaný,sa robí specialnymi pripravkami a prístrojom.
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Uživatelský avatar
LIFELIKE
Příspěvky: 747
Registrován: čtv srp 11, 2005 07:57
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LIFELIKE »

Muco píše: a ta desinfekcia -pokial som dobre informovaný,sa robí specialnymi pripravkami a prístrojom.
tak toto isto nerobili, lebo aj ten filter som musela pripomenut a ešte som čakala, kým ho vymenia.
CHEVROLET KALOS HB 1.2 SE+A/C 5D PLUS - červená SUPER RED
CITROEN C4 - 1,4; 16V; Seduction - rouge LUCIFER
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Muco »

Tak ja by som to dal urobiť,pokial su tie tepla a môžeš si dovoliť nejaké chechtaky vyhodiť.Nemala by to byť nejaka horibilná cena,ale za 500 to nebude. :cry: :cry: Veď zavolaj-spýtaj sa a uvidíš ako sa rozhodneš.(nechcem Ťa strašiť-nemam ani prečo,no tie bacilusi v tej klime sa cítia dobre...) :cry: :cry: :cry:
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Rastos
Příspěvky: 449
Registrován: pát dub 07, 2006 15:27
Bydliště: Sk

Příspěvek od Rastos »

No... ja som si kedysi ten dezinfekcny spray kupil sam (treba vybrat taky, ktory ma aspon cca 80 cm hadicku, aby sa dala zasunut do vyduchov; stal okolo 200 - 300 Sk), a sam som to aplikoval. Ale odkedy sa riadim pravidlami spravneho pouzivania klimatizacie (par km pred dojazdom vypnut a nechat ventilator bezat silnejsie, aby ju vysusil), nemam problem so zapachom (a snad teda tam ani bacily sa nadmieru nemnozia).
ex: Matiz, Kalos, Lacetti
Uživatelský avatar
LIFELIKE
Příspěvky: 747
Registrován: čtv srp 11, 2005 07:57
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LIFELIKE »

Rastos píše:Ale odkedy sa riadim pravidlami spravneho pouzivania klimatizacie (par km pred dojazdom vypnut a nechat ventilator bezat silnejsie, aby ju vysusil), nemam problem so zapachom (a snad teda tam ani bacily sa nadmieru nemnozia).
vdaka za radu. Inak ten spôsob včasného vypínania robím od začiatku. Ak kôli vyrovnaniu teploty aj kôli vysušeniu toho potrubia, aby tam nekondenzovali pary.
CHEVROLET KALOS HB 1.2 SE+A/C 5D PLUS - červená SUPER RED
CITROEN C4 - 1,4; 16V; Seduction - rouge LUCIFER
Uživatelský avatar
srneček
Příspěvky: 106
Registrován: čtv říj 05, 2006 10:40
Bydliště: Oslavany, Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od srneček »

LIFELIKE píše:Mám otázku:
Ako vám v týchto prehnaných teplách funguje klimatizácia. Ktosi tu na inom mieste spomínal ľadový vzduch. Netvrdím, že nechladí, ale zrovna ľadový nejde. Tak neviem, či je to normálne aj u iných Kalosov, že klíma v takej extrémnej horúčave nestíha, alebo by som mala zájsť na reklamáciu náplne.
U menších kubatur se používají klimatizace s menší výkonností klima kompresoru z důvodu menšího zatížení "slabšího" motoru. Takže pokud to srovnáš s autem vyšší třídy (a s větším motorem) tak Kalos (i Aveo) chladí míň, ale pořád si myslím, že je to dostatečné a hlavně za to "neplatíš" výrazným zvednutím spotřeby, což by měla za následek výkonnější klima, např. z VW Transporter apod.
CHEVY AVEO 1.2 sedan 2006
dříve KADETT Caravan 1.4i /1.6i 3dv
Škoda 120L
Uživatelský avatar
dedo.miki
Příspěvky: 1253
Registrován: stř led 10, 2007 19:50
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

Mne odišla žiarovka vnútorného osvetlenia teraz po troch rokoch najazdené 53 000km.Ide tam sufitová 10Wale velmi krátka.
Uživatelský avatar
LIFELIKE
Příspěvky: 747
Registrován: čtv srp 11, 2005 07:57
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LIFELIKE »

Tak mne ja jar v Baldovci menil jeden fešný chlapec (bohužial neviem jeho meno) žiarovku v prednom svetlomete na spolujazdcovej strane. No a dnes sme s kolegom spoločne a pomocou božou vymenili žiarovku aj na strane vodiča. To bola operácia!!!! Hlavne toho miesta je tam tak na detskú ručičku. Ale sa podarilo a opäť svietim ako šľak. :)
CHEVROLET KALOS HB 1.2 SE+A/C 5D PLUS - červená SUPER RED
CITROEN C4 - 1,4; 16V; Seduction - rouge LUCIFER
Uživatelský avatar
dedo.miki
Příspěvky: 1253
Registrován: stř led 10, 2007 19:50
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

Dnes som vymenil gumový krúžok -sinentblok na tiahle rýchlostnej páky.Mal som velkú vôlu rýchlostnej páky v smere jazdy(dopredu-dozadu) .Najazdené 56 000Km. Skrátka tie Kórejské gumy nestoja za nič. Čo je z gumy to odchádza.
Odpovědět

Zpět na „KALOS“