Vnitřní světlo

Moderátor: Blue Lanos

palffy
Příspěvky: 20
Registrován: úte lis 07, 2006 20:22

Vnitřní světlo

Příspěvek od palffy »

Tak mi přestalo fungovat vnitřní osvětlení. Světlo nesvítí když otevřu dveře.Žarovka je OK. Tak to vidim na pojistku. Kouknu do knížky a vypadá to na F10 tam je i audio a imobilizer. Stane se neco kdyz ji vyndam a vymenim??? Nezačne blbnout imobilizer???
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

To nebude pojistkou , většinou jde o špatný kontakt dveřního spínače , zkus otevřít jiné dveře.
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
palffy
Příspěvky: 20
Registrován: úte lis 07, 2006 20:22

Příspěvek od palffy »

Tomáš píše:To nebude pojistkou , většinou jde o špatný kontakt dveřního spínače , zkus otevřít jiné dveře.
Ne spínačem určitě nesvítí i když otevřu jiný dveře.
Uživatelský avatar
Happy
Příspěvky: 166
Registrován: čtv bře 22, 2007 06:51
Bydliště: Šumperk

Příspěvek od Happy »

Čau Palffy,možná se ptám blbě,ale nemáš to vyplý vypínačem u světla?Zkoušel jsi ten vypínač ve všech polohách?Zatím čau Happy. :lol:
palffy
Příspěvky: 20
Registrován: úte lis 07, 2006 20:22

Příspěvek od palffy »

Happy píše:Čau Palffy,možná se ptám blbě,ale nemáš to vyplý vypínačem u světla?Zkoušel jsi ten vypínač ve všech polohách?Zatím čau Happy. :lol:



:D čeče víš že ani nevm tamjsou nějaký polohy já znam akorát jiný polohy. :D Ne sranda jasně první na co jsem koukal druhá na žárovku a ted se mrknu na pojistku a pokud ani to ne tak si vezmu na zimu dřeváky.
maffioso
Příspěvky: 20
Registrován: stř úno 14, 2007 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od maffioso »

Taky mi nesvítilo a po výměně žárovky se taktéž nic nezměnilo. Když pak Mates byl v servisu kvůli jiným věcem, tak se mrkli i na tohle a měnili pojistku. Od té doby je stropní světýlko OK. Ale nakolik ti začne nebo nezačne blbnout imobilizér, to netuším.
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

Ja som toto riesil - bol to zoxidovany kontakt toho polohoveho prepinaca svetla. Ani ziarovka, ani poistka, ale kontakty. Cele som to vycistil plochym srobovakom a je pokoj ;)
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
palffy
Příspěvky: 20
Registrován: úte lis 07, 2006 20:22

Příspěvek od palffy »

Rado77 píše:Ja som toto riesil - bol to zoxidovany kontakt toho polohoveho prepinaca svetla. Ani ziarovka, ani poistka, ale kontakty. Cele som to vycistil plochym srobovakom a je pokoj ;)
No tak mam stejny případ a zdárně hlásím. Funguje. Sem se včera na to kouknul. Kouknul jsem na pojistky - OK, žárovka - OK tak jsem to rozebral a ted uz to sviti sicejsem to jeste nevycistil úplně jen jsem kouknul bylo málo času.Dneska už to vyčistím
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

Ono tam na tie kontakty spinaca / ziarovky ide vlhkost; mne dokonca davno chvilu trochu zatekalo cez antenu ;)
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
keszi
Příspěvky: 205
Registrován: úte led 03, 2006 08:50
Bydliště: Moldava nad Bodvou,okr.Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od keszi »

mne sa to taktiež stalo, Stačilo prečistiť kontakty a šlapalo to dalej.
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

Co sa tyka kontaktov a aj tazsie pristupnych,mne sa vyborne osvedcil spray WD-40,ked som nastriekal do totalne zahrdzavenej objimky koncoveho svetla do hmly na Š120,nechal chvíľu pôsobiť,prestrel handrou,strekol trochu znova a nasadil žiarovku,tá svieti dodnes...
Taktiež nepoznám nič lepšie ako WD-40 do na škŕkajúce ba dokonca "strieľajúce" potenciometre hlasitosti rádíí.Stačí leb streknúť dnu do poťáka,zväčša popri oske gombíka párkrát tom s ním pocvičiť hore dole,a nalmenej polroka bude rádio hrať ako nové,bez praskotu pri nastavovaní hlasitosti.Takisto sa mi WD-40 osvedčil pna rozbeh ventlátorov,ktorá sa nechceli dlhší čas otáčať (chladenie,vetranie)stačilo len streknúť cez hadíčku priamo na osku a nechať pôsobiť,Aj zaoxidované kontakty autobatérie očistí bez driapania,stačí potom len pretrieť handrou.
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
zabijec
Příspěvky: 474
Registrován: stř zář 01, 2004 07:26
Bydliště: Milevsko

Příspěvek od zabijec »

Vnitřní světýlko mi taky nechtělo svítit, zatékalo do něj okolo antény, stačilo očistit kontakty a anténu vyndat a podmáznout silikonem :-)
Už bez Matesa
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

Poučený z Vašich príspevkov som sa pustil do demontáže vnútorneho svetla.Zatečené nie je nič,chyby prozaická- žiarovka.Lenže skúšal som všetky u nás kúpiteľne 10w suffitky a chyba lávky,je dlhá,aj tá samotná z DAEWOO sady,Tak sa pýtam Vás skúsenejších či a ako sa dá kúpiť tá krátka 10w suffitka do vnútorneho svetla
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
bandolik
Příspěvky: 178
Registrován: čtv bře 15, 2007 19:32
Bydliště: Třinec :-)

Příspěvek od bandolik »

no je to ta malá sufitka shání se blbě ale není to až takový problém,
:-) já se marně snažil sehnat zelenou ale malé se dělají jen bílédokonce ani diodové moc nejsou. No a pokud bys chtěl koupím ti ji a přivezu na sraz do manína nebo ti ji po někom pošlu kdybych tam nejel :-)
od 07.04.2007 CHevrolet AVEO 1,2 sedan,sunset orange ,2xabg,abs,central,el. okna, 14 alu.disky Dotz Imola,podsvícení zelený neon
Prostě supr kárka :-)
ex: Daewoo Espero 2,0i v plné palbě

člen AVEO FANKLUBU
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

Bol by som Ti veľmi povďačný,keby si mi to priniesol resp.poslal do Manína :D ,aspoň nemusím behať kde kade zháňať,tá veľká sa tam nedá nijakovsky dopasovať,ako kedysi na Pionieri :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Za to anténu som tam dopasoval,mám taký vodojem :lol: :lol: ,že tá originál má opačný závit,a nedá sa tak ľahko zohnať,ja som tam našrófoval tú univerzálnu,teraz ju tak ľahko nedá dole nik,ale horšie by bolo v umyvárke :roll: ;) ,radšej si budem Mateja umývať sám 8) 8) 8) ,ale konečne to rádio hrá tak ,ako má.
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“