Lanos SK craasssh

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
JIRKAToR
Příspěvky: 43
Registrován: úte črc 04, 2006 15:14

Lanos SK craasssh

Příspěvek od JIRKAToR »

Táákže... máme tu další smutnou Lanos historku. Před dvěma týdny jsem jel na Slovensko na dovču a to poslední, co by mě napadlo, že se budu vracet se zrušenym autem. Jediné, co mě může těšit je, že to nebyla moje chyba... To takhle jede člověk po vesnici, plná čára, koukne do zrcátka, vzadu nic, koukne dopředu, taky nic. Tak následuje blinkr a odbočuju vlevo... najednou někdo troubí a rána jak sviňa - důchodce s naleštěnou Oktávkou to do mě trefil přímo na levý sloupek. Nevím, jestli se mě snažil předjet nebo co? Ve výsledku zrušené obě dveře, prah a sloupek. K tomu škárblej zadní blatník a pohlej zadní nárazník... a teď pointa - odhadce z pojišťovny mi dal mnohem menší odhad než bude stát reálná oprava, takže budu připlácat cca 5-10k ze svého. Samozřejmě se to dá řešit soudně a vymáhat to po viníkovi, ale prý se to táhne roky a to mi za to nestojí... Jen dodám, že ten člověk ze servisu, co to bude spravovat je známej, takže mě, doufám, natáhnout nehodlá... :roll:

A na závěr otázka - máte někdo zkušenosti, jak dlouho to trvá, než dostanu peníze od pojišťovny? Když se to platí z povinného ručení SK člověka a půjde to na účet do ČR?

Obrázek
Daewoo Lanos SE, 1998, 1349 ccm, stříbrná metla, 13ky kolesa...
Reklama
 

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Tak to fakt vypadá dost blbo a ten debílek dúfam že si tu svoju octávku otstaví a na hodne dlouho a Lanosí sa brzo snad dostane do kondície --držím palce :) :) :)
martincakl
Příspěvky: 89
Registrován: čtv čer 07, 2007 08:49
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martincakl »

Pokud ja mam osobni zkusenost s bourackou,kterou jsem nezavinil,nybrz me srazil na kole manik s autem...Tak to jakou cenu odhadne policie,neni vubec dulezite...Jednak s ni nemusis v protokolu souhlasit,a za druhe je dulezitejsi co rekne odhadce z pojistovny.Ja se tak dostal z puvodni ceny 8 tis az na skoro 30 tis.
Chevrolet Aveo 1,2 sedan-sunset orange metalíza
martincakl
Příspěvky: 89
Registrován: čtv čer 07, 2007 08:49
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martincakl »

AAA...tak pardon,spatne jsem cetl,ty uz mas odhad od pojistovaka...V tom pripade nevim jake mas dalsi moznosti.
Chevrolet Aveo 1,2 sedan-sunset orange metalíza
Uživatelský avatar
JIRKAToR
Příspěvky: 43
Registrován: úte črc 04, 2006 15:14

Příspěvek od JIRKAToR »

-peha- píše:Tak to fakt vypadá dost blbo a ten debílek dúfam že si tu svoju octávku otstaví a na hodne dlouho a Lanosí sa brzo snad dostane do kondície --držím palce :) :) :)
Děkuju za podporu... ;)

A tady pro porovnání ten, co mojemu Lanosíkovi ublížil... :roll:

Obrázek
Daewoo Lanos SE, 1998, 1349 ccm, stříbrná metla, 13ky kolesa...
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

aaa

Příspěvek od simone »

a ako vyzera jeho tvár??? dufam že ma aspon modrinu!!!! No mne ked zrušili nexiu bolo to pred 2 rokmi tak sa s poisťovnou sudim dodnes / ževraj som nemal klimu, ževraj som nemal kožený interier a ine veci ktyore ohliadkar akosi zabudol pofotiť. Ja som bol žial na traumatologii takže som to nevedel ovplivniť a dnes .... no podla tabuliek GLE no klima , no koža ajked mam diely?? takýže asi tak ./poisťovňa KOOPERATÍVA. NEBRAť :( :idea:
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 459
Registrován: pát čer 16, 2006 22:35
Bydliště: Bratislava - Dúbravka
Kontaktovat uživatele:

Re: Lanos SK craasssh

Příspěvek od Viktor »

JIRKAToR píše:Táákže... máme tu další smutnou Lanos historku. Před dvěma týdny jsem jel na Slovensko na dovču a to poslední, co by mě napadlo, že se budu vracet se zrušenym autem. Jediné, co mě může těšit je, že to nebyla moje chyba... To takhle jede člověk po vesnici, plná čára, koukne do zrcátka, vzadu nic, koukne dopředu, taky nic. Tak následuje blinkr a odbočuju vlevo... najednou někdo troubí a rána jak sviňa - důchodce s naleštěnou Oktávkou to do mě trefil přímo na levý sloupek. Nevím, jestli se mě snažil předjet nebo co? Ve výsledku zrušené obě dveře, prah a sloupek. K tomu škárblej zadní blatník a pohlej zadní nárazník... a teď pointa - odhadce z pojišťovny mi dal mnohem menší odhad než bude stát reálná oprava, takže budu připlácat cca 5-10k ze svého. Samozřejmě se to dá řešit soudně a vymáhat to po viníkovi, ale prý se to táhne roky a to mi za to nestojí... Jen dodám, že ten člověk ze servisu, co to bude spravovat je známej, takže mě, doufám, natáhnout nehodlá... :roll:

A na závěr otázka - máte někdo zkušenosti, jak dlouho to trvá, než dostanu peníze od pojišťovny? Když se to platí z povinného ručení SK člověka a půjde to na účet do ČR?
no to preto, ze to likvidujes zo zakonnej poistky, tam sa rata aj amortizacia dielov, moje je tiez prave v nemocnici, ale naschval som isiel cez havarijnu, chlapik iba napisal co vsetko treba vymenit a teraz ho operuju, ale este nehovorim hop, kym to poistovna nepreplati, tak vela stastia aj tebe ...
(predane) Lanos SE 1.5MPI 8V 63kW/86HP sedan
(teraz) Ford Focus 16V 74kW/100HP hatchback
Uživatelský avatar
JIRKAToR
Příspěvky: 43
Registrován: úte črc 04, 2006 15:14

Re: Lanos SK craasssh

Příspěvek od JIRKAToR »

Viktor píše:no to preto, ze to likvidujes zo zakonnej poistky, tam sa rata aj amortizacia dielov, moje je tiez prave v nemocnici, ale naschval som isiel cez havarijnu, chlapik iba napisal co vsetko treba vymenit a teraz ho operuju, ale este nehovorim hop, kym to poistovna nepreplati, tak vela stastia aj tebe ...
No to preto, že havarijní nemám... :D
Daewoo Lanos SE, 1998, 1349 ccm, stříbrná metla, 13ky kolesa...
Uživatelský avatar
JIRKAToR
Příspěvky: 43
Registrován: úte črc 04, 2006 15:14

Re: aaa

Příspěvek od JIRKAToR »

simone píše:a ako vyzera jeho tvár??? dufam že ma aspon modrinu!!!! No mne ked zrušili nexiu bolo to pred 2 rokmi tak sa s poisťovnou sudim dodnes / ževraj som nemal klimu, ževraj som nemal kožený interier a ine veci ktyore ohliadkar akosi zabudol pofotiť. Ja som bol žial na traumatologii takže som to nevedel ovplivniť a dnes .... no podla tabuliek GLE no klima , no koža ajked mam diely?? takýže asi tak ./poisťovňa KOOPERATÍVA. NEBRAť :( :idea:
Hmm, taky mam kooperativu... jeho tvář mam nafocenou, ale myslim, že by tu moc sympatií nepobral - důchodce, 62 let, cca 150 kg - ještě se snažil celou dobu tvrdit, že to nebyla jeho chyba...
Daewoo Lanos SE, 1998, 1349 ccm, stříbrná metla, 13ky kolesa...
Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek »

no jooooooooo, predjizdeni na celou, neeeeeeeeeee on za to nemuze, silnicari jsou debilove kreslej tam asi ty cary zbytecne :lol:
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
Uživatelský avatar
srneček
Příspěvky: 106
Registrován: čtv říj 05, 2006 10:40
Bydliště: Oslavany, Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od srneček »

Nejjednodušší a nejlepší je odvézt auto do autorizovaného servisu, který má dohodu s pojišťovnou viníka, v zemi nehody. Solidní servisy nabízí i zapůjčení vozu, které se hradí také z povinného ručení - jako náhrada škody vzniklé nemožností používat vozidlo. Většina značkový servisů opraví auto a z pojišťovnou to vyřeší sami. (většinou jim pojišťovna poskytne i vyšší plnmení, jelikož tyto servisy mají vlastní odhadce) Ale nevím jak přesně to řeší Slovenské zákony.
CHEVY AVEO 1.2 sedan 2006
dříve KADETT Caravan 1.4i /1.6i 3dv
Škoda 120L
Uživatelský avatar
JIRKAToR
Příspěvky: 43
Registrován: úte črc 04, 2006 15:14

Příspěvek od JIRKAToR »

srneček píše:Nejjednodušší a nejlepší je odvézt auto do autorizovaného servisu, který má dohodu s pojišťovnou viníka, v zemi nehody. Solidní servisy nabízí i zapůjčení vozu, které se hradí také z povinného ručení - jako náhrada škody vzniklé nemožností používat vozidlo. Většina značkový servisů opraví auto a z pojišťovnou to vyřeší sami. (většinou jim pojišťovna poskytne i vyšší plnmení, jelikož tyto servisy mají vlastní odhadce) Ale nevím jak přesně to řeší Slovenské zákony.
Joo, tak to zní kráásně...

Až na to, že v praxi jsem se potřeboval dostat z SK (kde k nehodě došlo) do ČR a se mnou i další 4 lidi. Co se týče autorizovaného servisu, tak to pojišťovnu (kooperativu) vůbec nezajímá, dostal jsem finanční odhad a bez ohledu na reálnou cenu opravy už nedostanu ani korunu navíc...

A teď to nejlepší - včera jsem volal do pojišťovny, abych se zeptal, jak to probíhá a kdy můžu čekat peníze. No a co jsem se nedozvěděl? Ta sss... tu nehodu zatim vůbec nenahlásila, takže ani pojišťovna zatim nic platit nebude...
Daewoo Lanos SE, 1998, 1349 ccm, stříbrná metla, 13ky kolesa...
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2757
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Lanos SK craasssh

Příspěvek od Slam »

JIRKAToR píše:a teď pointa - odhadce z pojišťovny mi dal mnohem menší odhad než bude stát reálná oprava, takže budu připlácat cca 5-10k ze svého.
Proc myslis? :shock: Ten odhadce je externi pracovnik, ktery "jen" udela odhad a sepise nejake udaje o aute vcetne fotodokumentace, NIC VIC, s vlastni pojistnou udalosti to defacto nijak nesouvisi, zalezi jen na tom, jak se TY dohodnes s pojistovnou, resp. jak to bude resit pojistovna. Mne kdyz letos soused na parkovisti zrusil zadni naraznik, tak mi taky ten tzv. odhadce napocital cenu opravy 12 tisic a skutecna cena byla pres 18 tisic, kterou pojistovna bez reci a do tydne zaplatila v plne vysi na zaklade faktury o oprave! Samozrejme, jelikoz to byla ma prvni pojistna udalost, tak jsem se taky nejdriv strachoval a telefonicky se to snazil s tim odhadcem resit, jenze on se akorat snazil buzerovat a vymlouvat, tak jsem se na nej vykaslal, donesl fakturu na pojistovnu a pan odhadce si svy hausnumera muze v klidu sepisovat dal a prudit nekoho jineho...

srneček píše:Nejjednodušší a nejlepší je odvézt auto do autorizovaného servisu, který má dohodu s pojišťovnou viníka, v zemi nehody.
Jo, to presne mi ten muj odhadce taky doporucoval, nicmene proc bych se trmacel na druhou stranu mesta, kdyz servisuju ve druhem mistnim znackovem servisu, ktery je 10min chuze od baraku? Takze jsem to nechal opravit v servisu, ktery nema s pojistovnou smlouvu a tudiz ani nijak nevstoupil do jednani s pojistovnou. Jo a ta pojistovna vinika byla Kooperativa, takze podle toho, co tu ctu, bude asi ceska a slovenska verze tyhle pojistovny neco docela jineho, protoze vinik nehody mi rikal, ze uz stejny incident jednou mel (zaparkuje v mirnem kopecku a neda rychlost nebo rucku a auto mu pak vlastni vahou sjede do ciziho auta :roll:) a dopadlo to pry taky k plne spokojenosti poskozeneho.

Jeste bych rad podotkl, ze mi kazdy (vinik, odhadce...) doporucoval, at si zvolim, ze to chci zaplatit rozpoctem, ze se na tom pry jeste napakuju! Nastesti jsem temto zlatokopeckym svodum odolal, nehodlal jsem totiz na tom nijak vydelavat (jen jsem chtel mit auto co nejdriv v OK stavu) a do protokolu odhadce nechal zaskrtnout, ze vyporadani chci provest proplacenim faktury o oprave. Nevim, jestli toto melo ten zasadni vliv, ale rozpoctem bych si evidentne nehezky nabehl! 8)
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
srneček
Příspěvky: 106
Registrován: čtv říj 05, 2006 10:40
Bydliště: Oslavany, Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od srneček »

Zaplacení škody rozpočtem se vyplatí poku si to opravíš sám nebo nějaký hodně levný servis, ale pro běžného člověka je lepší proplacení faktury. Já s klukama opravýme nabouraný auto do 60% ceny rozpočtu, při použití nových neznačkových dílů. (Ale jako velkoodběratelé máme slevy na díly od 40 do 60%).
Bavím se samozřejmě o autech starších 4 let.

Jinak ze zkušeností je Kooperativa nejlepší pojišťovna co se týče proplácení škody. Pokud je doložena faktura, tak většinou proplatí vše, ostatní pojišťovny si většinou chtějí ověřit ceny jednotlivých položek - poku je celková cena vyšší než odhadovaná.
CHEVY AVEO 1.2 sedan 2006
dříve KADETT Caravan 1.4i /1.6i 3dv
Škoda 120L
Uživatelský avatar
MiSedl
Příspěvky: 442
Registrován: ned kvě 13, 2007 12:54
Bydliště: Most

Příspěvek od MiSedl »

Rozpočet není špatná věc,ale rozhodně u menší škody.Měl jsem Citroena ZX tonic a manželka jela k lékařce.Zaparkovala a když se vrátila tak jí nějaký důchodce hlásí,paní tady vám to nějaká ženská nabořila a ujela.Ale já si prej napsal číslo,říkal. Tak hned policajti etc etc etc ....
Pojišťovna a tak dál.Přijel manžílek a přesto,že ta kravička to zapírala tak její starej říká: Já ji znám a mám asi šest pojistek vona pořád bourá.
Podstata: Odhace z pojišťovny kouká píše a říká lakování,výměna světla a bla bla bla. Po absolovování těhle tahanic jsem jedním tahem ruky nahodil nárazník, otočil světlo do správné pozice a jediná újma byla asi 4cm dlouhá vlásenková prasklinka na plastové masce (znaku Citroen) vůbec to nebylo poznat. No a za rozpočet jsem dostal 7.500Kč. To nebylo špatný :D :D :D
Daewoo Leganza 2,0 CDX full,kůže,Sencor SCD 5455 MR, rv.98 + Ford KA 1,3 , rv.98,červený mazlík pro manželku.
http://s8.gladiatus.cz/game/c.php?uid=35270
Klikni a uvidíš kdo jsem
Odpovědět

Zpět na „LANOS“