Neodbržďující se ruční brzda

Moderátor: Blue Lanos

Ondras
Příspěvky: 1623
Registrován: sob bře 27, 2004 22:21
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Neodbržďující se ruční brzda

Příspěvek od Ondras »

Když Mates delší dobu stojí (nebo někdy i jen přes noc), tak po uvolnění ruční brzdy zůstanou jakoby přilepené pakny k bubnům. Musím maličko popojet, pak se to utrhne. Když pak jedu a lehce zatáhnu ručku, tak to chvíli škrábe, jako by se z bubnů strhávala rez (něco jako z kotoučů po projetí brodem). Jak to řešit? Nové pakny? Nové bubny? Jinak brzdí to dobře, bubny jsou kulaté (nedávno překružované), pakny by měly být taky zdravé (kontrola ani ne půl roku dozadu)...
|\/| /\ '|' | '/.

byl to - ročník 1998 / 0.8i / přes 136.000 km / přímé sání, 15" alukola, snížení o 30mm, palubní počítač, otáčkoměr, sportovní interiér, folie, svody, laďáček a další capiny
Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

to mi taky obcas dela, ale zakladni pravidlo zni - POKUD NESTOJIM Z KOPCE, TAK RUCKU NEZATAHUJU !!!
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

Mě to dělalo dřív, ale po výměně bubnů už to nedělá. Netvrdím ale, že to s tím souvisí.
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

Zatuhle pistky
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

Robert píše:Zatuhle pistky
Já si myslím, že ručka neroztahuje pakny pístkama.
gadzo
Příspěvky: 131
Registrován: sob kvě 28, 2005 16:42
Bydliště: BA

Příspěvek od gadzo »

Na štastie som s týmto na Daewe nemal problém, ale pokiaľ viem, tak na bubnoch je vždy problém z piestami. Vytlačia sa späť len vďaka gumovým tesniacím manžetám. Ak máš volnú páku, tak je to tam, alebo máš zhrdzavené bowdeny.
Uživatelský avatar
jakub
Příspěvky: 998
Registrován: úte srp 31, 2004 23:08

Re: Neodbržďující se ruční brzda

Příspěvek od jakub »

Ondras píše:Když Mates delší dobu stojí (nebo někdy i jen přes noc), tak po uvolnění ruční brzdy zůstanou jakoby přilepené pakny k bubnům. Musím maličko popojet, pak se to utrhne. Když pak jedu a lehce zatáhnu ručku, tak to chvíli škrábe, jako by se z bubnů strhávala rez (něco jako z kotoučů po projetí brodem). Jak to řešit? Nové pakny? Nové bubny? Jinak brzdí to dobře, bubny jsou kulaté (nedávno překružované), pakny by měly být taky zdravé (kontrola ani ne půl roku dozadu)...
zatuhle prasatko, melo by jit rozhybat, ale obavam se, ze te ceka vymena - cim vic, tim lip.

Jinak subjektivne mi prislo, ze pruser zacal jakmile se do bubunu dostalo vetsi mnozstvi vlhkosti - cili pred uzavrenim komplet vysusit ... toto moje zkusenost
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

dělá to vlhkost a já bych to osobně neřešil.Mě to pro změnu dělají někdy přední destičky po umytí vozu.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
zabijec
Příspěvky: 474
Registrován: stř zář 01, 2004 07:26
Bydliště: Milevsko

Příspěvek od zabijec »

Tak tohle se mi taky stávalo, zlobilo to nějaký čas a pak to samo přešlo. Jinak to dělá vlhkost společně s prachem ve kterém se ta vlhkost drží. Takže bubny dolů a vyčistit. Samožřejmě pokud to není nutné, ručku nezatahovat.
Už bez Matesa
Uživatelský avatar
jakub
Příspěvky: 998
Registrován: úte srp 31, 2004 23:08

Příspěvek od jakub »

zabijec píše:Tak tohle se mi taky stávalo, zlobilo to nějaký čas a pak to samo přešlo. Jinak to dělá vlhkost společně s prachem ve kterém se ta vlhkost drží. Takže bubny dolů a vyčistit. Samožřejmě pokud to není nutné, ručku nezatahovat.
todle je imho tezky - ja to tak delal taky, ale zase ne vzdycky se muzete spolehnout jen na zarazenou rychlost a ta rucka tam taky k necemu je

cili rozhodne prihlednout ke stavu a pripadne to povymenovat poprve pomuze vycistit a rozhybat, ale casem uz ani to ne - me rucka casto ulehcuje praci - uznavam, ze to je spis komfort, ale zase nemusim vypinat/startovat a nebo drzet nohu na brzde, cili asi tolik ...
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Jo stává se to poměrně často u aut co jezdí jen občas třeba jednou za týden ale někdy to dělají i auta denně v provozu chce to vyčistit smirkem strhnout pakny a pak třeba před zastavením chvilku jet s lehounce přtaženou ručkou pár desítek metrů aby se lehce ohřála a vysušila ;)
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

A ako je to s demontazou bubnov - viem, ze to ide tazko, ale ked to dam raz dole, ide to v pohode spet? Netreba nieco vymenit, ako v pripade demontaze prednych kotucov (loziska) ?
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
zabijec
Příspěvky: 474
Registrován: stř zář 01, 2004 07:26
Bydliště: Milevsko

Příspěvek od zabijec »

Rado77 píše:A ako je to s demontazou bubnov - viem, ze to ide tazko, ale ked to dam raz dole, ide to v pohode spet? Netreba nieco vymenit, ako v pripade demontaze prednych kotucov (loziska) ?
Bubny jdou dolů podle toho jak moc jsou ojetý. Sundaval jsem je nedávno asi po 50 000km a šlo to už dost bídně. Před zpětnou montáží to chce obrousit hranku, která vzniká opotřebením, a pak to jde samo. Měnit se nic nemusí. S kotouči nevím, ty jsem ještě nesundaval.
Už bez Matesa
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

Hej? A v akom stave si mal po tych 50tkm zadne brzdove oblozenie? Malo to este aspon ten milimeter hrubku?

Chcem totizto vymenit zadne brzdove oblozenie, najazdene 83tkm, takze asi najvyssi cas....ani rucna mi uz nebrzdi skoro vobec, a je dostelovane lanko na max...
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
zabijec
Příspěvky: 474
Registrován: stř zář 01, 2004 07:26
Bydliště: Milevsko

Příspěvek od zabijec »

Obložení bylo v pohodě, cca 2,5 mm. Nevím kolik má nové, ale zdá se mi, že víc ubývá buben než obložení.
Už bez Matesa
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“