Cukanie motora poradte prosim

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Cukanie motora poradte prosim

Příspěvek od ferino28 »

Poradte, prosim. Nexia 8 ventil GLE. Motor mi cuka a slabo taha, ale len ked je voku teplo, rano alebo ked je chladno je OK. Bol som na diagnostike a tam nasli ze je skrat v zapalovani. Kde neviem. Vicko a palec rozdelovaca su nove a kable su tiez v pohode. Kde a ako najst chybu? Mam najazdene 190.000 a spotreba je asi 8.5 l pri pomerne kratkych jazdach. Pri 130 km/hod 7.5 l na 100 km. Inac som velmi spokojny, motor mam krasne cisty, lacna udrzba, nahr. diely a doteraz max. spolahlivost.
Reklama
 

Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

no jestli napsali na diagnostice zkrat na zapalovani tak bude asi problem v rozdelovaci nebo na civce zapalovani.zjisti jakou to dava jiskru a ktery valec bezi spatne.pak se da neco resit.muze to byt uplne cokoliv.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

Sviecky su pekne ciste. Motor nevynechava. Zabudil som napisat, ze ked sa to prejavi a rozsvieti diagnostika tak zacne blbnut aj otackomer. Zacne skakat do nezmyslne vysokych otacok. Pred diagnostikou som bol na EK. ked motor isiel normalne tak vsetko bolo v norme. Ked sa vsak prejavila chyba tak pri tomto merani boli vysledky este lepsie. Nemam moznost odskusat druhu cievku, takze ak vie niekto poradit co mam merat a ake maju byt hodnoty bol by som moc vdacny.
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

no ..
cievka v rozdelovaci je nova..??
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

Neviem ci mam pravdu ale motor urcite nevynechava. Stalo sa mi to na takej dlhej ceste (asi 2000 km) a potom som bol na EK a diag. takze ak by vynechaval motor tak katalizator je uz v ..... Pritom na EK povedali ze je ako novy a sonda je tiez OK.
martin09
Příspěvky: 15
Registrován: ned srp 20, 2006 13:56

bateria

Příspěvek od martin09 »

Ja by som povedal že problem sa moze skryvat aj v baterke. Ja som mal staru tiež mi motor cukal netahal hned ako sa rozohrial ked bola zima a bol chladny isiel v pohode az raz mi nenastartovala nexia. VYmenil som baterku a odvtedy ide ako nova.
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

..jaaa len cumiiim..
a neverim vlastnym ociam co citam..

EDITED:
..palivovy filter, alebo benzinove cerpadlo su OK ..??

..Jo a .."aky je rozdiel medzi cukanim a trhanim" ..?
../v zmysle spravania sa chodu motoru/ ..
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

Bateria je nova a napetie je tiez OK. Cerpadlo a ani filter to tiez neni lebo ked to cuka-trha a dam plny plyn tak sa to trochu obmedzi ale hrozne slabo to taha. Horsie ako stara skodovka. Ako som pisal - na diagn. mi povedali ze je skrat v zapalovani. Neviem vsak preco skace ten otackomer. Co a kde mam merat ?
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

No a ktej cievke v rozdelovaci. Ked som kupovak ten kryt a palec tak som chcel aj cievku a tiez to nejake cidlo v tom rozdelovaci ale nepochodil som. Listovali, listovali ale to mi nenasli v ziadnom katalogu nahr. dielov co mali.
Uživatelský avatar
ice.cube
Příspěvky: 188
Registrován: sob čer 02, 2007 15:18
Bydliště: Veľká Lehota
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ice.cube »

aj ja som menil hlavu aj palec aj cievku som chcel ale žial nenašli sme to v žiadnom katalogu...
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

Cievka rozdelovaca - 10470197 - cca za 300,-
Modul rozdelovaca - 01989747(10496541) - cca za 2000,-
a este je dobre aj totok kupit..
01989282 - PRÍCHYTKA (cievky) - za 10nku..
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

Ale aj tak zatial neviem ci je to tou cievkou. Typovat a kupovat zbytocne nove veci sa mi moc nechce. Teraz ma trapi ten problem co som rozpisal aj ked tu cievku preventivne vymenit je dobry napad.
pilot
Příspěvky: 163
Registrován: ned úno 05, 2006 11:27
Bydliště: Ostrava - Poruba

Příspěvek od pilot »

Ahoj s tím otáčkoměrem mi to dělalo když mi dodělával diodový můstek na altíku, vždycky se mi přitom rozsvítily kontrolky, otáčky rycle stouply a pak zase klesly a motor netáhl. Ale třeba to není tím.
phalanx
Příspěvky: 247
Registrován: úte pro 07, 2004 22:41
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od phalanx »

Pisal si sice ze svieckove kable si kontroloval (ako? ) ale nam sa uplne rovnako chovalo auto ked odchadzali svickove kable (mali vtedy cca 160tis km, ak ich teda nikto nemenil vramci garančky) .... Ale to ti asi nepomoze
SK
Příspěvky: 203
Registrován: stř bře 29, 2006 09:02

Příspěvek od SK »

a ti to poviem rovno chyba je v tej cievke v rozdelovaci vymen ju a mas pokoj.......mal som ten isty problem, po vymene je to OK..................problem s cukanim, skakanim otackomera je aj v Oploch s tymto zapalovanim a stale je to ta cievka
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“