Svetlá

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
tomisoft
Příspěvky: 86
Registrován: čtv čer 01, 2006 13:06
Bydliště: Šurany

Svetlá

Příspěvek od tomisoft »

Čavte. Aké žiarovky používate do predných svetiel? Potreboval som narýchlo hocičo, tak som tak kupil H4 100/90W ELTA, ale musim povedať že to je dosť zlé. Tieto isté som používal aj vo Favorite, ale tam to svietilo ovela lepšie. Celkovo mám s lanosom pocit ze tie svetlá sú hrozné. Aké sú vaše skúsenosti? Dik
Reklama
 

Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vado »

Ja mam ten isty pocit, zda sa mi, ze svietia nizko. Ale na STK mi povedali, ze su nastavene dobre :?: (V kazdom pripade by som skontroloval, ci funguje elektricke nastavovanie vysky prednych svetiel). Ale uz som si zvykol.
Inak, dal by som si pozor na H4, ktore maju vaecsi vykon ako normalne (tusim 60/55W ?) Moze sa statm, ze elektrika nie je dimenzovana na velku zataz (a 100/90W je v podstate dvojnasobne prudove zatazenie). V tom lepsom pripade to odnesie poistka, v tom najhorsom zdobehnu cervene auta s modrymi majakmi a vykonaju ocistu auta hasiacimi prostriedkami :!: :?

Skusal som tam dat aj H4 s modrym povlakom, vraj plnene xenonom. Na pohlad to vyzeralo dobre, svietilo to na modro-bielo (podobne xenonovym vybojkam), ale subjektivne som mal pocit, ze vidim menej. Tak som tam dal nazad obycajne. Mozno skusim kupit nejake H4, oznacene akoze maju vyssiu svietivost (urcite uz niekto taketo skusal), ale s tym vykonom by som to neprehanal.
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
Uživatelský avatar
tomisoft
Příspěvky: 86
Registrován: čtv čer 01, 2006 13:06
Bydliště: Šurany

Příspěvek od tomisoft »

Ked som to kupil, povodny majitel tam mal 55/60W ale to sa mi zdalo slabe. Asi uz aj mali svoje roky :) Tak som kupil tieto. Ale pravda je ze sa mi asi 3 krat stalo ze som isiel a zrazu tma :) Tak som sa pozrel na poistky a zistil som ze namiesto myslim 20A som tam mal 10. Ked som tam dal taku aka tam ma byt, uz som problem nemal. Neviem ci zalezi od vyrobcu ako tie ziarovky svietia, ci Philips budu svietit lepsie. Ale myslim ze to je asi jedno. Ale fakt je, ze to svieti dost blbo. Skusal som uz pocas jazdy menit vysku svetiel tym kolieskom, ale ziadne vyrazne zlepsenie som nedosiahol. Radsej jazdim stale na stretavacie svetla, lebo ked to prepnem na dialkove, je to este horsie. V tomto smere sa Lanos neda s Favoritom ani porovnat :cry:
Uživatelský avatar
martin
Příspěvky: 240
Registrován: čtv bře 18, 2004 20:38
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin »

Ty 100w bych tam nedaval,ty budou dost topit. U favorita byly skla, u lanosu bych se o ten plast docela bal. :?
Lanos SE 1.5l 63kw, výfuk Remus,Green kit, posilovač, 2xAirbag,Tlumiče Cobra Rally,Pružiny Enzo -40mm,15" Alutec Zero+195/50 Kumho Ecsta Supra, střešní okno,rozpěrka tlumičů
Uživatelský avatar
tomisoft
Příspěvky: 86
Registrován: čtv čer 01, 2006 13:06
Bydliště: Šurany

Příspěvek od tomisoft »

To je tiez pravda. Skusim tam dat nejake H4 55/60 Osram alebo Philips. Vsade sa chvalia ze ich ziarovky su lepsie ako obycajne. Tak to skusim porovnat :)
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od conpet »

dej tam nejaky +50%
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek »

ja mam na aute obycejny 50/60w a + 30% svitivosti navic, a sem maximalne spokojny. nepotrebuju videt tak daleko stejne se tam nedostanu :lol: :lol:
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Taky nejsem spokojen se světlem z mého Lanosu dal sem tam nějaký německy s 50% vyšší svítivostí a xenonovým plynem když jedu miomo veřejný osvětlení tak super ale ve městě a nebo za deště sem z toho neštastnej :cry: světla se soudruhům bohužel nepovedli
Iwoš
Příspěvky: 335
Registrován: čtv říj 27, 2005 11:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Iwoš »

To je fakt, taky z nich nejsem moc nadšen. Ještě mám ten problém, že když je šero tak špatně vídím, jsem snad šeroslepej či co :shock: :D
Jde to se mnou z kopce :roll: A pěkně prudkýho! Lanos 3D 1.5
"Držel jsem vlka za uši." A. Breisky
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

jo můj táta to měl taky a já se toho taky bojím protože jinak vidím dobře
Uživatelský avatar
Darrio
Příspěvky: 137
Registrován: ned čer 25, 2006 12:28
Bydliště: Košice

Příspěvek od Darrio »

Poradte niekto daju sa predne svetla niecim vylestit?
Mam ich od polovide nahor take akoby matne, ten plast je taky suchy na dotyk.
Cim by sa dal ten polykarbonat alebo co to je vylestit?
Daewoo Lanos 1,5 S, 14"CMS 185/60 R14 Barum Bravuris, CD/MP3 Panasonic, centrál, alarm, tlmiče Monroe Reflex
Uživatelský avatar
Goose
Příspěvky: 3947
Registrován: pát pro 15, 2006 22:38
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goose »

Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějakej iniciativní blbec, kterej neví, že to nejde a udělá to...
Uživatelský avatar
peco
Příspěvky: 637
Registrován: stř pro 21, 2005 14:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peco »

no neviem. mne osobne svetla nevadia. ked menej vidim jazdim pomalsie. :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Darrio
Příspěvky: 137
Registrován: ned čer 25, 2006 12:28
Bydliště: Košice

Příspěvek od Darrio »

Goose píše:Zkus tohle https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?t=4655 ...tam je navod... ;)

Vdaka za link...
Daewoo Lanos 1,5 S, 14"CMS 185/60 R14 Barum Bravuris, CD/MP3 Panasonic, centrál, alarm, tlmiče Monroe Reflex
Uživatelský avatar
sonny
Příspěvky: 159
Registrován: stř dub 20, 2005 11:05
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sonny »

Asi nejsem tak náročný, jako vy, pánové, ale jsem se světly (relativně) spokojený. Je pravda, že za svitu lamp je vidět prd, ale za tmy docela dobré. To kolečnko na výšku mě funguje a když s ním kroutím před stěnou, tak je to docela rozdíl. Taky jsem si koupil ty bílé žárovky, ale nic moc. Sice s nimi byly lépe vidět ty bílé čáry na silnici, ale jinak nic. Mám zpět staré obyčejné halogenové 55/60 a dobré :D
Lanos 1.5i, r.v.99
Odpovědět

Zpět na „LANOS“