Ako ste spokojný s Nubirou a Lacettim?

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Rastos
Příspěvky: 449
Registrován: pát dub 07, 2006 15:27
Bydliště: Sk

Příspěvek od Rastos »

Jasne, myslene "havarovane", lebo z takych sa daju kupit diely lacno. Okrem toho ked som pisal, este som nevidel prispevok od Jury, bol tam iba Karstnov dotaz.
ex: Matiz, Kalos, Lacetti
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 318
Registrován: stř čer 29, 2005 11:25
Bydliště: Borohrádek, okr. Rychnov nad Kněžnou

Příspěvek od Jura »

Kessler píše:Jura: Klid, Rastos myslel "bourané" ve smyslu "havarované"...to nebyla nadávka... :lol:
No jo... :idea: To mne nenapadlo. Sorry, Rastos! Přece jenom je to už asi 14 let, co nejsme jeden stát a člověk z té slovenštiny trochu pozapomněl. A samozřejmě má Rastos pravdu. Čau.
Jura Obrázek
Lacetti (vlastně "přechodný typ" Chevrolet Nubira) Sedan 1.8 CDX, MY 2004, barva 68U Melange Beige, od 2/2008 LPG
Rastos
Příspěvky: 449
Registrován: pát dub 07, 2006 15:27
Bydliště: Sk

Příspěvek od Rastos »

Pohoda, sme predsa priatelia :D Obzvlast ked ma jeden Chevy SDN 1.8 CDX, nedavno "burany", caka v garazi... Ale o tom este napisem.
ex: Matiz, Kalos, Lacetti
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 318
Registrován: stř čer 29, 2005 11:25
Bydliště: Borohrádek, okr. Rychnov nad Kněžnou

Příspěvek od Jura »

OK, uzavřená kapitola. A ten burany CDX nezapomeň taky vyfotit!
A ještě ke spokojenosti s autem.
Jak jsem psal, jsem spokojený velmi, ale nebudu zastírat, maličkosti se občas vyskytnou. Jako na každém autě, které má už alespoň 50 tisíc. Poslední dobou se mi při silnějším zapření do opěradla složí bederní opěrka do nulové polohy. A taky se mi občas zdá, že na příčných nerovnostech nebo mizerných kostkách slyším nějaké vůle vpravo v přední nápravě. Možná se mi to zdá (garančka a náprava prý OK před 5000km). Já jsem totiž ten typ, co má pořád uši jako lopuchy, poslouchá, čato buší do polubní desky aby zjistil, kde že to práve zadrnčelo... A pokud se mi to s nápravou jen nezdá, při příští garančce (ještě před koncem záruky) mi to docela určitě opraví, můj servis je výborný (hlavně díky vedoucímu servisu - slušný, férový, nemachruje a snaží se).
Jura Obrázek
Lacetti (vlastně "přechodný typ" Chevrolet Nubira) Sedan 1.8 CDX, MY 2004, barva 68U Melange Beige, od 2/2008 LPG
Rastos
Příspěvky: 449
Registrován: pát dub 07, 2006 15:27
Bydliště: Sk

Příspěvek od Rastos »

No. Mal som do cinenia uz s dvoma CDX, kde bola bederna opierka odidena uplne... a to nemali ani 20tkm. Plus tvoja skusenost, to znamena, ze tieto opierky maju asi slabsiu konstrukciu a po case odchadzaju. Nemas to este nahodou v zaruke?
Predna naprava vpravo... Presne tie iste pocity mam niekedy na mojom HB, plus kolegove HB 1.4 tiez. Bol som aj v servise, hladali, ale na naprave nic nenasli. Podozrievam skor nieco ine - napriklad vyfuk (pri vacsej jame tukne o spodok). Ale s istotou som nezistil nic, tak ked najdes, urcite daj vediet.
ex: Matiz, Kalos, Lacetti
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Zkontrolujte lanovody k zadním brzdám, jestly taky nemyj urezlý držáky. Mně urezly asi za rok a půl :twisted:
Taky se hlásim do klubu postiženejch bederní opěrkou. Mně křupla snad po 10 tis km. V servisu mně přesvědčili, že jsem jí měl na maximum a jenom že mi zaklapla o polohu zpět. Tak sem se s tim smířil a zjistil, že má ta páčka 3 polohy. Jenže vpravo je furt o pár cm zalezlejší než vlevo :oops:
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
karstn
Příspěvky: 334
Registrován: pon lis 29, 2004 16:57

Příspěvek od karstn »

Hosi ja sem chctel novou hlavovou operku ne z bouracky a ptal sem se tady u chevy v ostrave a takove veci proste nejsou tak fakt nevim asi tam budu muset vlitnout bo v te jejich prodejne ND nic neni na lacika
Nubira SE 1,4 16V
Orlando 1,8
Rastos
Příspěvky: 449
Registrován: pát dub 07, 2006 15:27
Bydliště: Sk

Příspěvek od Rastos »

Jasne ze to nemaju na sklade, naco by to drzali, ked si urcite jediny, kto to kedy pytal? Ale na objednavku ti v kazdej autorizovanej predajni zozenu cokolvek, aj keby to malo prist priamo z Koreje. A do 3-4 tyzdnov to mas.
Krtek: A ked ti "urezly lanovody", co to potom robilo? A klepot cez nerovnosti vpravo vpredu si nemal?
ex: Matiz, Kalos, Lacetti
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Byl to klepot na nerovnostech vpravo vzadu a pak i vlevo vzadu. Vepředu zatim nic (krom palubky). Urezly ty držáky a pak lana tloukly o podlahu.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 318
Registrován: stř čer 29, 2005 11:25
Bydliště: Borohrádek, okr. Rychnov nad Kněžnou

Příspěvek od Jura »

Auto je v záruce do 2/2008, vše budu řešit v rámci garanční prohlídky (podzim - zima 2007).
Klepání je jenom vředu, asi vpravo, více při minimálně zatíženém autě. Pokud se to nebude zhoršovat, nechám to do pravidelné kontroly.
Ad bederní opěrka - stejně jako Krtek, na jedné straně je vylezlá víc, ať už je nastavená jakkoli. Ale když se mi při opření zády (nejčastěji při akceleraci) náhle sklopí, tak z kterékoli polohy (i z maxima) do té úplně zastrčené, páčka se prostě otočí do svislé polohy vzůru. Je to věc posledního týdne, a je to čím dá častější.
No, záruka je záruka, prostě mi to opraví, klidně ať vymění celé opěradlo s airbagem. Jak říkám, ve VKauto v Hradci Králové jsou velmi vstřícní.
Jura Obrázek
Lacetti (vlastně "přechodný typ" Chevrolet Nubira) Sedan 1.8 CDX, MY 2004, barva 68U Melange Beige, od 2/2008 LPG
Rastos
Příspěvky: 449
Registrován: pát dub 07, 2006 15:27
Bydliště: Sk

Příspěvek od Rastos »

To Jura: Tak "burane" CDX je vyfotene v sekcii PRODAM. Podotykam, ze bederne opierky su obidve plne funkcne :lol: :lol: :lol:
ex: Matiz, Kalos, Lacetti
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Mel jsem Nubiru 1.6 kombik, ted mam Lacetti 1.6 kombik. Da se rict, ze s obema autama jsem byl a jsem spokojeny.
Motoricky sem byl spokojeny s obema autama, bohate mi stacila 1.6 v Nubire, 1.6 v Lacetti je jeste o kousek lepsi. Jediny "problem s motorem" v Nubire byl v tom, ze jsem ji mel prestavenou na LPG sekvencni vstrik a overil sem si, ze plyn prodavany v Cechah neni moc kvalitni a to tomuhle systemu dela docela problemy. S Lacetti tohle nemuzu srovnat, protoze u nej uz prestavba na LPG bez ztraty zaruky nebyla mozna.
Co do vnitrniho prostoru a pohodli mi taky obe auta vyhovovala. Prijde mi, ze Nubira byla uvnitr trochu prostornejsi, Lacetti je zase pohodlnejsi. Takze kazde ma svoje.
Jedine, co mi vadi na obou autech jsou ruzne pazvuky z interieru. Jsem rad kdyz je za jizdy v aute ticho. Co do atmosferickeho hluku mi oboje auta vyhovuji. Podvozek je sice trochu hlasitejsi, ale pri pouziti slusnych pneumatik mi prijde v pohode. Na obou autech mi vadi drnceni zavesu prednich pasu, obcasne povrzavani v pristrojove desce (to je na Lacetti podstatne lepsi) a u Nubiry obcasne piskani, u Laceti drnceni, odnekud od prechodu A-sloupku a prednich dveri.
Ale i prez tyhle vyhrady obe auta hodnotim kladne.
Rastos
Příspěvky: 449
Registrován: pát dub 07, 2006 15:27
Bydliště: Sk

Příspěvek od Rastos »

Drncanie A-stlpik - dvere: Zvyke drncat to plastove teleso, v ktorom je kluka na otvaranie dveri.
ex: Matiz, Kalos, Lacetti
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

U me to zni kovove, spis jako kdyby tam bylo uvolneny nejaky tahlo.
Mr.Vik
Příspěvky: 28
Registrován: pon kvě 28, 2007 17:48

Příspěvek od Mr.Vik »

Můj nový vůz zatím žádné pazvuky nevydává, ale na pořádné hodnocení je ještě čas, protože jej mám teprve měsíc.
Chevrolet Lacetti HB, 1,4, Elite, 2007
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“