závady...

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
viki
Příspěvky: 113
Registrován: stř zář 01, 2004 09:21

závady...

Příspěvek od viki »

jeste na matiz.nazory jsem resila problem s ubytkem chladici kapaliny, myslim ze Ido(snad to nepletu), mel podobny problem. U me zavada: spatne tesnila zatka od expan.nadobky.. tak snad to uz bude ok. :D
Reklama
 

Uživatelský avatar
Ido
Příspěvky: 66
Registrován: stř zář 01, 2004 07:46
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Ido »

Já bude vědět víc dnes odpoledne. Když jsem dával auto na opravu po kolizi s květináčem, tak jsem jim o tom řekl. Doufám, že to bude stejná prkotina jako u tebe.
Daewoo Matiz CD, 2000, silver
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

chladící kapalina To: Viki

Příspěvek od V.Brousek »

Viki,nezlob te se na mě,ale když jste popisovala závadu s úbytkem kapaliny,tak to vyznělo jako když nikde nic nevidíte.Pokud by to bylo víčko od vyrovnávající nádržky,tak by to určitě bylo v okolí postříkané kapalinou a víčko by bylo jak se lidově říká"poblité".
Uživatelský avatar
viki
Příspěvky: 113
Registrován: stř zář 01, 2004 09:21

Příspěvek od viki »

To V.Brousek - ja vim, jenze co jsem se divala, tak nikde nic nebylo videt, vicko bylo uplne normalni!Budto jsem slepa :oops: nebo to bude jeste necim jinym,dneska se vicko menilo a tak uvidim jestli uz to bude ok. ale opravdu nikde nebylo videt mokro - pod autem, okolo nadobky s vodou, vicko mi prislo ok (nevim presne jak vypada poblite, ale asi bych to poznala :D ..tak nevim...
Uživatelský avatar
jakub
Příspěvky: 998
Registrován: úte srp 31, 2004 23:08

Příspěvek od jakub »

viki píše:To V.Brousek - ja vim, jenze co jsem se divala, tak nikde nic nebylo videt, vicko bylo uplne normalni!Budto jsem slepa :oops: nebo to bude jeste necim jinym,dneska se vicko menilo a tak uvidim jestli uz to bude ok. ale opravdu nikde nebylo videt mokro - pod autem, okolo nadobky s vodou, vicko mi prislo ok (nevim presne jak vypada poblite, ale asi bych to poznala :D ..tak nevim...
prosimte, tedka smrtelne vazne - doufam, ze jste sepsali pri predani zapis o zavade, kde je uvedeny unik kapaliny jako problem - protoze kdyz to nezabere (jakoze horko tezko rict, podle toho co pises, bych to videl na nazor v.brouska), tak tam prijdes a reknes co blbli, ze ti nauctovali 500 kc za vicko, ktery nic nevyresilo !!! Mateze tedka nekde projed (tak 15-20km - to je objet jednou mesto), trosku mu dej (zadna krev, ale at se toci vic nez obvykle) a kdyz nic neubyde, tak ok ...

pokud bys zapis o zavade (predavaci protokol, ci jak se tomu nadava)nemela, nic se nedeje, nicmene priste na to mysli a pro jistotu si vzdy udelej kopii, toho co mas - nicmene oni by po tobe ani nemeli chtit vratit kopii, kterou ti tak jako tak dali, kdyz jsi jim tam auto nechavala

jak rika v.brousek, pokud jsi dolevala pomalu den, co den, tak to nekde muselo doslova chcat jak svin a pokud by to opravdu bylo vickem, videla bys to na nadrzce a/nebo kolem ni - vlastne hned napravo je na na bloku motoru plastovy kryt (cerny) byl by jakoby osoleny ...
Uživatelský avatar
viki
Příspěvky: 113
Registrován: stř zář 01, 2004 09:21

Příspěvek od viki »

hm, tak mam jen fakturu, ale nic kde byl popis zavady, ja tam rano prijela a za 15 minut odjela, ani neuctoval praci, jen asi 160kc za vicko (pry to u nej sycelo a tak je to urcite tim). hold chybama se clovek uci.
no neni to kazdej den, ale zalezi taky jak se jezdi, v cervenci na sumave se jezdilo denne, strasny horka a kopce a to sem dolivala obden (nekdy i kazdy den),sem to svadela na kopce a vysoky teploty. no a ted asi za tyden(kdyz moc nejezdim) mi ubyla necela pulka z nadrzky. ale stopy po tom, ze by voda tekla jsem opravdu nevidela! no diky za rady, auto projedu a sem sama zvedava!
Uživatelský avatar
jakub
Příspěvky: 998
Registrován: úte srp 31, 2004 23:08

Příspěvek od jakub »

viki píše:hm, tak mam jen fakturu, ale nic kde byl popis zavady, ja tam rano prijela a za 15 minut odjela, ani neuctoval praci, jen asi 160kc za vicko (pry to u nej sycelo a tak je to urcite tim). hold chybama se clovek uci.
mno, pri teto cene opravy je to vcelku uplne jedno, kazdopadne priste protokol, predstavte si, ze Vam za 2500 neco "opravi" mno a za tyden je to zase - vy pak muzete prijit a rict: "podivejte se, vy jste mi nauctovali 2.5tkc uplne zbytecne" ... Vetsinou Vam pak nepujde o penize samotne, jakkoli opravy nebyvaji zadarmo, ale spis o cas, kdy budete bez auta ...
no neni to kazdej den, ale zalezi taky jak se jezdi, v cervenci na sumave se jezdilo denne, strasny horka a kopce a to sem dolivala obden (nekdy i kazdy den),sem to svadela na kopce a vysoky teploty.
kdyby za mesic extremnich podminek a rekneme "sportovni" jizdy, ale obden ... e-e
no a ted asi za tyden(kdyz moc nejezdim) mi ubyla necela pulka z nadrzky.
to je opravdu dost, vemte si, ze nekudy uniklo deci az dve vody, nalejte si dvojku sklenicku a polejte s ni motor ;)

Nekdo tu zminoval "profouknuti", kdy se zkousi tesnost natlakovanim cele soustavy - todle _muze_ (nemusi) byt o presdrzku, protoze vam to muze vodu fouknout do motoru, ohne se ojnice a jste v riti :|. Takoveto zkouseni typu pokus/omyl bych opustil a jak rikam - at na to prijde znackovy servis.

zduraznuji navsivit autorizovany servis a vse maximalne oficialne - obecne to muze byt jakekoli tesneni, ondras tenkrat rikal, ze ani svorky na hadickach nejsou nesmrtelne, ... kdyz by se to vymenilo komplet, nemelo by se jednat o cenu vyssi nez 10000 vc prace a dane - a to uz opravdu menite svorky, vicko, tesneni. Radsi jednou palka za 5tkc nez ctyri "levne" po dvou tisicich ...
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

jakub píše:
viki píše:hm, tak mam jen fakturu, ale nic kde byl popis zavady, ja tam rano prijela a za 15 minut odjela, ani neuctoval praci, jen asi 160kc za vicko (pry to u nej sycelo a tak je to urcite tim). hold chybama se clovek uci.
mno, pri teto cene opravy je to vcelku uplne jedno, kazdopadne priste protokol, predstavte si, ze Vam za 2500 neco "opravi" mno a za tyden je to zase - vy pak muzete prijit a rict: "podivejte se, vy jste mi nauctovali 2.5tkc uplne zbytecne" ... Vetsinou Vam pak nepujde o penize samotne, jakkoli opravy nebyvaji zadarmo, ale spis o cas, kdy budete bez auta ...
no neni to kazdej den, ale zalezi taky jak se jezdi, v cervenci na sumave se jezdilo denne, strasny horka a kopce a to sem dolivala obden (nekdy i kazdy den),sem to svadela na kopce a vysoky teploty.
kdyby za mesic extremnich podminek a rekneme "sportovni" jizdy, ale obden ... e-e
no a ted asi za tyden(kdyz moc nejezdim) mi ubyla necela pulka z nadrzky.
to je opravdu dost, vemte si, ze nekudy uniklo deci az dve vody, nalejte si dvojku sklenicku a polejte s ni motor ;)

Nekdo tu zminoval "profouknuti", kdy se zkousi tesnost natlakovanim cele soustavy - todle _muze_ (nemusi) byt o presdrzku, protoze vam to muze vodu fouknout do motoru, ohne se ojnice a jste v riti :|. Takoveto zkouseni typu pokus/omyl bych opustil a jak rikam - at na to prijde znackovy servis.

zduraznuji navsivit autorizovany servis a vse maximalne oficialne - obecne to muze byt jakekoli tesneni, ondras tenkrat rikal, ze ani svorky na hadickach nejsou nesmrtelne, ... kdyz by se to vymenilo komplet, nemelo by se jednat o cenu vyssi nez 10000 vc prace a dane - a to uz opravdu menite svorky, vicko, tesneni. Radsi jednou palka za 5tkc nez ctyri "levne" po dvou tisicich ...


Jakube,Jakube: já jsem nepsal že se má systém nafouknout a už teprve ne,že to má někdo dělat doma v garáži.Toto dělají některé servisy,kde mají přesně stanoveno,jakým přetlakem jde systém natlakovat.Jedná se řádově o desetiny atm.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
jakub
Příspěvky: 998
Registrován: úte srp 31, 2004 23:08

Příspěvek od jakub »

Václav Brousek píše:Jakube,Jakube: já jsem nepsal že se má systém nafouknout a už teprve ne,že to má někdo dělat doma v garáži.Toto dělají některé servisy,kde mají přesně stanoveno,jakým přetlakem jde systém natlakovat.Jedná se řádově o desetiny atm.
tak ja nic nepsal o samo-domo praci, zkusenost, kterou popisuji pochazi z nejmenovaneho servisu daewoo :) - nejedna se o zadne pravidlo, pouze o moznost ...
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

jakub píše:
Václav Brousek píše:Jakube,Jakube: já jsem nepsal že se má systém nafouknout a už teprve ne,že to má někdo dělat doma v garáži.Toto dělají některé servisy,kde mají přesně stanoveno,jakým přetlakem jde systém natlakovat.Jedná se řádově o desetiny atm.
tak ja nic nepsal o samo-domo praci, zkusenost, kterou popisuji pochazi z nejmenovaneho servisu daewoo :) - nejedna se o zadne pravidlo, pouze o moznost ...
Jakube pročítám tvůj předposlední příspěvěk,ve kterém píšeš o deformaci ojnic při natlakování systému.
Já jsem psal že toto dělají pouze některé servisy.Ty jsi mi tam vytknul,že to někomu doporučuji,což není pravda.Tot vše se ještě napsalo na starém fóru,kde jsem se snažil pomoci Viki s úbytkem kapaliny.Jsem zvědav jak dopadl její Matíz s vyměněným víčkem od vyrovnávající nádržky.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
jakub
Příspěvky: 998
Registrován: úte srp 31, 2004 23:08

Příspěvek od jakub »

Václav Brousek píše:Jakube pročítám tvůj předposlední příspěvěk,ve kterém píšeš o deformaci ojnic při natlakování systému.
Já jsem psal že toto dělají pouze některé servisy.Ty jsi mi tam vytknul,že to někomu doporučuji,což není pravda.
abych to uvedl na pravou miru, tady nejde o to, ze bych to nedoporucil, ale daval bych si opravdu pozor na to, kdo to bude delat a taktez bych si v tomto pripade nechal vse podlozit papirama - tot vse ... to nemelo byt nic ve zlem ...
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

chladící kapalina

Příspěvek od V.Brousek »

Jakube,pokud si dáš auto do servisu a nejsi u toho,ztrácíš kontrolu co ti s autem provádějí a souhlasím s tebou,že si musíš servis vybrat.Je spousta servisů,kde tě do prostoru dílen nepustí a vymlouvají se na tvoji bezpečnost,což je hloupost.Pouze nechtějí, aby jsi viděl co to s autem dělají a hlavně jak to trvá dlouho.
Já jsem měl zatím vždy to štěstí že mě při garančkách do prostoru dílen pustili.Kdyby takový servis nenašel,nedal bych své , tehdy nové auto s dohledu a radši bych přišel záruku.Já osobně mám se servisem a tím nemyslím jenom Daewoo ,jen a jen špatné zkušenosti.A je jedno jestli to bylo za "totáče" a nebo nyní.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
jakub
Příspěvky: 998
Registrován: úte srp 31, 2004 23:08

Re: chladící kapalina

Příspěvek od jakub »

Václav Brousek píše:Jakube,pokud si dáš auto do servisu a nejsi u toho,ztrácíš kontrolu co ti s autem provádějí a souhlasím s tebou,že si musíš servis vybrat.Je spousta servisů,kde tě do prostoru dílen nepustí a vymlouvají se na tvoji bezpečnost,což je hloupost.Pouze nechtějí, aby jsi viděl co to s autem dělají a hlavně jak to trvá dlouho.
tak to se presne shodnem - ja to beru tak, ze viki chce radu a vim, ze ja jakozto vcelku technicky diletant vzdy ocenim cokoliv, co souvisi s problemem.

jinak se musim pousmat, prave presne, co rikas s tim kdy a jak a kam te pustej - to je presne vono - ono je na maximum trapny kdyz by zakaznik videl, jak technik vytahne merku oleje a pak je to na uctu jako polozka 300kc/vykon

Jinak pri teto prilezitosti poplacu nad pristupem servisu daewoo k rozumnemu tuningu obecne - kdyz vidim ty chudacky mateze, co vystavujou a kouknu na myho, tak je to nebe a dudy - a pritom staci malo, dyt ja, ondras, ten majitel toho mateze s patnackama jsme vlastne pojizdny reklamy na mateze. Nechapu, proc se drobnym upravam (vyfuk apod.) napr. liberecky servis brani, kdyz to notabene po nich nikdo nechce zadarmo (kolikrat by si clovek i priplatil s vedomim, ze to delaji "profici").
Uživatelský avatar
viki
Příspěvky: 113
Registrován: stř zář 01, 2004 09:21

to Jakub a V.Brousek

Příspěvek od viki »

jasne, jsem rada za kazdej nazor a radu. co se tyce presnyho dokladu o tom, co mi na aute kdo delal a proc, tak si na to priste dam pozor. mela jsem to v autor. servisu, ale musim s vami souhlasit, ze jejich pristup je hroznej, alespon i jak mam tu zkusenost.
jinak co se tyce myho problemu s vodou, tak jsem behem vikendu mohla ujet tak 20km, zatim se to zda byt ok, ale jeste pockam tak tyden, pokud ani behem te doby neubyde nic budu klidna.co se tyka toho natlakovani, o kterem byla rec, tak ja sama se do takovych veci nepoustim a fakt je asi ten ze v servisu to clovek neohlida...ja vetsinou auto dam do servisu a az je to hotove tak si pro nej jdu (i kdyz ted jsem cekala).
jinak s tou vodou to zkusim, polit, ja myslela ze jak se ta voda vypari, tak to proste videt neni.
Pajda
Příspěvky: 335
Registrován: pon úno 02, 2004 11:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajda »

V chladiči ale není čistá vod a. Je tam Fridex nebo něco takovýho :)
Na Nexii vzpomínám v dobrém :-) , ale MPV je MPV
neválí se vám v garáži nepotřebná SPZ - v mé sbírce je pro ní místo,
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“