Motor Espera 1,8 občas v létě nenastartuje

Moderátor: Blue Lanos

Vladimir Svec
Příspěvky: 5
Registrován: pon úno 14, 2005 15:51

Motor Espera 1,8 občas v létě nenastartuje

Příspěvek od Vladimir Svec »

Když se to stane, musím počkat cca 2 minuty a pak to zase je bezproblémové. Celou zimu se mi to nestalo a dneska po dlouhé době ihned nenastartovalo. Stává se to u teplého motoru. Má někdo podobnou zkušenost?

Motor má najeto 80 000 K.
Reklama
 

Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

noto je pekny ale moc jsi toho nenapsal.znamena to ze toci a nechytne?muzes tocit jak dlouho chces a stejne nic?a az potom co pockas 2 minuty tak chytne?nejpravdepodobneji to je imobilizer (jestli ho tam mas)ale neni to jiste.muze to byt taky palivova pumpa.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Vladimir Svec
Příspěvky: 5
Registrován: pon úno 14, 2005 15:51

Re: Motor Espera 1,8 občas v létě nenastartuje

Příspěvek od Vladimir Svec »

Vladimir Svec píše:Když se to stane, musím počkat cca 2 minuty a pak to zase je bezproblémové. Celou zimu se mi to nestalo a dneska po dlouhé době ihned nenastartovalo. Stává se to u teplého motoru. Má někdo podobnou zkušenost?

Motor se pokaždé točí, i když to nenastartuje. Imobilizér je tam rovněž


Motor má najeto 80 000 km.
dobsovic
Příspěvky: 6
Registrován: čtv dub 12, 2007 13:15

Re: Motor Espera 1,8 občas v létě nenastartuje

Příspěvek od dobsovic »

Vladimir Svec píše:Když se to stane, musím počkat cca 2 minuty a pak to zase je bezproblémové. Celou zimu se mi to nestalo a dneska po dlouhé době ihned nenastartovalo. Stává se to u teplého motoru. Má někdo podobnou zkušenost?

Motor má najeto 80 000 K.
Zdravím, mám podobný problém. Mám 1,5 aj s LPG. naj. 80 tis. km. V zime štartuje bez problémov. Už sa oteplilo a nechce naskočiť. Po otočení kľúčikom akoby chcelo naskočiť, no zhasne. Potom po opatovnom trošku dlhšom točení ako by malo byť, motor naskočí a už potom ide. Už som pochodil niekoľko servisov, no nevedia na to prísť. V daewoo servise tvrdili,že problém je v plynovej časti. Plynári tvrdia že všetko je OK, problém mám ísť riešt do Daewoo servisu.
No ja nie som tak bohatý, aby som len cvakal a problém aj tak nikto nevyrieši.
Takže musím prežiť takto leto a v zime to bude zasa O.K.
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Zdravim ťa dobšo počúvaj skúsil si naštartovať len na LPG :?: Jinak mám dojem že štartuješ na benzin a prepína ti to do LPGčka automaticky no a tak tedy skús vypnúť LPG a naštartovať aj keď čítam tak ten tvôj problém je naozaj v benzine tedy pokud máš automatiku prepínania :D Ako hovorým proste odpoj vlastne vypni LPG a naštartuj a pokud sa Ti chyba prejavý tak už vieš na čom si :D
dobsovic
Příspěvky: 6
Registrován: čtv dub 12, 2007 13:15

Příspěvek od dobsovic »

-peha- píše:Zdravim ťa dobšo počúvaj skúsil si naštartovať len na LPG :?: Jinak mám dojem že štartuješ na benzin a prepína ti to do LPGčka automaticky no a tak tedy skús vypnúť LPG a naštartovať aj keď čítam tak ten tvôj problém je naozaj v benzine tedy pokud máš automatiku prepínania :D Ako hovorým proste odpoj vlastne vypni LPG a naštartuj a pokud sa Ti chyba prejavý tak už vieš na čom si :D
Ano štartujem na benzín a automaticky to prepne na LPG. Už som skúšal aj odpojiť LPG. Normálne som odpojil hadicu a zablendoval som otvory a šiel som výhradne na benzín, lebo v daewoo servise tvrdili ,že pravdepodobne uniká plyn a idú tam pri štarte vlastne naraz dve palivá. No plynári to vylúčili. Lebo pokial si pamatám ten plyn tam nejde tlakom, ale podtlakom. Stačí aby svietilo slnko na kapotu a nechce naštartovať. Pri prvom ťuknutí kľúčikom akoby to odpálilo na jeden valec a skape to. Potom musím točiť dlhšie ako je bežné a nakoniec to chytí.
Keby toto niekto vedel vyriešiť, dal by som mu pusu na čelo.
Uživatelský avatar
dedo.miki
Příspěvky: 1253
Registrován: stř led 10, 2007 19:50
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

Na niektorom konektore na motore bude zlý kontakt.Ale takto to neviem presne posúdiť .Neviem čo ti načítali v servise na čítačke.Ešte by bolo dobré pozrieť sviečku ako vyzerá ked ti už nechce ísť.Tu máš k sviečke popisy závady.http://www.autorevue.cz/default.aspx?se ... rticle=880Obrázek
dobsovic
Příspěvky: 6
Registrován: čtv dub 12, 2007 13:15

Příspěvek od dobsovic »

[quote="dedo.miki"]Na niektorom konektore na motore bude zlý kontakt.Ale takto to neviem presne posúdiť .Neviem čo ti načítali v servise na čítačke.Ešte by bolo dobré pozrieť sviečku ako vyzerá ked ti už nechce ísť.Tu máš k sviečke popisy závady.http://www.autorevue.cz/default.aspx?se ... rticle=880Obrázek[/quote

]Nazdar dedo. Sviečky sú O.K. V servise nenačítali nič. Lebo ako to už v živote býva keď Ťa bolí zub a objednáš sa k zubárovi, tak keď tam na druhý deň ideš, zub už nebolí. Tak isto aj v servise všetko fungovalo.Cestou zo servisu som sa dakde zastavil- vypol som motor. No a po asi cca 10 min motor opať normálne nenaskočil, ale až po dlhšom točení.Rozprávali mi tam také,že mám zlý benzín a pod. No ja reku a keď je -10 stupňov a bol by zlý benzín, tak by asi duplom nenaštatoval, ale vtedy chytá na šupu.

Takže neviem kto by toto vedel rozlúsknuť.
Uživatelský avatar
dedo.miki
Příspěvky: 1253
Registrován: stř led 10, 2007 19:50
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

Ja som nepísal ,že máš zlé sviečky ,ale že máš jednu vybrať ked ti to nechce ísť a pozrieť ako vyzerá.Podla vzhladu zistíme závadu.
Uživatelský avatar
RoSta
Příspěvky: 613
Registrován: ned říj 03, 2004 23:19
Bydliště: PRIEVIDZA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RoSta »

to by mohla byť bohatá zmes... nemáš veľkú spotrebu?
tú pusu potom ale chcieť nebudem :D
http://www.TAXAMETER.sk
Ford Mondeo 1,6 LPG
Ex: Espero 1,5 LPG
Zrušenie ESPERA a dovoz MONDEA...
Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek »

chtelo by taky kouknout zase az to nebude chtit nastartovat tak jestli to heže iskru, treba jen kdyz se to zahreje tak ti utece benzin a pak to musi natlakovat, a nebo bude neco v rozdelovaci, koukni na to iskru
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
Uživatelský avatar
GHOST
Příspěvky: 351
Registrován: stř kvě 24, 2006 08:50
Bydliště: Revúca, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GHOST »

Ešte otázka: keď ti to v zime štartuje v pohode zakaždým, tak je to aj pri teplom aj pri studenom motore?
Daewoo Nexia 1,5 GLX 16V 1996
ABS, ABG, El.okná, el.anténa,klíma
Uživatelský avatar
RoSta
Příspěvky: 613
Registrován: ned říj 03, 2004 23:19
Bydliště: PRIEVIDZA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RoSta »

mne to robilo (len občas), keď som naštartoval, preplo sa to rýchlo na LPG a vzápätí, neviem prečo, zhaslo...
POTOM NEŠLO NAŠTARTOVAŤ...
1. Preventívne som kúsok dlhšie začal držať štartér... POMOHLO
2. Pri zhasnutí som zošľiapol plynový pedál až na podlahu a motor po pár (viac ako normálne) pretočeniach vždy naskočil... VŽDY ZABRALO

podobá sa mi to v Tvojom prípade na môj bod 2. "veľa zmesi" aj benzín, aj plyn, išiel by som týmto smerom...
http://www.TAXAMETER.sk
Ford Mondeo 1,6 LPG
Ex: Espero 1,5 LPG
Zrušenie ESPERA a dovoz MONDEA...
dobsovic
Příspěvky: 6
Registrován: čtv dub 12, 2007 13:15

Příspěvek od dobsovic »

RoSta píše:mne to robilo (len občas), keď som naštartoval, preplo sa to rýchlo na LPG a vzápätí, neviem prečo, zhaslo...
POTOM NEŠLO NAŠTARTOVAŤ...
1. Preventívne som kúsok dlhšie začal držať štartér... POMOHLO
2. Pri zhasnutí som zošľiapol plynový pedál až na podlahu a motor po pár (viac ako normálne) pretočeniach vždy naskočil... VŽDY ZABRALO

podobá sa mi to v Tvojom prípade na môj bod 2. "veľa zmesi" aj benzín, aj plyn, išiel by som týmto smerom...
Veľa zmesi.
No ako by sa dala tá zmes ochudobniť, keď je tu vstrekovanie. Potom je buď zlá riadiaca jednotka, alebo lambda sonda. No na STK namerali absolútne dobré hodnoty. Spotrebu mám v lete 7l benzínu a v zime 8. LPG cca 9. Jazdím polovicu v meste a druhú mimo.
Uživatelský avatar
mil
Příspěvky: 153
Registrován: pon črc 24, 2006 16:47
Bydliště: Vrbove

Příspěvek od mil »

Podľa mňa sa Ti pri štartovaní prechľastáva motor, ako tvrdí Rosta. Treba zistiť prečo. Ja som mával tieto problémy pri štarte na LPG. Stačilo plným plynom vyvetrať a hneď chytil.
Losos 1.5 SE HB, ´98, bez výbavy
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“