0-100 a max

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Janoo
Příspěvky: 211
Registrován: úte úno 27, 2007 16:33
Bydliště: Rožňava

0-100 a max

Příspěvek od Janoo »

Akú má Tacuma maximálnu rýchlosť a zrýchlenie??
červený Daewoo Kalos sedan 1.4 16V, 2xabg,abs,central,el. okná 14 disky plánujem chip
Reklama
 

Uživatelský avatar
Janoo
Příspěvky: 211
Registrován: úte úno 27, 2007 16:33
Bydliště: Rožňava

Re: 0-100 a max

Příspěvek od Janoo »

Motor 1.6 77kw/105PS pri 6000ot/min ....142NM pri 3200 ot/mi....max 168 km/h
červený Daewoo Kalos sedan 1.4 16V, 2xabg,abs,central,el. okná 14 disky plánujem chip
Rastos
Příspěvky: 449
Registrován: pát dub 07, 2006 15:27
Bydliště: Sk

Příspěvek od Rastos »

Tieto veliciny ma Tacuma primerane. Jej prednosti su ale v inom.
ex: Matiz, Kalos, Lacetti
Uživatelský avatar
Janoo
Příspěvky: 211
Registrován: úte úno 27, 2007 16:33
Bydliště: Rožňava

Příspěvek od Janoo »

Ja viem .....ono je to celkom dobré rodinné auto
červený Daewoo Kalos sedan 1.4 16V, 2xabg,abs,central,el. okná 14 disky plánujem chip
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Estli se nepletu, je to motor ještě z předchozí Nubiry ?
Pochlubte se těma přednostma. Já s ní jel jenom jednou a připadala mi děééésně líná ta 1.6ka na tak velký auto.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Rastos
Příspěvky: 449
Registrován: pát dub 07, 2006 15:27
Bydliště: Sk

Příspěvek od Rastos »

Neviem ci sa v Tacume motor medzicasom menil. Ja som mal isty cas Tacumu r. 2005 a mal som pocit (vyzorom aj jazdou), ze je tam ten isty motor ako v Lacetti 1.6.
Medzi prednosti patria klasicke vyhody MPV: 1. Vyssi posed, teda lepsi rozhlad a lahsie nasadanie/vysadanie, 2. Priestor pre cestujucich vzadu, vzhladom na inu geometriu sedenia je to pohodlnejsie. Plus zadne piknik sklapacie stoliky, plus posuvatelne stredne zadne sedadlo dopredu o 20 cm (ak je nevyuzite, moze sluzit ako laktova opierka), plus otocne sedadlo spolujazdca o 180 stupnov. Tieto detaily robia z auta priestor, kde sa da aj posadke vzadu trochu zit, nielen tupo cestovat. Vhodne najma pre rodiny s detmi aj na dlhsie jazdy, ale posed vzadu ocenia aj dospeli. Velikansky kufor.
Ja som z motora nemal pocit lenivosti. Teda neviem, ci uz bol iny, ale spraval sa rovnako ako 16V v Lacetti - ked chces ist kludne a ticho, da sa, ked potrebujes tah, musis ist do otacok, a tam to zatiahne.
Suma sumarum: Ak by som mal ist sam do preplneneho mesta s problemom zaparkovat, siahnem po Sparkovi. Ak potrebujem cestovat rychlo niekam sam ci vo dvojici, vezmem Lacetti HB. A ak by som mal ist na vylet s rodinou a tromi detmi, vybral by som Tacumu.
A oni myslim ze tiez.
ex: Matiz, Kalos, Lacetti
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

A že je to příšera rodině nevadilo ? :lol:
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Rastos
Příspěvky: 449
Registrován: pát dub 07, 2006 15:27
Bydliště: Sk

Příspěvek od Rastos »

Priserne podla mna vyzerali starsie Tacumy s prehnane chromovou prednou maskou. Ja som mal uz model s faceliftovanym predkom a logami Chevrolet, a ten uz celkom ujde:
http://www.chevrolet.de/rezzo/rezzo-aus ... sicht.html
ex: Matiz, Kalos, Lacetti
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

Tacuma je velmi praktické, šikovné rodinné auto...ale ten podvozek to je děs...připadalo mi, že i Felda je pohodlnější - a to už je co říct...
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Rastos
Příspěvky: 449
Registrován: pát dub 07, 2006 15:27
Bydliště: Sk

Příspěvek od Rastos »

Nemal som ziadnu vyznamne negativnu skusenost s podvozkom.
Mozno je to aj o tom, v akom stave (kolko ma najazdene) skusane auto. Moje malo len par tisic km.
ex: Matiz, Kalos, Lacetti
wilz
Příspěvky: 6
Registrován: pát říj 20, 2006 22:16

Jazdné vlastnosti Tacuma

Příspěvek od wilz »

Tak som sa uvoľnil, nedá mi, aby som nezareagoval na téma jazdné vlastnosti Tacumy.
Keď som ju nedávno kúpil (motor 1,8, LPG, používaná, za veľmi dobrú cenu), tiež sa mi sprvu zdala taká rozkývaná, bol som z Toyoty Corolly zvyknutý, že tá išla ako po koľajniciach.
Ale časom som zistil, že to je len otázka pocitu, karoséria je uložená na pružinách trocha volnejšie, ale podvozok drží na ceste celkom dobre, viackrát som si to overil, keď som sa držal na bežnej okreske za pretekármi sediacimi v Golfe alebo Octávke, že som nemal žiaden mimoriadny problém im stačiť. Odhliadnúc samozrejme od skutočnosti, že Tacuma má horšie zrýchlenie ako obidva tie vozy s bežnými motormi a teda jazdiť s tým vedomím - plynulejšie, štýl brzda-plyn to nie je samozrejme pre ňu to najvhodnejšie.
Celkove môžem povedať, že ma Tacuma milo prekvapila, pri kúpe som to bral ako krátkodobé provizórium, mimoriadne sa mi nepáčil dizajn predovšetkým prednej masky, ale po cca 1/2 roku a ujazdených 20 tis.km môžem konštatovať, že okrem iného má výborné predné sedadlá, variabilita zadných sedadiel je výborná, a celkove je k vodičovi aj ostatným cestujúcim priateľská. Ako som teraz obchádzal ďalšie menšie vany, tak je s nimi porovnateľná, aj keď napr. taký VW Touran to je iná káva, ale zase za inú cenu.
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

Jízdní vlastnosti byly fajn...skoro se to nenaklánělo, ale bylo to moc tvrdé...ale je možné, že to bylo špatným stavem konkrétního kusu...byla to předváděčka a 20 tisíc najeto...
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Uživatelský avatar
Janoo
Příspěvky: 211
Registrován: úte úno 27, 2007 16:33
Bydliště: Rožňava

Příspěvek od Janoo »

Tak ako vždy sme sa presvedčili že Daewoo je dobrá značka ,ktorá za dačo stojí ....ale však každé auto má svoje chyby a to má aj Tacuma :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
červený Daewoo Kalos sedan 1.4 16V, 2xabg,abs,central,el. okná 14 disky plánujem chip
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

No, já se kdysi svez Kiou Carnival. Bylo to v německu u mýho šáfa (má blázen 6 dětí). Dřevo v interiéru, kožený sedačky... Nějak moooc mi to připomnělo E klasse od MB. Takže brát rodinnou krávu tak asi Carnivala.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
wilz
Příspěvky: 6
Registrován: pát říj 20, 2006 22:16

Carnival

Příspěvek od wilz »

Ale Carnival je predsa iné auto, to je porovnateľné napr. s Voyagerom.
Ja som pred pol rokom predal voyagera, mal som ho 10 rokov a mám na neho len tie najlepšie spomienky. Ale zase tú hmotu treba rozbiehať, takže spotreba nemôže byť nikdy taká ako u menších aut.
Tacuma len preto, že deti už vyrástli, takže veľkosťou postačuje. Ale hmotu nenahradíš, jasne že tie veľké autá sú pohodlnejšie.
Odpovědět

Zpět na „TACUMA/REZZO“