Aký olej do motora ?

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

olej

Příspěvek od Serpico »

....to dedo.miki souhlas u nás se říkávalo a říká " kdo maže ten jede " , a to platí i obecně....

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Reklama
 

Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od Franta P. »

Já liju 10W-40 od OMV
Uživatelský avatar
skip63
Příspěvky: 132
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:17
Bydliště: Praha 10 Strašnice

Příspěvek od skip63 »

Omlouvam se za to že sem napsal že mam v nexii olej 15W-40 bylo mi řečeno od prodejce a le včera sem se dival na olej azjistil že bych ho potřeboval trošku dolit tak sem se radči pořadně podival na naleponej štitek o vyměně oleje a tam je napsano 10W-40 castrol Protection akdyž sem se dival na oleje Castrol tak jedinej 10W-40 sem našel Magnatec 10W-40 extra protection. Mužu ho tam dolit? Děkuji za odpověd
Fiat Brava 1,2 16V červena r.v.99
Nexia GTX 16V Hatchback3 bilá r.v.96
predtim favo 136L r.v.90
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

olej

Příspěvek od Serpico »

....to skip63, bez obav ho tam nalej ( dobré zkušenosti s ním má i palikx s petrmem ) - Castrol 10W-40 polosyntetika - vyhovuje pro 16V - jezdí sám na Castrol Magnatic 10W - 40 a měním buď 10tisíc km nebo 1 rok, podle toho co nastene dřív....

mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Castrol nie je najhorsi ale pomer cena/kvalita u castrolu nie je nic moc. Napr. ich 5w40 sa zucastnila porovnavania rozboru spolu s dalsimi znackami a uplne prepadla. Jednak mala ako jedina z testovanych 5w40 podiel nesyntetickej zlozky, tusim dokonca nadpolovicny ale ani ostatnymi parametrami najma bodom vzplanutia vobec neoslnila skor naopak. Takze by som sa poobzeral po inej znacke autu prospejes a este usetris. Nenavadzam na to najlacnejsie ako je napr. lotos :) ale znacky ako mobil, total, elf, valvoline, liquimoly a dalsie su zname, kvalitnejsie a lacnejsie.
Odkaz na ten test bol posledny mesiac niekde na oleje.cz
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

olej

Příspěvek od Serpico »

.....ppp prošel jsem oleje.cz ale testy jsem tam nenašel - pouze odkaz fy. si nechávají testovat svoje oleje, ale stojí to majlant ( miliony ) a výsledky si pochopitelně nechávají pro sebe....rozhodují " přísady " ale to bude v podstatě výrobní tajemství viz. odkaz, jinak vše vysvětlující odkaz oleje.cz...taky dávám na zkušenosti mechaniků v tomto případě palikxe - četnost a každodenní praxe ( palikx má dobré zkušenosti s Castrolem )....osobně jsem odešel od olejů české výroby, po sundání víka tehdy u sl. formana ( jezdil na shell minerál ) a bylo tam " čisto "....naproti tomu po rozdělání Š 120 jsem našel ve vaně 1cm vrstvu " humusu " a to jsem dělal pravidelné výměny - na voze byl větší proběh 4tis.km /1 měsíc, takže motor nejezdil tzv. za studena....jinak díky za upozornění na servr..

mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

serpico -> tiez som to teraz len nahodou nasiel. Ale mozno sa uz kastrool zlepsil, udaje su z 1999.

http://www.oleje.cz/forum/viewtopic.php ... light=5w40
pdfko naspodku
http://www.oetg.at/website/wtc2001cd/ht ... -CERNY.pdf

Aj ich GTX3 co bol este pred rokom podla webu dovozcu len A2 je uz vraj tiez A3, tak ktovie. Ale cenovo su fakt "na spici" :). Najma v niektorych nemenovanych servisoch (carex :) ), kde chcu za liter 15w40 vyse 2 stovak za co mam polosyntetiku od znamych a kvalitnych znaciek a od niektorych mozno aj plnu. Len staci trosku hladat a nekupovat ho az pocas vymeny.

Inac zakladny rozbor oleja (viskozita, bod vzplanutia, ...), ktory toho ale dost napovie vraj stoji len tolko co vymena za kvaltiny olej, takze ak chce clovek ostat verny nejakej znacke tak do toho raz moze ist. Idealne aj so vzorkou cisteho oleja z casu ked ho do motora nalial. Niekde na oleje.cz su aj odkazy na firmy ktore tie rozbory robia. Taky ka-spel ich ma dokonca zadarmo :).
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

olej

Příspěvek od Serpico »

....to ppp ATU Chodovec ( Praha ) prodej v akci castrol magnatec 10W - 40 5 + 1 litr 999 Kč = 166,5 Kč litr...a to je dobrá cena jinak kvalita se liší asi minimálně - beru v potaz A3 / B3 a ostatní normy výrobců aut VW, mercedes, porche...na www. olej. cz je dostačně obsáhlé vysvětlení - dělení na syntetiku - polo - minerální je přežitek z 90let...

mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr S. »

Tak to já "leju " do motoru Mogul Forte GX PROSAE 10W-40 api SL/FC. Olej splnuje normu VW 500/505. Používal jsem ho i do Kadetta a nemůžu si stěžovat jo a cena je 480kč za 4litrové balení.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Uživatelský avatar
Dede
Příspěvky: 314
Registrován: ned úno 27, 2005 15:22
Bydliště: Košice

Příspěvek od Dede »

CASTROL TxT 5w40 Softec


350,-/1lit
DAEWOO NEXIA DOHC 1996- moje 1. osobné motorové vozidlo
CITROEN C4 Seduction 2010
Hyundai SANTA FE -T 2,4 16V 2006
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

olej

Příspěvek od Serpico »

....to dede nech napokoji " korejský syndrom " to je prostě o ceně a výbavě a taky o kvalitě - palikx mechanik ji srovnává s pažoutem a maká na daewech denně, nakonec já jsem přesvědčen, že kia seéd s 7 letou zárukou, konečně překoná syndrom oktavia s krákým rozvorem a dlouhým penízem a to jsem škodovky měl rád ( 60léta a 74. ), ale už né německý manažment....

mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Dede
Příspěvky: 314
Registrován: ned úno 27, 2005 15:22
Bydliště: Košice

Příspěvek od Dede »

Serpico: Korejský syndróm je na Accente tak maximálne to H na prednej kapote. Je to auto vytvorené v amerike a pre celý svet. Okrem kvality servisu a jeho prístupu je to bez výhrad skvelý model ako náhrada Octavie s malým rázvorom za veľa peňazí.... :lol:
DAEWOO NEXIA DOHC 1996- moje 1. osobné motorové vozidlo
CITROEN C4 Seduction 2010
Hyundai SANTA FE -T 2,4 16V 2006
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

korejci

Příspěvek od Serpico »

....to dede my dva si nemusíme nic vysvětlovat, vlastně korejský syndrom je " blbost " některých méně techniky znalých našich spoluobčanů...co víc dodat...

mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Nechci bejt zas za rypáka ale až korejci dospějou třeba ke CAN Busu, což je dneska průmyslovej standard kterej používá už i Fiat, řeknu, že technicky dohnali zbytek světa. zatim furt řikam že kdo ušetří na korejcovi X% z ceny, musí slevit X% z nároků.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

korejci

Příspěvek od Serpico »

...to Krtek sice nevím co to je CAN bus, ale sledoval jsem v TV novou fa. na KIA na slováči - barevné rozlišení jedné skupiny pracovníků od druhé to je běžné i ve Š-VW ale posuvné stěny pro kvantitativní na výšení výroby, to jsem zíral - to je snad operativní flexibilita a pokud a to se opakuji někdo dá 7let záruky, tak si musí věřit ( i když 7letá je už jenom na pohonné ústrojí - počítám do toho i poloosy ) je to sice za cenu necelých 60tisíc za garanční prohlídky....a pokud srovnám cenově srovnatelné ze stejného časového období Felicia 1,6 kontra Nexia 1,5 tak jsem nic nemusel slevovat naopak...

mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“