Spotřeba 8,5 l/100km

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
jakub
Příspěvky: 998
Registrován: úte srp 31, 2004 23:08

Příspěvek od jakub »

Ivoš píše:Já mám třeba na mobilu prográmek spotřeba...zadám stav km na tacháku, počet natankovaných litrů a cenu celkem a pak totéž po dalším tankování a ono mi to spočítá spotřebu....aplikovatelné na všechny auta ;)
no ale furt tam zustava ta podminka tankovat do plny - jinak by ten mobil musel mit pripojenoui kristalovou kouli :lol: :lol:
Reklama
 

palffy
Příspěvky: 20
Registrován: úte lis 07, 2006 20:22

Příspěvek od palffy »

Vojta píše:
palffy píše:No tak já to asi nezměřím :o)
Mám přibližně 6l/100 km, ale jezdím město mimo města hodně Praha
Hladový oko přece nemusíš vidět, abys změřil spotřebu. Prostě natankuješ plnou do vypnutí pistole, najedeš nějaký kilometry a dotankuješ zase do vypnutí, ne?
Jo jo já vím hihi
Já jen žwe mi to celkově ukazuje zajímavě ručička v červeným skoro na nule oko nic a když dotankuju zjistím, že tam mám ještě 10 litrů, no aspoň že to ukatzuje míň a je tam vícem, než obráceně :D
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

jakub píše:
Ivoš píše:Já mám třeba na mobilu prográmek spotřeba...zadám stav km na tacháku, počet natankovaných litrů a cenu celkem a pak totéž po dalším tankování a ono mi to spočítá spotřebu....aplikovatelné na všechny auta ;)
no ale furt tam zustava ta podminka tankovat do plny - jinak by ten mobil musel mit pripojenoui kristalovou kouli :lol: :lol:
Nemusím do plný....když napíšu stav tachometru a počet litrů natankovaných, tak to zvládne ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
jakub
Příspěvky: 998
Registrován: úte srp 31, 2004 23:08

Příspěvek od jakub »

Ivoš píše:
jakub píše:
Ivoš píše:Já mám třeba na mobilu prográmek spotřeba...zadám stav km na tacháku, počet natankovaných litrů a cenu celkem a pak totéž po dalším tankování a ono mi to spočítá spotřebu....aplikovatelné na všechny auta ;)
no ale furt tam zustava ta podminka tankovat do plny - jinak by ten mobil musel mit pripojenoui kristalovou kouli :lol: :lol:
Nemusím do plný....když napíšu stav tachometru a počet litrů natankovaných, tak to zvládne ;)
ehm ... tak to ti v tom postupu neco chybi - ty natankujes 10 litru (NE do plne) pritom zaroven nevis, kolik v nadrzi je

pak ujedes 150 km a mobil ti spocita spotrebu?

jestli to beres do hladoveho oka - je to nepresne, podle rucicky to snad ani nema smysl resit a tudiz bezpecne funguji dve metody- palubni pocitac a tankovani do plne ... ;)

nez odpovis, zkus si to precist dvakrat a pak kdyztak jeste jednou to same :)
keszi
Příspěvky: 205
Registrován: úte led 03, 2006 08:50
Bydliště: Moldava nad Bodvou,okr.Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od keszi »

Spotreba sa vypočíta :
natankované litre krát 100= X
X delené najazdené km = spotreba
Ja to používam tak a funguje to.
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

jasně že to funguje. Pokud čerpáš do plný. Musíš mít někde hranici kolik nabrat litrů.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
jakub
Příspěvky: 998
Registrován: úte srp 31, 2004 23:08

Příspěvek od jakub »

Krtek píše:jasně že to funguje. Pokud čerpáš do plný. Musíš mít někde hranici kolik nabrat litrů.
dekuji, uz jsem si zacal pripadat jak blazen ...
keszi
Příspěvky: 205
Registrován: úte led 03, 2006 08:50
Bydliště: Moldava nad Bodvou,okr.Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od keszi »

Máš pravdu. Obyčajne najazdím okolo 450-500 km a potom tankujem doplna. Takže spotreba sa lahko dá vypočítať.
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Ale vždyť to funguje na principu jako napsal kezsi.....natankuješ X litrů a při prvním zápisu nastavíš na malém počítadle 0 km, totéž napíšeš do mobilu.Při dalším tankování se postup opakuje, ale nenapíšeš 0 km, ale počet najetých km....a takhle se to opakuje.

Apilikuju to při rozsvícení hladového oka.....a k natankovanému přičtu rezervu....mám pocit, že tohle nebylo patrné z předchozích příspěvků.
Tím pádem není nutno tankovat plnou nádrž, ale odvíjím se od nádrže prázdné.
Třeba teď mi vyšlo, že Kombi bralo 11 l +-.....jízda ve městě, zácpy, rychlejší starty apod.
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Tak si pořiď kanystr a čerpej po 10 litrech do zdechnutí s prázdnou nádrží. Taky to budeš mít přesný :lol:
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Ivoši tvůj systém je zajímavý,ale pouze velmi nepřesný. Ani tankování do plné není ideálně přesné, ale je určitě přesnější, jak ten tvůj systém.Do mobilu si můžeš napsat co chceš, ale obyčejná kalkulačka, to je věc.

pokud vypne pistol při tankování do plné, garantuju ti , že s kanystru tam doleješ ještě pomalu dalších 7 litrů. Jediné přesné měření by bylo tankovat po hrdlo, další tankování také po hrdlo a máš spotřebu přesnou. Ale myslím si že můj způsob,tj. dlouhodobé sledování spotřeby je nejpřesnější. Ale to musíš mít před důchodem, protože, když jsem byl mladý, byla mi spotřeba ukradená, měl jsem jiné starosti
Obrázek
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Nakolko som strojník v hasičskom sbore tak počítam spotrebu každý mesiac už 16 rokov a robím to tak že na konci mesiaca sa dotankuje plná nádrž a z toho sa vypočítá spotreba no a vlastne zasa začínam s plnou nádržou :lol: Jinak takto si počítam aj spotrebu LPG lebo ukazatel na nádrži je nespolahlivý tak že mám plnú - jazdím asi 100 km - dotankujem do plna a hned viem akú som mal priemerku :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Jasně Peha - souhlas. Nedělám to jinak.Obrázek
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
jakub
Příspěvky: 998
Registrován: úte srp 31, 2004 23:08

Příspěvek od jakub »

Ivoš píše:Apilikuju to při rozsvícení hladového oka.....a k natankovanému přičtu rezervu....mám pocit, že tohle nebylo patrné z předchozích příspěvků.
Tím pádem není nutno tankovat plnou nádrž, ale odvíjím se od nádrže prázdné.
jak jsem psal, je to velmi nepresne ...

natankovat do plna se ti podari pokazde stejne - rozdil bude marginalni

kdyz se ti rozsviti hladove oko, tak cas muze byt ruzny - naklon auta, navic jeste mezitim neco ujedes ...

presnost je dle meho tak +/- litr a to jeste mozna - zvlast pokud tankujes tak +/- tech 10litru
Uživatelský avatar
jakub
Příspěvky: 998
Registrován: úte srp 31, 2004 23:08

Příspěvek od jakub »

Krtek píše:Tak si pořiď kanystr a čerpej po 10 litrech do zdechnutí s prázdnou nádrží. Taky to budeš mít přesný :lol:
tak tak, uplne vysusit, pak zaklepat s autem, ono si to cucne a znova vysusist a bude to ta sama presnost ... akorat nevim, jak to strikackam prospeje :D :lol:
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“