vzduchovy filter - aky je zaver?

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Jurajz

vzduchovy filter - aky je zaver?

Příspěvek od Jurajz »

Co mozem ocakavat pokial si namontujem do auta green filter a sviecky Brisk /LR15ZC doporucene Miloshom/? Je tam poznat nejaky narast na vykone, pripadne spotrebe? Vyfuk necham obycajny, lebo len pred rokom a pol som ho menil.
Milosh sa rozhodoval o kupe nejakeho vzduchoveho filtra, ako to dopadlo? Tiez by sa zisla fotomontaz vymeny vzduch. filtra.
Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

tak ja jsem si objednal misto puvodne planovaneho kuzel filtru jen vlozku misto puvodniho filtru, a to model K&N, jehoz zivotnost je garantovana na celou dobu zivotnosti vozu prip. 1 000 000 mil :wink:
ja spis investuju penize do muziky, takze proto. a navic pokud nemas dobre udelany privod studeneho vzduchu k filtru, tak je ti ten kuzel na ho**o :twisted: ja to vymyslim podobne jako kolega na obrazku. mam taky 8V, presne to co je na obrazku. k ty vlozce privedu vzduch zespoda a bude to mit urcite vetsi vykon, no doufam :wink:

Obrázek

a taky naky popis v nemcine, jak to ma Thomas, majitel ty super zluty nexie, udelany.

Hier hat sich eigentlich nicht so viel verändert. Ansaugrohre und Resonanzkästen hab ich entfernt, den Serienluftfilter gegen einen K&N-Filter getauscht. Ausserdem haben eine Sandtler-Domstrebe und Inxx Haubenlifte Platz gefunden. Den Ventildeckel und die Strebe hab ich poliert.
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Jurajz

Příspěvek od Jurajz »

Ale ved ta vlozka K&N stoji 2088 CZK a green 3471 CZK, tak to uz nieje taka vyhra, alebo sa mylim? A co chces prosim ta dosiahnut s hudbou v aute. Chces aby si raz rano prisiel k autu a na kufri najdes vylomeny plast, radio fuc a tvoje plato tiez? V Bratislave je polovica Nexii s polamanym zadnym plastom v ktorom mam taky dojem, ze bol osadeny zamok:)
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

Tak nejdriv, co se tyce zamku vzadu na dverich, zamek je pod SPZ, ale problem nexii je v tom, ze prave ten uchyt, za ktery chytas, kdyz otviras dvere, je slaby a ma tendenci se ulamovat :? Jinak doporucuju otvirat kufr tak, ze to viko dveri chytite vlevo nebo vpravo, ale ne uprostred.

Ja mam auto pojisteny, takze pohoda - zatim :) Uz mi jednou vykradli - v Pardubicich !! Takze kdo tam pojedete, tak pozor na to :wink: No nevadi ze nejede, hlavne kdyz hraje :twisted: Kupovat celej kit nema vyznam, protoze akorat platis za tu naohybanou plast. trubku. Staci filtr a k nemu si koupit treba v OBI nebo v Baumaxu plast. trubku. Pak ale musis vyresit ten privod studenyho vzduchu. Nejlepsi je dira do kapoty, ale to je pracny a drahy, protoze to asi neudelas tak, abys kapotu pak nemusel lakovat. A resit privod vzduchu zespoda je myslim taky naprd, protoze v lete je od silnice stejne teplo a v zime a na podzim zase bude filtr nasavat samy necistoty. Takze ja jsem koupil jen vlozku, vykon se pry ma zlepsit asi o 3%, u filtru otevreneho 5-8%, ale musis mit vyresenej ten privod studeneho vzduchu, jinak je to jeste horsi nez papirak, jak uz jsem psal. A hlavne jsem taky nevyresil, kam dam vahu vzduchu, kdyz bych nemel ten airbox, kde je ta vlozka. Tot vse, snad uz je to jasny. Naky info je taky na http://www.autohifi.cz Prispevku k tematu filtr je tam vic, ale nejvic reakci je v tomto filtry K&N Staci do vyhledavaciho okenka vpravo na webu dat toto a hledat v diskusi a ono to najde :)
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Já hlasuji rozhodně pro kužel, jak asi tušíte... sice šla spotřeba mírně nahoru, ale motor šlape jako hodinky. Není třeba nutně dělat nádech na kapotě, jak to mám já. Stačí oddělit třeba plechem nebo jinak ten kužel od motoru (kvůli teplému vzduchu). Není to sice úplně ideální, ale stačí to. Doporučuju filtr Green!

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

nekde jsem cetl, ze Green nevydrzi tolik co KN, pritom cena je skoro stejna. Takze pokud filtr, tak vlozku nebo kuzel, ale hlavne K&N !!!
http://www.riegger.cz
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
jurajz

Příspěvek od jurajz »

cav, pozeral som teda filtre K&N, ale na Nexie tam nieje ziadny typ uvedeny. Bude pasovat nieco z kadetta? Moze sa tam niekto mrknut?
Dik
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

cauky, tak na nexii specialne filtr nemaji, ale maji univerzalni, kterej na ten nas motor pasuje, maji 2 modely. A dovolim si citovat, co mi ohledne tech filtru napsal clovicek, co dela u rígra :)

RC-4160 - chrom. vicko s vylisovanym logem K&N - 62mm priruba centrovaná (díra naprostredku) - konickej kuzel - cena 2351,-
RX-3800 - bavlneny vicko s malim snackem K&N (moznost uchyceni k drzaku na vicku) - 62mm priruba s naklonem 20° centrovana - konickej kuzel - cena 2582,-
Jinak bych ti k tomu doporucil koupit ?cm nerezovy trubky (dobre to vypada) pro spojeni privodni hadice do motoru a filtru


Clenove by meli mit slevu 10%, tusim :wink:
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Stačí změřit průměr té gumové trubky od originálního airboxu a koupit kužel s odpovídajícím průměrem. A kužel na to nasadit... Jak prosté :D

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

jurajz

Příspěvek od jurajz »

Mam taky dojem Miloshi, ze si ma prehovoril a skoncim len u vymeny vlozky. Je to jednoduchsie, nakolko sam by som si to spravit nevedel a otravovat s tym niekoho sa mi 2x nechce. Budem mat za chvilu kontrolu v servise na 90000 km a pri tom poprosim servisaka, aby mi vymenil sviecky za mnou prinesene brisky a este sa pokusim dovtedy zohnat vlozku K&N. S tou bude trosku problem, lebo v SR nic podobne nieje, teda aspon som nic nenasiel.
Kam zmizla tomu zltemu nexiakovi predna nasavacia truba? /to je taky ten plast vpredu/Aj tak by ma zaujimalo, co s tym porobil, to prevrtal zospodu tej plastovej krabicy, kde je ulozeny filter nejake diery?
Viem, ze sa nad mojim vyjadrovanim niekto zasmeje, ale do aut toho moc nevidim. Chcem proste, aby to islo pokial mozno tak trosku sviznejsie.
Minule som totiz soferoval Pasat 1.8 T benzin a zamiloval som si tu sviznost. :D
Uživatelský avatar
Tomas T.
Příspěvky: 53
Registrován: čtv lis 06, 2003 11:23
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas T. »

jurajz píše:Mam taky dojem Miloshi, ze si ma prehovoril a skoncim len u vymeny vlozky. Je to jednoduchsie, nakolko sam by som si to spravit nevedel a otravovat s tym niekoho sa mi 2x nechce. Budem mat za chvilu kontrolu v servise na 90000 km a pri tom poprosim servisaka, aby mi vymenil sviecky za mnou prinesene brisky a este sa pokusim dovtedy zohnat vlozku K&N. S tou bude trosku problem, lebo v SR nic podobne nieje, teda aspon som nic nenasiel.
Kam zmizla tomu zltemu nexiakovi predna nasavacia truba? /to je taky ten plast vpredu/Aj tak by ma zaujimalo, co s tym porobil, to prevrtal zospodu tej plastovej krabicy, kde je ulozeny filter nejake diery?
Viem, ze sa nad mojim vyjadrovanim niekto zasmeje, ale do aut toho moc nevidim. Chcem proste, aby to islo pokial mozno tak trosku sviznejsie.
Minule som totiz soferoval Pasat 1.8 T benzin a zamiloval som si tu sviznost. :D

Chod do COBRATUNING na geologickej 21 tam maju uplne vsetko! Vcera som tam bol. Ale aj tie ceny sú oproti čechám pestrejšie. Nieje to len kurzovým rozdielom je to proste drahšie.
Tomy
Daewoo Nexia GLX 2000 - 2006
Mazda 6 2006 - 2009
Chevrolet Corvette 2009 - ?
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

Zluty nexiak tu rouru pro privod vzduchu vyhodil a ma upraveny sani zespodu, presne tak ti udelam ja. bude to snad o neco lepsi nez jen vymenit vlozku. mimochodem, vymenu zvladnes sam, dava se misto do ty cerny krabice vlevo v motoru 8)
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
jurajz

Příspěvek od jurajz »

vlozku filtra si viem vymenit aj sam, horsie by to bolo s tym kuzelom, aku cenu ti prosim ta uviedli na tu vlozku?
ale sviecky by som vymenit nevedel :)
Uživatelský avatar
Granko
Příspěvky: 430
Registrován: stř črc 02, 2003 09:55
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Granko »

milosh píše:Zluty nexiak tu rouru pro privod vzduchu vyhodil a ma upraveny sani zespodu, presne tak ti udelam ja. bude to snad o neco lepsi nez jen vymenit vlozku. mimochodem, vymenu zvladnes sam, dava se misto do ty cerny krabice vlevo v motoru 8)
hmmm, odkial chcete tahat to sanie ? ja by som to tiez rad natiahol niekde od "studena", ale nemam tam vela miesta. stale rozmyslam nad vyuzitim diery po rezonatore.... ja som tiez vsetky zbytocne trubky vyhodil a teraz mi to zavadza na balkone :lol:

BTW, vsimol som si to uz davnejsie, ale az teraz mi napadlo napisat to sem: otacky na mojej kare padaju dole dost pomaly, vsimam si to hlavne vecer, ked davam auto do garaze (nie pravidelne), urcite to nie je zotrvacnikom. podla mna to ma nasvedomi ECU, je to na nexiach bezne ? dalej som si vsimol, velmi premenlive sanie vzduchu na volnobehu. niekedy je na 1000 RPM filter uplne ticho, inokedy dost pocut, ako taha vzduch (asi ako ked sa pusti klima), cim to moze byt ?
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

Takze po zvazeni vzduchoveho filtra pro a proti mi vysla najlepsie sprtova vlozka K&N! Precitajte si tento clanok http://www.tuningklub.sk/forum_r.php?ff ... 88&tpage=1 je fakt ze pri zlej montazi sa toho da viac pokazit ako vylepsit :cry: A to nehovorim o pouzivani hrusky v zime :!: Ja volim jednoznacne vlozku KN a este pockam na prehrdzavenie vyvuku a potom (este presne neviem)ale asi zvolim Remusa alebo nieco cenovo prijatelne a decentne...
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“