central jablotron ako?

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
talat
Příspěvky: 127
Registrován: ned úno 04, 2007 20:09
Bydliště: Martin/Priekopa city

central jablotron ako?

Příspěvek od talat »

a zase další problem.tentokrate z centralom.mal som odpojenu baterku a nefachčí mi teraz dialkové ovladanie centralu.neviete prosím Vas ako na to.viem že ho treba na chvýlku odpojiť.potom vo vnutri stlačiť ten čudlík learn code no a potom stláčam gombík na dialkovom a viem že by mi mali prebliknuť smerovky.no ale nič sa nedeje.neviete prosím Vas presny navod ako na to.vopred Vam diky
nexia gtx 1,5 16V
Reklama
 

Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

Možná bude třeba znova naučit ovladač...tady je oficiální jablotron info:
Jablotron píše:Jednotka dálkového ovládání je schopna komunikovat až se čtyřmi ovladači RC-40. Při učení ovladačů je nutno naučit všechny (i dříve naučené) ovladače.
Naučením nového ovladače se mažou všechny dříve naučené.
• při odemčeném vozidle odpojte pojistku napájení,
• vyčkejte 1 minutu, zapněte klíček zapalování a připojte zpět pojistku,
• do 30 s 3x vypněte a zapněte klíček zapalování, dlouze bliknou blinkry,
• stiskněte libovolné tlačítko z páru A, B nebo 1, 2 (podle toho, které chcete používat) D.O., naučení je potvrzeno bliknutím blinkrů,
• stisknutím libovolného tlačítka postupně naučte všechny používané
ovladače,
• učení ovladačů se ukončí vypnutím klíčku zapalování (nebo uplynutím
doby 120s), dlouze bliknou blinkry.
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
talat
Příspěvky: 127
Registrován: ned úno 04, 2007 20:09
Bydliště: Martin/Priekopa city

Příspěvek od talat »

díky.už to fachčí.mal som aj vypalenu poistku.vobec som nevedel že tam je bo bola 20centy od krabičky taka zašitá.ale dobre si ma naviedol na jablotron som si našiel postup na to moje.ja mam staršie a to treba rozobrať a stlačiť vnutri čudlík.
nexia gtx 1,5 16V
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

jablotron

Příspěvek od Serpico »

.....to Talat ještě k Jablotronu, odpojení baterie nemá vliv ( pojistka ), chci uvést trochu opačné jednání samotného Jablotronu - mám ho ( DO, immobilizer - druhý, originál byl ve výbavě - to jsem nevěděl - alarm ), měl jsem závadu " nezamykal " - do dvou dnů odpověd s diagnostikou - špatné relé - jinak pro autorizovaný servis platí 5letá ( 60 měsíců ) !!! záruka....tedy v žádném případě postup značkových servisů - zaplať "značkovou" cenu a vypadni a neotravuj...relé stojí necelých 300Kč ( neměl jsem autorizovanou montáž ), jo a ještě mimochodem koupil jsem si baterie do DO cena 24,5 Kč ( jinde v distribuci chtěli od 80 - 120 Kč )...pro Vaše použití uvádím adresu masaryk@jablotron.cz - velice ochotné jednání - zásilková služba..

mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
stulpa
Příspěvky: 68
Registrován: pát led 26, 2007 20:34
Bydliště: Litvínov

Příspěvek od stulpa »

Nazdar chlapi,nevim sice co mam za central,ale mam problem zelenym tlacitkem odemika dvere,spousti elektroniku cervenym- vypne elektroniku,ale nezamkne dvere.Nevite co s Tim muze byt?? jo a este asi to ma i alarm,jednou se mi rozblikali blinkri kdyz sem dal auto spet na zem (z heveru pri vymnene kola)ale nespustil se zvukovy alarm,tak nevim.
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

relé

Příspěvek od Serpico »

....to stulpa, pokud nezavírá jde ve většině úpřípadů o " relé ", mnohdy stačí očistit kontakty....

mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
stulpa
Příspěvky: 68
Registrován: pát led 26, 2007 20:34
Bydliště: Litvínov

Příspěvek od stulpa »

Serpico: relatko,este takova blba,ale dost podstatna otazka-ktery a kde ho najdu? Nebo mas na mysli to rele primo v primaci od DO ?
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

jablotron

Příspěvek od Serpico »

.....to stulpa jablotron má relé zvlášť , druhá krabice - vývody na ovladání dveří ( pokud nevíš, kde ho máš, to není blbá otázka, jdi po kabelech od servomotorků a buď na něj přijdeš a nebo skončíš na hlavní krabici a to je průser - některé alarmy s DO jsou v jedné krabici s relém, které otvírá a zavírá - měl jsem stejný problém - odemykal ale nezamykal....dobrý by bylo schéma ale to asi nemáš...toť vše co můžu říci....na DO relé není, ale pozor na stav baterií - je dobré je změřit ( většinou 6V baterie a někteří obchodníci neví co by za ně chtěli nákupní rozptyl 24 - 120 Kč - doporučená výměna po roce

mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
stulpa
Příspěvky: 68
Registrován: pát led 26, 2007 20:34
Bydliště: Litvínov

Příspěvek od stulpa »

Serpico: tak jablotron to neni a nepodarilo se mi zjistit co je to za zac.Ma povrchu ani uvnitr (ani na tistaku) neni zadny kod ani vyrobce. Sem v p.... . tak mam 2 moznosti 1-koupit novy, 2-oprava stylu pokus-omyl. :(
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

rele

Příspěvek od Serpico »

....to stulpa - 1 změř si jestli jde proud do servomotorků - otvírání a zavírání ( je to blbý musíš rozdělat dveře ) 2 pokud jde rozdělat hlavní krabice a relé je tam ( kontakty, které se přepínají ) - změř ho Voltmetrem - někdy může jít jenom o kontakty - zoxidované - každopádně nemáš už co zkazit - a potřebuješ jenom voltmetr ( dá se koupit za 150 - 200 Kč a hodí se )...

mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
stulpa
Příspěvky: 68
Registrován: pát led 26, 2007 20:34
Bydliště: Litvínov

Příspěvek od stulpa »

Serpico: tak sem v tech drach lezl 4 hodiny.Servo motory sou napajeny z centralni jednotky a polarita je urcovana tranzistorove podle impulzu z daklovyho ovladace.Jediny rele co tam je se spina jak pri otevirani tak zavirani.Nakonec sem rozdelal celou jednotku a toho svaba nasel a vymnenil. UZ TO FUNGUJEEEE :D
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

šváb

Příspěvek od Serpico »

...to stulpa gratuluji....všechno má svou logiku, nemám rád tapecírung dveří, ale všechno lze změřit a opravit....


mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

jablotron

Příspěvek od Serpico »

....no musím jako známý " kverulant " opět hodnotit " Jablotron " , mám tuším CA 320 - teď mi přestal jít DO ( vyměnil jsem baterku ) a pořád nic...dal jsem ovladač do Jablotronu - sdělili mi na DO se 5letá záruka nevztahuje...no za 14 dní jsem si ho vyzvedl funčkní, ihned jsem ho nahrál...no a neplatil jsem nic...přesto, že jedna část kond. nebo co... ( nevyznám se v tom, byla vyměněna - měl jsem nenápadně barevně označeno... ), prostě to na mě dělá dojem nepřiznáme vadu - radši opravíme zdarma - a byl opravdu nefukční...mají moje sympatie

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Granko
Příspěvky: 430
Registrován: stř črc 02, 2003 09:55
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Granko »

hmm, ja som mal CA320 v dvoch autach a no problem...
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

jablotron

Příspěvek od Serpico »

....to Granko já proti nim nic nemám, naopak - Do ( ovladač ) nezacházím s ním v bavlnce ( upadnutí, zmoknutí v kapse ap. )...zaujali mi svojí fy. politikou - náš výrobek je kvalitní nezná opravy - radši opravíme zdarma....a to je dneska veliká vyjímka....

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“