Pár rad Laikovi

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
Naugi
Příspěvky: 4
Registrován: pát bře 09, 2007 19:15

Pár rad Laikovi

Příspěvek od Naugi »

Zdravím všechny zkušené mechaniky tohoto fora. Poprosil bych vás o pár rad na mé problémy s Nubirou combi 1.6, r.v. 98
Pokusím se tedy nastínit můj problém

Při jízdě mi jakoby škube motor, jde o to že mi škubne motor a zároveň i řadící páka. Stáva se to když přeřadím rychlost, nebo když pustí plyn a zase přidám. Řadící páka sebou vždy jakoby dvakrát silně škubne, dá se říct jako by jí něco nakoplo. Přijde mi jako by se celý motor hýbal.

Další věc co se mi nedávno projevila je takové hučení od předního pravého kola, jestli je to ložisko dá se to nějak laicky zjistit ??

Předem děkuji za rady a názory

Jirka
Reklama
 

Pavel Beneš
Příspěvky: 310
Registrován: pon črc 04, 2005 19:56
Bydliště: Sokolov - Oloví

Příspěvek od Pavel Beneš »

tak první věc není závada, to je prostě konstrukční nedostatek (prostě se páka v kulise hýbe, má to více aut, neboj, jde o zvyk (a správně máš mít ruce na volantu :lol:

O ložiskách a hučení: najdeš níže ve 4u, dej hledat.

když to ceý pročteš, budeš vědět téměř vše podstatné... hezkou četbu..
Černá met. Nubira Wagon SX 1998, 2 airbagy, ABS, Klima, komplet v el.
Naugi
Příspěvky: 4
Registrován: pát bře 09, 2007 19:15

Příspěvek od Naugi »

Dobre to je pravda, zas kdybych je mel pouze na volantu, tak nezaradim rychlost :D . Jenze ono skubne cele auto citi to i spolujezdec, to vsechno dokaze jen ta kulisa ?? No a nebo kdyz pustim plyn a zase pridam tak je to to same.

Predpokladam ze se to da odstranit pouze vymenou tekulisy. 8)

To o tom lozisku uz hledam :D
Uživatelský avatar
Jíra
Příspěvky: 15
Registrován: pát lis 10, 2006 20:12
Bydliště: Tábor

ložisko

Příspěvek od Jíra »

Pokud máš dojem, že hučí ložisko v některém kole, je asi nejlepší auto na dílenský zvedák a u předních kol nastartovat motor, zařadit rychlost, roztočt kola a vyřadit, vypnout motor. Pak je moc dobře slyšet, které ložisko zazpívá. U zadních kol musíš kolo roztočit ručně, ale potrefené ložisko se taky ozve. Pokud budeš pouze za jízdy odhadovat, které to hučí, je výsledek velmi nejistý, protože i mechanik ze servisu si byl jistý až na tom heveru.

A s tím "poskakováním" mohou souviset silentbloky na předních ramenech dole u kol. Něco podobného mi to dělalo i při průjezdu dlouhou táhlou zatáčkou, kdy jakoby si to samo přidalo volantem do zatáčky (trochu škublo) a to stačilo jen přidat nebo ubrat plyn. Po výměně silentbloků (materiál asi 500,-) je od toho pokoj.
NUBIRA Wagon SX 1.6, 1999
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

..jj..
su to zle silembloky na spodnych ramenach..
..pripadne aj silembloky motora mozu byt zlee...
..ale to by bolo spojene aj z pocitom "vibrovania auta" pri volnobehu..
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

A jéjé....tak to nás asi čeká u Sedana servis......sakra.
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

...no aj mna..
..ale na Nexii...

ja chytnem jamu..a kolo zakmita "do bokov"..
tak to su rany jak hovado,..citit to aj na podlahe...
v mieste kde je uchyteny silemblok ramena..
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Naugi
Příspěvky: 4
Registrován: pát bře 09, 2007 19:15

Příspěvek od Naugi »

Všem děkuji za rady


Obě ramena na předních kolech jsem nechal vyměnit v servisu už před zimou. Koukam jsem na silenbloky motoru, jaká by měla být úměrná vůle mezi tím držákem a silenblokem ?
Pavel Beneš
Příspěvky: 310
Registrován: pon črc 04, 2005 19:56
Bydliště: Sokolov - Oloví

Příspěvek od Pavel Beneš »

tak silentboky u ramen těžko udělají to co popisuje viz nahoře, bo je mám komplet nový a dělá mi to také (silentblok motoru je o hodně lepší varianta) a také to dělá to že prostě škube motor (mě to dělalo hodně krokový motor a filtr vzduchu (škubal a kopalo to s celým autem při přidání a ubrání plynu.

Siláče ramen pocítíš při přejezdu nerovností (já už nic necítím, nerachotí, necvaká, vše je krásně pevné a tiché.... lahoda.... a také je vylisovat a nalisovat!! Také lahoda!

A pořád zůstává fakt, že je prostě kvedlapáka citlivá na pohyb motoru (tzn. při přidání, ubrání plynu sebou mele dolů, nahoru....)
Černá met. Nubira Wagon SX 1998, 2 airbagy, ABS, Klima, komplet v el.
Cross
Příspěvky: 406
Registrován: čtv čer 02, 2005 20:38
Bydliště: Plzeň

Re: ložisko

Příspěvek od Cross »

Jíra píše:Pokud máš dojem, že hučí ložisko v některém kole, je asi nejlepší auto na dílenský zvedák a u předních kol nastartovat motor, zařadit rychlost, roztočt kola a vyřadit, vypnout motor. Pak je moc dobře slyšet, které ložisko zazpívá. U zadních kol musíš kolo roztočit ručně, ale potrefené ložisko se taky ozve. Pokud budeš pouze za jízdy odhadovat, které to hučí, je výsledek velmi nejistý, protože i mechanik ze servisu si byl jistý až na tom heveru.
Tak tak. Za jízdy jsem si myslel, že mi hučí pravé ložisko a nakonec to bylo levé.
Mimochodem v servise mi předběžnou cenu určili na +-3200,-.
Ložisko 1600,- , geometrie 500,- a dvě hodinky práce. :cry:
Holt, když nemám známý přes auta.........
Daewoo Nubira Wagon, 2,0
eL
Příspěvky: 104
Registrován: úte led 18, 2005 09:30
Kontaktovat uživatele:

Re: ložisko

Příspěvek od eL »

Mimochodem v servise mi předběžnou cenu určili na +-3200,-.
Ložisko 1600,- , geometrie 500,- a dvě hodinky práce. :cry:
Holt, když nemám známý přes auta.........
[/quote]

Je zajímavý, že ložisko mají v autodilykrc.cz za 570,- s DPH. Kde v tech servisech teda prijdou na 1500,- ? Ostatne jako mi ted rekli - rachot od kola jak blázen :(
Daewoo Nubira 2.0 CDX, 98 rok, 98kW, Hatchback
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“