Olej pod kapotou

Moderátor: Blue Lanos

Schikula
Příspěvky: 33
Registrován: pát lis 18, 2005 16:48
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Olej pod kapotou

Příspěvek od Schikula »

Ciao Daewooáci!
Už se někomu z vás stalo, že jste si tak jezdili a jezdili a jednoho krásného, slunného dne jste zjistili, že máte malinkou loužičku pod autem.
Tak jste otevřeli kapotu a zjistili, že je motor a vše kolem něj od oleje a v olejové vaně už nic není?
Mě jo. :-(
Tico SX - krabička na kolečkách, ale moje. :-)
Reklama
 

Uživatelský avatar
dedo.miki
Příspěvky: 1253
Registrován: stř led 10, 2007 19:50
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

Ked sa stratí víčko nalievacieho hrdla.To je vekom,ale ty až taký starý asi nebudeš.Obrázek
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

aaa

Příspěvek od simone »

no fakt maš tam to víííčko??? s napisom 7IO??? /pre blond dievky/
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Schikula
Příspěvky: 33
Registrován: pát lis 18, 2005 16:48
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: aaa

Příspěvek od Schikula »

simone píše:no fakt maš tam to víííčko??? s napisom 7IO??? /pre blond dievky/
Jestli máš na mysli to víčko, co zakrývá otvor pro nalévání oleje, tak to tam mám. O jiném nevím. :shock:
Tico SX - krabička na kolečkách, ale moje. :-)
aumirek
Příspěvky: 207
Registrován: stř bře 07, 2007 22:55
Bydliště: Klimkovice

Příspěvek od aumirek »

muže scházet i měrka oleje jinak ti stejně až tak moc nevěřím píšeš že ve vaně nic není a pod autem loužička na loužičlu ti stačí puldeci a ty tam máš nejméně 3 l takže pořádné kaluž nebo jsi něco zanedbal a trvá to hodně dlouho
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

ano stalo a deje se to casto-palivova pumpa.jestli je tam vse jak ma byt tak je to na 100 pro ono.pomuze pouze vymena neda se totiz rozebrat
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Schikula
Příspěvky: 33
Registrován: pát lis 18, 2005 16:48
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Schikula »

aumirek píše:muže scházet i měrka oleje jinak ti stejně až tak moc nevěřím píšeš že ve vaně nic není a pod autem loužička na loužičlu ti stačí puldeci a ty tam máš nejméně 3 l takže pořádné kaluž nebo jsi něco zanedbal a trvá to hodně dlouho
Přiznávám chybu...měl jsem podezření už před pár dny (nebo týdny?) - kontrolka se taky nikdy nerozsvítila! Nikdy se ale neobjevila velká louže, jen malá.
Co můžu vyloučit je víčko (7IO) a měrku. Ty tam jsou.
Nemohlo by to způsobyt nějaké těsnění? Třeba hlavy nebo gufero? Nejsem mechanik a o motorech toho moc nevím, ale určitě tam nevedou žádný hadičky, který by se mohly utrhnout.
každopádně s tím teď nejezdím a v pondělí se spojím s mechanikem.
Tico SX - krabička na kolečkách, ale moje. :-)
Uživatelský avatar
dedo.miki
Příspěvky: 1253
Registrován: stř led 10, 2007 19:50
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

Musíš umyť motor a potom skontroluješ to tečenie tak,že naštartuješ a budeš pozerať kde to pustí olej.Táto metoda je 100%.Len slepý nenájde chybu.Obrázek
Schikula
Příspěvky: 33
Registrován: pát lis 18, 2005 16:48
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Schikula »

dedo.miki píše:Musíš umyť motor a potom skontroluješ to tečenie tak,že naštartuješ a budeš pozerať kde to pustí olej.Táto metoda je 100%.Len slepý nenájde chybu.Obrázek
:-) Jen musím přijít na to, kde umýt motor. A pak taky kde se dostanu pod auto. Ale na něco příjdu.
Tico SX - krabička na kolečkách, ale moje. :-)
Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

a nezabudni najprv doliat olej nez nastartujes ;)
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
aumirek
Příspěvky: 207
Registrován: stř bře 07, 2007 22:55
Bydliště: Klimkovice

Příspěvek od aumirek »

Schikula píše:
aumirek píše:muže scházet i měrka oleje jinak ti stejně až tak moc nevěřím píšeš že ve vaně nic není a pod autem loužička na loužičlu ti stačí puldeci a ty tam máš nejméně 3 l takže pořádné kaluž nebo jsi něco zanedbal a trvá to hodně dlouho
Přiznávám chybu...měl jsem podezření už před pár dny (nebo týdny?) - kontrolka se taky nikdy nerozsvítila! Nikdy se ale neobjevila velká louže, jen malá.
Co můžu vyloučit je víčko (7IO) a měrku. Ty tam jsou.
Nemohlo by to způsobyt nějaké těsnění? Třeba hlavy nebo gufero? Nejsem mechanik a o motorech toho moc nevím, ale určitě tam nevedou žádný hadičky, který by se mohly utrhnout.
každopádně s tím teď nejezdím a v pondělí se spojím s mechanikem.
pokud ti tak rycle utekl olej tak ten unik bude dost velkej protože opravdu i malej nepodstatnej unik oleje udělá velkou loužičku.Takže pokud to umeješ tak lehko zjistíš kde to teče.Jinak kontrolka se nerožne i pokud tam bude málo oleje svítit nebude ale mazat také ne teda pořádně mazat.Znám řidiče co tvrděj že ta kontrolka tam je na t že pokud se za jízdy rožne má se dolejt olej to už je ale hodně pozdě má tam bejt tlak asi 3 at a ta kontrolka zhasne při asi 0,5 at což při jízdě nedostačuje.
Schikula
Příspěvky: 33
Registrován: pát lis 18, 2005 16:48
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Schikula »

No...tak jsem tam dolil trochu oleje, takže měrka naměří něco málo nad spodní rysku. Nikam jsem nejel a olej tam uůstává. Takže teď budu muset zajet někam, kde omeju motor (páč u nás před barákem to asi nepůjde) a uvidí se.
Tico SX - krabička na kolečkách, ale moje. :-)
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Hele já myslel že tik-tak má hladinu oleje 1/2 litru a je plnej :twisted: nebo se mýlim :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
dedo.miki
Příspěvky: 1253
Registrován: stř led 10, 2007 19:50
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

Schikula píše:No...tak jsem tam dolil trochu oleje, takže měrka naměří něco málo nad spodní rysku. Nikam jsem nejel a olej tam uůstává. Takže teď budu muset zajet někam, kde omeju motor (páč u nás před barákem to asi nepůjde) a uvidí se.
Ten olej dolej nad minimum.A po umytí uvidíš kade to teče.A dúfam ,že sa dozvieme kde bola chyba či v aute ,alebo vo vodičovi.(čo si zabudol spraviť).ObrázekObrázek
aumirek
Příspěvky: 207
Registrován: stř bře 07, 2007 22:55
Bydliště: Klimkovice

Příspěvek od aumirek »

-peha- píše:Hele já myslel že tik-tak má hladinu oleje 1/2 litru a je plnej :twisted: nebo se mýlim :lol: :lol: :lol:
mýlíš na výměnu 2,5 rozdíl mezi min a max 1 litr
Odpovědět

Zpět na „TICO“