Maximálna rychlosť na kalose?

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
PETER CERHIT
Příspěvky: 26
Registrován: ned lis 06, 2005 18:21
Bydliště: HUMENNE

Příspěvek od PETER CERHIT »

URCITE BY SOM SI NA SERIOVOM KALOSE TOTO NEDOVOLIL. KAZDY KTO MA KALOSA VIE ZE TEN PODVOZOK JE NA NIC. KALOS JE VELMI LABILNE AUTO A KYM TAM NIE SU SIROKE KOLESA A ZNIZENIE TAK NIE JE TO NIČ MOC A NA VELKE RYCHLOSTI URCITE NIE. ALE VSETKO SA DA . A MOJ KAMARAT MA KALOSA 3 DVEROVÉHO 1,4 16 V A TIEZ HOVORIL ZE Z NA NOM ISIEL 200. ALE MUSI MAT DLHU DRAHU ROZJAZDU A OD TEJ 170 TKY SA UŽ ZRÝCHLENIE VLEČIE POMALY.[/quote]
Reklama
 

Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

no tak aj ja som mojho "skoro kalosa" skusil dnes rozbehnut, ale musim dat za pravdu tym, ktori tu hovorili o hranici stability - 165km/h na zimnych gumach je podla mna uplne postacujuci vysledok... ale zasa do 140 to bolo uplne v pohode, bez vibracii, bez podstatneho zvysenia hluku atd... takze mozem povedat ze cestovna rychlost u tohto auta je tak do 140km/h...
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

rychlost

Příspěvek od Serpico »

....nad 110 se už dost projevuje vyvážení kol a to není na věky neboli nacelou životnost pneu...a hlavně nad 130 na dálnicí už nejezdím, to může jenom prezident policie a ostaní z klanu já nikoliv.....zapomente na maximálky je to dost drahé....


mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Väčšinou chodím do 140, ale keď je treba, tak sa dá isť aj 155 (cesta na zraz do Baldovca, niektorí vedia:-), viac už nejdem, aj keď viem, že by to o trochu šlo. Mám potom celkom strach, že nedobrzdím...
Inak geometriu robím dvakrát ročne (po prezutí) a kolesá vyvažujem cca. trikrát. Radšej viac ako menej.
Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Příspěvek od mino »

To si mi teda vyrazil dych s tým kolko krat vyvažuješ a robíš geometriu. :shock: :shock:
Škoda Roomster TSI
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Neviem, či je to až tak veľa, ale kolesá sú to jediné, čo ma drží na zemi, preto o ne dbám:-) Druhá vec je, že mám pneuservis za ľudové ceny:-)
Akonáhľe mám divný pocit (minimálne trepanie volantom a pod.) tak sa tam stavím, nech pozrú vyváženie.
Geometria vždy po prezutí, to už je zvyk. Ale zase ja s tým jazdím občas aj po poľných cestičkách, kde o diery nie je núdza:-(
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od Topol »

Pěkný večer :D
Já jsem nasadil zimáky asi před měsícem jen tak na heveru a dokud jsem jezdil jen tak do té stovky tak to šlo ale včera jsem jel po dálnici a bylo cítit chvění volantu takže po neděli jedu do servisu ať to převáží!
Ať nám jezdí a nezlobí :P
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

vyvážení

Příspěvek od Serpico »

....obecně se doporučuje po 10tisících....hodně záleží jestli před vyvážením to daj do minimyčky.....pokud je z druhý strany disku horda bláta je to k ničemu....jezdil jsem kdysi dávno do servisu Tatra na Smíchově.....tam mi vyvažovali kola a já si dělal legraci " vy jste mi vyměnili auto....a Láďa můj kamarád říkal ty vole u nás lítámě 170 tak to musí být do nuly....bohužel už neexistujou....


mějte se fajn a nic nepřehánějte...
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Tompetr
Příspěvky: 242
Registrován: pát říj 29, 2004 13:43
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Tompetr »

mipo píše:Väčšinou chodím do 140, ale keď je treba, tak sa dá isť aj 155 (cesta na zraz do Baldovca, niektorí vedia:-), viac už nejdem, aj keď viem, že by to o trochu šlo. Mám potom celkom strach, že nedobrzdím...
Inak geometriu robím dvakrát ročne (po prezutí) a kolesá vyvažujem cca. trikrát. Radšej viac ako menej.
kolik platíš za tu geometrii?
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

kola

Příspěvek od Serpico »

....to Mipo bereš v úvahu asi rozdílnou stranovou házivost kol ?, ta by snad neměla být vůbec měřitelná, tvůj přístup snad už není ani exaktní...anebo jezdíš v lunární krajině....a o tom můžu psát, protože jezdím v Praze a vyprávět storry....


mějte se fajn [/i]
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Či je ju až tak treba netuším, ale strčím Kaloska do servisu s tým, nech mi vymenia kolesá, vyvážia a zabalia ich, urobia geometriu a nechám im obligátne tri stovky.

Serpico: Pozri si môj profil, bydlisko Žilina/Praha:-) Jazdenie po Prahe je zážitkom, o tankodrome D1 nehovoriac a občas sa štverám autom na horskú chatu...
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

geometrie

Příspěvek od Serpico »

.....to MIPO, není o čem za 300 mluvit - máš príma servis - D 1 jsem si užil dost - vyjetý koleje ( přetížený kaminony - nikdo nekontroloval ) no a Praha t.j. lunární krajina - výkopy a správka a zase výkopy ( to je ran co dostane podvozek )....


mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Tompetr
Příspěvky: 242
Registrován: pát říj 29, 2004 13:43
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Tompetr »

mipo píše:Či je ju až tak treba netuším, ale strčím Kaloska do servisu s tým, nech mi vymenia kolesá, vyvážia a zabalia ich, urobia geometriu a nechám im obligátne tri stovky.

Serpico: Pozri si môj profil, bydlisko Žilina/Praha:-) Jazdenie po Prahe je zážitkom, o tankodrome D1 nehovoriac a občas sa štverám autom na horskú chatu...
tož za třista bych to taky nechal udělat 2x ročně, ale v Ostravě berou za geometrii 700,- Kč + přezutí 200,- bez vyvážení :evil: to už je pak celkem znát, že :cry:
ax
Příspěvky: 66
Registrován: ned dub 02, 2006 08:39
Bydliště: bratislava

Příspěvek od ax »

k tej rychlosti prave som cital na aveo test oni isli na 1.2 az 190km/h.takze 200 nie je daleko...
a ja na zimnu gumu 150 som palil max.a staci v praci mam disel turbo
2 l. ale v mestre je na milu jarmilu ,takze kalos numero uno

http://autoweb.pravda.sk/test-chevrolet ... atesty_p21
Naposledy upravil(a) ax dne úte bře 13, 2007 06:33, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Muco »

Ludia,nebláznite! Nieže by som tiež nevyskúšal 150-ku-čo to urobí,ale predsa len-musíte uznať,že okrem toho,že riskujeme vlastné životy,sú aj iní ľudia na cestách a nikdy nevieš,čo si kto zmyslí pred tebou a...+ten benzín tiež nie je najlacnejší(i keď už cena trochu zliezla) a Kalosík tiež asi nemá z toho najväčšiu radosť keď mu dupeme na krk(tým nechcem povedať že ho nemáme "preluftovať"!Aj to musíme občas,aby nebol stále ospalý,no takéto podobné extrémnosti typu: "komu to dá viac",je prinajmenšom riskantné...:cry: ale radšej nebudem malovať čerta na stenu,len nezabúdajme pri tom to,že opatrnosti nikdy nie je dosť.
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „KALOS“