Automaticke zapinanie svetiel

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
PAMA
Příspěvky: 203
Registrován: ned lis 06, 2005 17:23
Bydliště: Trencin
Kontaktovat uživatele:

Automaticke zapinanie svetiel

Příspěvek od PAMA »

Uz ho mam aj ja.Sice domaca vyroba ale Funguje :lol:
Skoda ze som nespravil foto ked som to montoval.
:roll:
Reklama
 

piterko
Příspěvky: 40
Registrován: stř lis 22, 2006 13:04
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od piterko »

ahoj maš k tomu nejaký návod alebo niečo???
keszi
Příspěvky: 205
Registrován: úte led 03, 2006 08:50
Bydliště: Moldava nad Bodvou,okr.Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od keszi »

Dá sa aj objednať ,pozri www.tuning.sk. Automatické zapínanie svetiel, majú ponuku od 490.-Sk.
Uživatelský avatar
dedo.miki
Příspěvky: 1253
Registrován: stř led 10, 2007 19:50
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

Toto je tiež možnosť dobrého nákupu:http://www.autoelektrika.cz/rele/rele-a ... svetel.php
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Z mého pohledu tento systém zapínání světel není dobrý, protože někdy je dobré aby běžel motor a světla nesvítila. Bez dodatečné montáže dalšího vypínače světla prostě svítí.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Taky jsem chtěl založit téma na podobný téma (kurňa já jsem cimrmanovskej básník) ale ve Spárkařskym chlívku.
Má nějakej Mates upozornění na rozsvícený světla ? Myslim tim to bimbání co má každý normální auto. Náš Spark ho totiž nemá. Je zajímavý, že když vyndam klíč ze zapalování a zavřu dveře tak všechno zhasne. Podle mně to je místo upozornění aby se nevytloukla baterka. Průser je, že nejde nechat rozsvíceno a zavřít auto. A to ani obrysovky nezůstanou svítit. Máme něco blbě nebo je to další prima vlastnost Daewrooletů ?
Dalo by se to ale využít jako rozsvěcecí automat. Nechat trvale rozsvíceno a jak vyndam klíč, je zhasnuto. Vadilo by to něčemu ?
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

takyto system ma aj aveo, ibaze tam je aj to bimbani... ak ale zamknem, zachvilu to zhasne... ci by to necemu vadilo - no iba ak to ze po zapnuti kluca sa ti rozsvietia aj stretavacky a startujes na stretavackach... teda v zimnom obdobi je to vacsia zataz na baterku...
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Můj Matiz SE žádné upozornění na rosvícená světla neměl, byla to má první úprava, kterou jsem si okamžitě udělal, abych předešel vybití baterie při zapomenutí zhasnout. Další má úprava byla že mě zvukový signál upozorní že nesvítím. Jde to sice trošku na šišku to věčné pískání,(samozřejmě že po zapnutí světel nic nepíská), ale je to pořád lepší než zapomenout rozsvítit a nechat si vystřihnout pokutu + body.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
radovan
Příspěvky: 44
Registrován: čtv zář 02, 2004 15:53
Bydliště: Praha

Příspěvek od radovan »

Krtek píše:Má nějakej Mates upozornění na rozsvícený světla ? Myslim tim to bimbání co má každý normální auto. Náš Spark ho totiž nemá.
Můj Matiz (rok 2000, nejvybavenější verze) svítě při otevřených dveřích bimbá. Předchozí matiz, základní verze stejného ročníku, nebimbal.
Stříbrný sršáň r.2000 - ABS, klima, servo, AL kola
a Zelená moucha cabrio na náhradní díly r.2000 po zkrácení o cca 0.5 m způsobeném autobusem.
Docent
Příspěvky: 1228
Registrován: ned bře 13, 2005 10:22

Příspěvek od Docent »

Já tam sice nemám ABS a klimu, ale bimbá taky ;) .
Uživatelský avatar
PAMA
Příspěvky: 203
Registrován: ned lis 06, 2005 17:23
Bydliště: Trencin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PAMA »

dedo.miki píše:Toto je tiež možnosť dobrého nákupu:http://www.autoelektrika.cz/rele/rele-a ... svetel.php
Noo len musis dat pozor.Lebo u matiza sa prerusuje kostra a nie +.A neviem ako su tie rele stavane. :roll:

V rychlosti:
Ja som napojil na kontrolku dobijania rozpinacie rele.Na ktore som priviedol + od spinacej skrinky.Ktore pokracovalo na 2hi obvod.Ktoreho ulohou je zopat rele po 3 sek. Ktore mi premostovalo kostru ktoru som pripojil na kable ku svetlam medzi ktore som dal diodu aby pri rozsvieteni parkovaciek (ked nebezi motor) nezacali svietit aj obris.svetla

Nuz jednoduche ked to vidis ako je to zapojene zlozite ked to citas. :D
Asi bude lepsie ked nakreslim schemu.nie???
ss2men
Příspěvky: 40
Registrován: stř bře 08, 2006 14:06

Příspěvek od ss2men »

ja som si namontoval do matízka 0.8 ten bim-bam, vlastne takú píšťalku, s prepínaním leto/zima. Kde v zime mi to pískalo ked som nezasvietil svetlá a v lete keď som svetlá nevypol. Ale musel som to odmontovať, lebo to pískalo pri zapnutí dialkových svetiel...:((

A včera som na to doplatil. Ráno som vystúpil z auta, a svetlá nechál 9 hodín na stretávačkach. Pomohli iba kolegové štartovacie káble.

Dnes idem kúpiť nový, ale len taký čo robý bim-bam pri nevypnutých svetlách.
Vojta

Příspěvek od Vojta »

Já už jsem to tady někde psal. Mám na přístrojovce v zorném poli namotovanou červenou blikavou diodu (falešný alarm - cca 50,-Kč) a ta přestává blikat, když rozsvítím světla. Když nesvítím, bliká a slouží zároveň jako "alarm". Taky mám zelenou kontrolku potkávacích světel, takže vidím jestli svítím, nebo ne. A samozřejmě sériový bim-bam.
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Matiz SE rok 2000 už bimbá , ale 99 nebimbal ............. :lol:
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

ja tam kontrolku potkavacich svetel nemam , mam rok 99 a kdyz zapnu svetla, tak nesviti, jen u dalkovych, ostatni to mate taky tak, nebo mam jen prasklou zarovicku??? :? :?
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“