Vlhkost v zavazadelníku

Moderátor: Blue Lanos

stefan
Příspěvky: 640
Registrován: čtv črc 28, 2005 09:21
Bydliště: Žilina

Příspěvek od stefan »

Keď sa bavíte o tej tesnosti tak sa koluje vtip o kontrole tesnosti
v BMW a v Škodovke pre 10 rokmi.
Obidve automobilky zavreli myš do auta na noc.
Ráno v BMW ak bola myš udusená, tak auto tesnilo.
V škodovke ak myš bola v aute, tak tesnilo.
ex - Espero, 11/96, 1,5 DOHC, 66 kW,strieborná metalíza, 107000km, plná výbava.
Renault Scenic, 12/2000, 1,9 dti, 72 kW, bordová metalíza, 150 000 km, ešte lepšia výbava.
Reklama
 

Uživatelský avatar
RoSta
Příspěvky: 613
Registrován: ned říj 03, 2004 23:19
Bydliště: PRIEVIDZA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RoSta »

:lol: :lol: :lol:

Keďže som voľakedy robil v automobilovom priemysle analýzy FMEA, tak som mal tú česť, vidieť vo fabrike záverečný test odolnosti voči vode. Auto prešlo cez niečo ako mycia linka, žadne brutálne prúdy vody ale nechcel by som sa tam postaviť a potom maník v rukavičkách otváral dvere a skúšal, či voda neprešla na druhú stranu...
Fabrika bola v Holandsku a vyrábala tuším Mitshubishi, Volvo a ešte ten pokus NCC 4forYou atď...
http://www.TAXAMETER.sk
Ford Mondeo 1,6 LPG
Ex: Espero 1,5 LPG
Zrušenie ESPERA a dovoz MONDEA...
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Pelo -> dobry napad :). Espero ma dost velky kufor aby som sa don vmestil, takze to budem musiet niekedy vyskusat a pohladat kade to ide :).

RosTa -> su aj neutralne silikony, tie nie su kysle vobec. Ale na utesnenie drobny skvir pouzivam radsej farbu. Zaklad a na to nejaku co sa da nanasat v hrubych vrstvach (taku co sa dava na spodky aut a nelepi).
Uživatelský avatar
RoSta
Příspěvky: 613
Registrován: ned říj 03, 2004 23:19
Bydliště: PRIEVIDZA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RoSta »

no veď som písal, že ak nekúpil nejaký špeci, tak to bude kvitnúť... a myslím si, že kúpil obyčajný...
http://www.TAXAMETER.sk
Ford Mondeo 1,6 LPG
Ex: Espero 1,5 LPG
Zrušenie ESPERA a dovoz MONDEA...
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

RoSta -> nechapem? Silikon kupujem len neutralny lebo neznasam smrad octu a kyslych. Ale dieru po "lpgckaroch" som utesnoval karosarskym lepidlom (body 999) a syntetickou zakladovkou, takze hrdzaviet to bude len tam kam som sa nedostal a "montaznici lpg" to tam dorantali.
Uživatelský avatar
RoSta
Příspěvky: 613
Registrován: ned říj 03, 2004 23:19
Bydliště: PRIEVIDZA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RoSta »

To Ti kadiaľ ťahali? Mne to ťahali dierou, cez stred "rezervy" a dieru mi potom spravili ešte do plastového nárazníka, takže s touto časťou som bol spokojný...
Ak si kúpil neutrálny, tak je to v poriadku, ale štandarne sú silikónové tmely kyslé.
Otázka je, aký kúpil Pelo, ak tam dal kyslý, mal by s tým ešte niečo spraviť, aby mu to nehrdzavelo...
http://www.TAXAMETER.sk
Ford Mondeo 1,6 LPG
Ex: Espero 1,5 LPG
Zrušenie ESPERA a dovoz MONDEA...
Uživatelský avatar
pelo
Příspěvky: 69
Registrován: úte čer 27, 2006 13:22
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pelo »

normalny sanitarny išiel len na umele hmoty,pod svetla a podobne. karoserasky isiel na dierky v plechoch a podobne . Dakujem, že mate tak strach o moje auto :)



P.S.: už len 24 dnííííííí :twisted:
Espero , 1,5 16V
http://www.adrenalineteam.sk/ , pelo@wakkee.sk , ICQ: 254317908
Uživatelský avatar
bobal
Příspěvky: 72
Registrován: sob říj 21, 2006 12:31
Bydliště: Straz pod Ralskem

Příspěvek od bobal »

tak to by me taky zajimalo cim to je to moje to dela taky ale jenom v zime
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

RoSta -> ti "montaznici" postupovali oblubenym postupom dvakrat rez a nemeraj radsej vobec :). Najprv asi vyvrtali dieru do naraznika a potom zistil ze ju vyvrtali asi o 3cm vyssie nez by bolo vhodne a preto museli vyrezat este kus zo zadneho blatnika?/nosnika? aby mohli na hrdlo napojit aj rurku. Lenze oni ziaden kus nevyrezali oni proste vysekali do plechov dieru ako do pr.ele kusy ostreho plechu ohli tak aby nezavadzali a s.ali na to. V pravom blatniku aj pod pravym kobercom bolo vdaka tomu spusta jemneho prachu z cesty co tam za dva roky nalietal cez dieru ktoru tam nechali. Proste prasacina. Lenze vdaka tej diere mohla odtial odtekat voda ktora netesnostami natiekla, takze ked som ju zalepil, asi som neurobil najlepsie :/
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Trochu to tu ozivim.
Snazim sa totiz najst prispevky ohladne zameny tesnsnia kufra za tesnenie z ineho auta (napr. favorita), pretoze sa mi mari ze som niekde o tom cital, ale nic som nenasiel.
Takze, mate s tym skusenosti? Da sa pouzit na tesnenie kufra espera tesnenie z 5tych dveri z favorita?
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od conpet »

Kdyz jsme to tehdy resili, tal me bylo doporuceno koupit tesneni na felicii, prej to prodavaji smotany do kluba, takze to rozmotas a nasadis misto puvodniho, tohle reseni mam porad v zaloze, zatim me vystacil silikon :D
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Diky, diky, preverim a pripadne vyskusam :).
Uz ma nebavi mat kaluzky v blatniku. Najhorsie je ze som lezal v kufri zatial co bolo auto oblievane vodou ale nikde som nenasiel ziaden prienik, takze uz mi ostava jedine to tesnenie ktore je dost zlezane.
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od conpet »

O vikenu ti nafotim kde to teklo me :)
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
Bohuš
Příspěvky: 31
Registrován: pát led 12, 2007 19:30
Bydliště: Letohrad

Voda v kufru

Příspěvek od Bohuš »

Možná Ti moje rada nepomůže,ale co kdyby.Mě se dostávala voda do kufru u Lanose pod tou čepičkou co zakrývá zadní tlumič pérování.Je tam silenblok a ten se opotřeboval o karoserii.Tlumič byl málo dotažený.Stačilo udělat z gum.hadice kroužek který má vnitřní prům.jako šroub a vnější jako je díra v karoserii.Voda se mi dostávala hlavně v zimě.Nebylo ji moc ale sr.mě to.Nevím jak to je u tvého auta.
Uživatelský avatar
pelo
Příspěvky: 69
Registrován: úte čer 27, 2006 13:22
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pelo »

Ja som kupil origo tesnenie na Espero, a je ine ako na favo a podobne. Original ma z boku pritlacny pasik gumy, takze parada. Ako som pisal uz, predtym tam bolo zrejme niake favo a cez to tieklo.
Espero , 1,5 16V
http://www.adrenalineteam.sk/ , pelo@wakkee.sk , ICQ: 254317908
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“