Bezpecnostne skrutky kolies

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Blue Lanos, pejee, lomngi

Odpovědět
mustang
Příspěvky: 64
Registrován: stř črc 23, 2003 13:30
Bydliště: Košice

Bezpecnostne skrutky kolies

Příspěvek od mustang »

Kedze som vcera rano nasiel svoje firemne auto bez 2 kolies, vazne uvazujem nad bezpecnostnymi skrutkami ktore by mi snad mohli v buducnosti pomoct aby som sa takymto prekvapeniam vyhol. Policajt sice tvrdil ze to nema zmysel a ze zlodeji ich ukradnu aj tak, no ratam s tym ze ak vedla bude auto bez takejto ochrany, tak pojdu cestou mensieho odporu a zameraju sa skor nanho ...
Viete mi niekto poradit aky typ, resp. znacku kupit? Ake su cenove relacie?
Vopred vdaka...

Obrázek
Moja Ex: Daewoo Nexia Sedan GLE, zelená met., r.v.96, 185 tis. km
Reklama
 

Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

aaa

Příspěvek od simone »

Mustang tipujem tak do 500sk za sadu
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
mustang
Příspěvky: 64
Registrován: stř črc 23, 2003 13:30
Bydliště: Košice

Příspěvek od mustang »

To su fakt take lacne? Bal som sa ze to bude niekolkonasobne drahsie... To si ich potom asi rovno kupim aj na Nexiu (zlodeji o nu nastastie zatial nejavia zaujem, ale clovek nikdy nevie) -i
Moja Ex: Daewoo Nexia Sedan GLE, zelená met., r.v.96, 185 tis. km
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

aaa

Příspěvek od simone »

tušim, asi ano videl som ich aj v hypermarketoch ja som kupoval ešte na nexiu v Gold care v KE
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
stefan
Příspěvky: 640
Registrován: čtv črc 28, 2005 09:21
Bydliště: Žilina

Příspěvek od stefan »

To ti ju tie svine ani niečím nepodložili?

To ukradli plecháče?
ex - Espero, 11/96, 1,5 DOHC, 66 kW,strieborná metalíza, 107000km, plná výbava.
Renault Scenic, 12/2000, 1,9 dti, 72 kW, bordová metalíza, 150 000 km, ešte lepšia výbava.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

AK vieteo nejakych za 500 o ktorych sa da povedat ze su bezpecnostne, tak sem s tym odkial. Ja som bral z KE z autoalarmy.sk ale to su len akoze bezpecnostne, vlastne je to jedna seria, takze kazdy kto si ich kupi moze ist odlahcit od skrutiek a kolies hocikomu dalsiemu co ich pouziva. Stali 560Sk a bohuzial som ich nekupoval sam, takze som to zistil az ked uz boli kupene.
Este na hey.sk predavaju ale drahsie nejake skrutky vraj su z asi 450 serii, takze tie uz by sa bezpecnostnymi dali nazvat. Zase si nebudete moct pozicat orech od suseda ak svoj nahdou stratite :))).
mustang
Příspěvky: 64
Registrován: stř črc 23, 2003 13:30
Bydliště: Košice

Příspěvek od mustang »

To Stefan: nielenze nepodlozili, ale tie svine zlodejske to dvihali tak ze zrejme podlozili zdvihak v strede auta a zdvihli naraz predok aj zadok, pretoze ostal po nom preliaceny prah a osuchana metaliza a potom ten zdvihak pravdepodobne vytrhli pretoze kotuc bol celkom slusne zaryty do tej betonovej kocky. Asponze nechali original Skoda puklice ktore tiez nie su vobec lacne ...
To ppp: vzhladom k tomu ze bolo skaredo a mal som malo casu, tak som kupil skrutky priamo v pneuservise kde som kupoval nove kolesa (mali len jeden druh za 850 Sk takze vyber bol lahky) a tiez nemam pocit ze by by boli nejak jedinecne. Asi je to tak ako s nasimi radiami v Nexiach ktore su sice kodovane, no vzdy pomoze 1 z 3 kodov ktore su verejne zname...
Mimochodom , ked som nasadzoval tie sruby, vsimol som si jednu velmi zlu vlastnost a to nemoznost poriadne sa zapriet do kluca pri dotahovani alebo povolovani. Od urciteho okamihu sa ten nastavec ktory som dostal k skrutkam zacne vysmykavat a len velmi tazko ide dotiahnut alebo povolit a ja sa uz teraz obavam toho ako sa budem trapit ked po case budem potrebovat napr. vymenit koleso pri defekte ... :(
Moja Ex: Daewoo Nexia Sedan GLE, zelená met., r.v.96, 185 tis. km
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Ja mam este po predoslom majitelovi celkom slusne bezpecnostne skrutky. Sice urcite nie su jedinecne ale nie su zase take ze cela seria ma zamenne orechy.
Prave preto ze orech k tym co mam je taky nijaky na 17 aj 19 kluc a drzi v racni ako keby sa mu nechcelo, som zhanal ine skrutky ale zohnal som zatial len tie co som napisal. Orech sice drzi v racni pekne ale skrutky su onicom.
Uživatelský avatar
Darrio
Příspěvky: 137
Registrován: ned čer 25, 2006 12:28
Bydliště: Košice

Re: Bezpecnostne skrutky kolies

Příspěvek od Darrio »

Tak uz je to tu znova. Kradnutie kolies. Odkial si z Kosic ze sa tam kradnu kolesa? U nas na Furci sa este tak pred 2 rokmi kradli dost casto, potom to prestalo. Len na nasom parkovisku pred domom ich ukradli cca 12 kolies. ˇVecsinou kradli z Felicii a Seat Ibiza cize 13 palcove, raz susedovy 14 z Nubiry. Chvala bohu to tu prestalo, mozno aj tym ze vecsina uz ma poistne sruby. Ja mam tiez stali cca 900 Sk.
Ovsem su dobre tak na elektrony, pretoze tam su zapustene, v plechacoch by sa podla mna dali odskrutkovat aj s hasakom.
Daewoo Lanos 1,5 S, 14"CMS 185/60 R14 Barum Bravuris, CD/MP3 Panasonic, centrál, alarm, tlmiče Monroe Reflex
mustang
Příspěvky: 64
Registrován: stř črc 23, 2003 13:30
Bydliště: Košice

Příspěvek od mustang »

To Dario: Byvam na Terase a v poslednej dobe je tu zial vidiet vela aut bez kolies ... :evil:
Co sa tyka pouzitia hasaka, tie skrutky ktore som kupil maju na vrchu volne pohyblive puzdro uplne prekryvajuce skrutku, takze hasak zlodejom urcite nepomoze ...
Moja Ex: Daewoo Nexia Sedan GLE, zelená met., r.v.96, 185 tis. km
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

aaa

Příspěvek od simone »

To Mustang dostať súray dusik ten nastriekaš na skruku hocjaku buchneš a je dole takto brali kolesa hore na soroške dodnes sa nevie kto to bol. Takže "bezpečnostne"skrutky su asi odolne tak do 10cekund :D odradia fakt amaterov ved ked sada kvalitných elektronov stojí 20tis tak sa oplati ta investicia 2 flašky dusika
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Uživatelský avatar
Darrio
Příspěvky: 137
Registrován: ned čer 25, 2006 12:28
Bydliště: Košice

Příspěvek od Darrio »

mustang píše:To Dario: Byvam na Terase a v poslednej dobe je tu zial vidiet vela aut bez kolies ... :evil:
Co sa tyka pouzitia hasaka, tie skrutky ktore som kupil maju na vrchu volne pohyblive puzdro uplne prekryvajuce skrutku, takze hasak zlodejom urcite nepomoze ...
Tak to mas potom tie lepsie bezpecnostne skrutky. Snad to zlodejov odradi.
Daewoo Lanos 1,5 S, 14"CMS 185/60 R14 Barum Bravuris, CD/MP3 Panasonic, centrál, alarm, tlmiče Monroe Reflex
mustang
Příspěvky: 64
Registrován: stř črc 23, 2003 13:30
Bydliště: Košice

Příspěvek od mustang »

Je pravda ze ked to niekto bude chciet prekonat, tak ho nic nezastavi. V kazom pripade ratam s tym ze pre plechace sa s tym nebude nikto extra trapit a ze aj ten dusik vyuziju radsej na nejake elektrony... :twisted:
Moja Ex: Daewoo Nexia Sedan GLE, zelená met., r.v.96, 185 tis. km
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“