Motorovy olej II.

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
Pepe
Příspěvky: 302
Registrován: sob říj 18, 2003 21:52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pepe »

Hmm, tak jsem asi jedinej, kdo tady jezdí polosyntetiku 10-W40. Původní majitel tam lil plnou, ale řekl bych že je to přepych, navíc výrobce motoru uvádí tento olej jako jeden z doporučených. Ale jak mi mechanik v servisu dopuručil abych tam v ŽÁDNÉM případě nelil Mogul nebo Madit, protože bych do roka nejezdil. Jezdim dost a měním ho často. :lol: Zkoušel jsem Texaco Competention, Delphi. V průměru doleju tak 2 litry na 10 - 12 000 km. Upozorňuju že mam najeto 207 000 km bez jakékoliv zásadní opravy motoru. Nejlepší zkušenosti mám s Delphi - spotřeba oleje na 10 000 km - 1 1/4 litru.
BTW: při -20 C na horách startuje na první otočení 8)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

to pepe: i já až do včerejška jezdil na 10W-40.

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Uživatelský avatar
Peca
Příspěvky: 541
Registrován: čtv říj 23, 2003 13:29
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peca »

Já také momentálně jezdím na 10W-40.....ale asi taky prejdu na full syn. (5w-40)
PECA
Daewoo Nubira II Kombi r.v. 2001 CDX 2,0 16V troška tuningu a hudby ;-)
Fiat Punto 1,7TD 3dver. r.v. 1994 žádný tuning a hóóóódně hudby
Honda VFR 800 r.v.1999 miláček, troska tuningu, výfuk pod sedlem atd...
mustang
Příspěvky: 64
Registrován: stř črc 23, 2003 13:30
Bydliště: Košice

Příspěvek od mustang »

Ja tiez jazdim na polosyntetiku Castrol 10W-40. Na uplnu syntetiku uz nemam odvahu pri 150000 km prejst :o
Uživatelský avatar
Radmont
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 09, 2004 16:23
Bydliště: Žilina

Příspěvek od Radmont »

to by som ti ani neradil po tolkych kilometroch na half synth
fischer peter
Příspěvky: 9
Registrován: úte kvě 25, 2004 21:32
Bydliště: Sv. Jur

Příspěvek od fischer peter »

s olejom je to tak ze kazdy mechanik tvrdi ine-ako doktori-viaceri mi vsak nedoporucili dat tam full vraj trpia hydrozdvihatka-mam DOHC 16V- VRAJ JE zen olej riedky
bydlisko; Sv.Jur SLOVENSKO
mustang
Příspěvky: 64
Registrován: stř črc 23, 2003 13:30
Bydliště: Košice

Příspěvek od mustang »

... viaceri mi to neradili, no nakoniec som to predsa len zhruba pred pol rokom (po odobreni od viacerych ludi, co do toho vidia podstatne viac ako ja) urobil a nelutujem. Hlavne v zime boli pri polosyntetike podstatne lahsie starty ako pri mineralnom oleji (tiez Castrol). Mam este povodnu baterku, takze to bolo naozaj citit ... Odvtedy mam najazdenych viac ako 10000 km a vsetko je uplne v pohode... 8)
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Nelze srovnávat olej co se lil do 120 a dnešní už je to trochu někde jinde i s těma úsadama na stěnách motoru Castrol sice žije hlavně z dřívějšího jména ale je to stále dost kvalitní olej ale jinak si myslím že jestli lijete Castrol nebo Shell nebo cokoli jiného je to jedno protože tyto oleje musí odpovídat normám výrobce motoru a to všechny splňují samozřejmě mluvím o polosyntetice a lepším 8)
Uživatelský avatar
Hornet
Příspěvky: 26
Registrován: ned srp 08, 2004 16:11
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hornet »

Odkedy mam nexiu tak do nej davaju castrol gtx 3 protec co je mineral.Mam 95000km a chcel by som tam skusit polosyntetiku napriklad castrol magnatec.Znesie to motor?Neposkodim ho??Alebo mozem pri tom mnozstve kilometrov prejst aj priamo na sytetiku.Vraj ked je olej pravidelne meneny co u mna je (kazdych 10000)tak by v motore nemali byt velke usadeniny.
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

Nie som si isty ale neviem ci je to moc doporucovane hadam maximalne tak polosyntetiku ale full to by motor zabilo je o dost redsi a mohlo by sa stat ze by vytekal :(
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Damek
Příspěvky: 876
Registrován: pát srp 06, 2004 15:31

Castrol

Příspěvek od Damek »

Do mojej nexie sa dáva odjakživa castrol a myslím, že ten motoru určite nebude ubližovať. Lejem ho aj do môjho skútra, kde som mal minule royhodený motor a ten bol stelesnená čistota. To bol ale castrol na dvojtakt. Castrol je ale istota. No čo sa týka plnej syntetiky,hm.... Pre auto do beˇynej premávky asi nie. Alebo po každej jayde kontrolovať. Je síce lepši pri behu motora, ale pretekárske autá su neustále kontrolované a ktro má na to čas v bežnom živote.
Uživatelský avatar
]Rebro[
Příspěvky: 2350
Registrován: pát srp 06, 2004 10:39
Bydliště: Vsade dobre, doma najlepsejsie

Příspěvek od ]Rebro[ »

Co ja viem, tak predtym sa do motora lial Castrol 5w-40 potom tam otec nalial nejaky Shell , ktory vsak bol capovany zo suda, takze nik nevedel ci je syntetika ci mineral a ja som tam teraz nalial 10w-40 Castrol. Nabehane je 118 000km.
Je: Volvo V50
Bola: Nexia GL
Spotreba - 2 motory
POWERED by JRD McLAREN
Uživatelský avatar
Radmont
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 09, 2004 16:23
Bydliště: Žilina

Příspěvek od Radmont »

to si nejak trufas tam naliat "nejaky" olej. Ja by som to neriskoval.
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

]Rebro[ píše:Co ja viem, tak predtym sa do motora lial Castrol 5w-40 potom tam otec nalial nejaky Shell , ktory vsak bol capovany zo suda, takze nik nevedel ci je syntetika ci mineral a ja som tam teraz nalial 10w-40 Castrol. Nabehane je 118 000km.
UF !!!! :evil:

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Uživatelský avatar
]Rebro[
Příspěvky: 2350
Registrován: pát srp 06, 2004 10:39
Bydliště: Vsade dobre, doma najlepsejsie

Příspěvek od ]Rebro[ »

Ten "nejaky" tam bol doteraz. Ale co som mal spravit. Krikovat otca na mucidla :evil: a tyrat ho, kym nepovie co tam nalial? Tak som to riesil polosyntetikou.
Je: Volvo V50
Bola: Nexia GL
Spotreba - 2 motory
POWERED by JRD McLAREN
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“