Co by ste brali?

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

rimsy
Příspěvky: 72
Registrován: sob črc 01, 2006 22:20

Co by ste brali?

Příspěvek od rimsy »

Octavia kombi 1,9 TDi, klima, abs, 5 let stare, nebo Mondeo 1,9 TDCi GHIA taky cca 5 let? Stav u obou velmi dobry. Ceny v podstate + - stejne.
Na prvni pohled Mondeo, ale dalsi aspekt je taky ceny dilu, dostupnost, servis, kradeze, zabezpeceni. Spolehlivost je asi lepsi u Fordu..
Reklama
 

Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Ani jedno :lol:
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

Myslím, že tady spíše záleží na konkrétním kusu, protože jinak se dá těžko říct které by bylo lepší...co se týče servisu, tak u škodárny je výhoda v tom, že těch servisů je hodně, takže v případě nespokojenosti s jedním má člověk více možností přejít ke konkurenčnímu...ceny dílů a jejich dostupnost bych očekával u obou +- stejné...spolehlivost je taky +- stejná...

...já bych se teda rozhodl pro Oktávu, protože Škoda je mému srdci mnohem blíž než Ford... :D
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Daewoo alebo Chevy a aké kolvek lebo FORD som vlastnil a nokdy viac no a s Octaviou som jazdil súčastne s Leganzou a Octavku bych hned dal do šrotu tak vidíš :lol:
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Ja by som bral podla stavu, potom podla spotreby a keby som sa stale nevedel rozhodnut tak podla vnutorneho priestoru. Ak teda cena a poistka je rovnaka.
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Mám v okolí tri Octávky (1,9TDi 110k klíma, 4kotúče atď.) u všetkých odišlo trubo pri cca. 150tis. km. Každá má úplne iného majiteľa.
Nové Mondeo poznám len jedno a tam bol nejaký problém s motorom, ale išlo o dovoz z Nemecka, tak možno tam je pôvod potiaží.
Osobne by som išiel do Mondea (1,9 TDCi Ghia), aj keď o ňom príliš veľa neviem. Príde mi však priestornejšie a motor sa mi páčil viacej. S Octavicou mám čosi najazdené a motor je dobrý, ale ani po cca. 3-5000km neviem, čo mám od podvozku očakávať. Nejak mi nesedí...
rimsy
Příspěvky: 72
Registrován: sob črc 01, 2006 22:20

Příspěvek od rimsy »

No v zaruce neni uz ani jedno, takze s autorizovanym servisem si lamat hlavu nemusim, napada me ve skodovce je zastaralejsi motor. Plus dalsi fakt je ta prostornost, i Espero mi prijde vetsi nez oktavka. Asi vyhaje Ford, ale diky za reakce. Je fakt ze Espero mi prirostlo k srdci, ale musi uz holka do sveta...
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Nikdy nezabudnem ako som vystúpil z Octavky a pohodlne sa usadil v Toyote Yaris. Mal som tam oveľa viacej miesta...
Uživatelský avatar
Miso29
Příspěvky: 390
Registrován: úte dub 18, 2006 20:59
Bydliště: Banska Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Miso29 »

Urcite ten Ford jednoznacne.
Zlaty Matiz 0.8SE r.v.98 green filter,cierna kapota,vyfuk Ulter Sport
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

rimsy: No když prodáváš Espero, tak následující krok je Nubira,nebo Lacetti, nebo Leganza apod.Ford má drahý díly a servis.
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
rimsy
Příspěvky: 72
Registrován: sob črc 01, 2006 22:20

Příspěvek od rimsy »

Ivoš píše:rimsy: No když prodáváš Espero, tak následující krok je Nubira,nebo Lacetti, nebo Leganza apod.Ford má drahý díly a servis.
NUbira ne, to by podle me byl krok zpatky, nebo stranou..spis Leganza, ale mam na vyber tyhle dve auta, tak vybiram z nich..
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

co si vybrat

Příspěvek od Serpico »

.....no jak octavia tak mondeo 5let staré a v dieselu, takže počítej 250tisíc km ( stav tachometru mi nezajímá lehko lze změnit, v servisní knížce něco bude do 90tisíc km, ale taky to není směrodatný ) já ti nechci kazit chuť....můj názor ani jedno

mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Vieš ono dost záleží odkiaľ to kupuje. Ak v bazáre sphlasím s tebou. Ak to berie do kolegu/známeno/niekoho z rodiny/spoľahlivého zdroja, tak sa nemá čoho báť.
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

koupě

Příspěvek od Serpico »

...no mipo já s tebou souhlasím od " známýho " ano v rozumné cenové relaci....obecně na individuální prodej jsou ceny větší, prostě prodávající investovali a nejsou ochotni připustit reálnou cenu, jinak potřebují učesat...2 až 3leté je zhruba na poloviční P.C.,...no a teď si vyber...u nás k tomu ještě přistupuje určitý setrvačný aspekt předražovat škodovku...velkou roli hraje provoz a údržba....pokud někdo jede 10km do práce a zpět, tak motor jede 30% ve studeném režimu, to auto je za 100 - 150tisíc utahaný...samozřejmě záleží, jak se k němu chováme zvlášť v době ohřevu na provozní teplotu, největší opotřebení....jezdil jsem s formanem, který měl 400tisíc km, ale pozor denně odlítal 400 - 450 km ( auto ze svozu ), těch aspektů je mnoho....vždy bude koupě ojetiny riziko, které lze pouze minimalizovat....nejlepší je před koupí diagnostikovat - dobrý servisman, který zná problematiku daného typu...ale ani ten nenačte úplně všechno....to by podstatný díly motoru musel rozdělat....

mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Příspěvek od mino »

Pýtal si sa čo by ste brali? Ja jednoznačne to Mondeo. Ale platí to čo sa tu už písalo- za čo, prečo, od koho atď. Tých aspektov je strašne veľa. Držím palce nech dobre vyberieš. Z vlastnej skúsenosti viem že v Octavke veľa miesta dnu nieje.
Škoda Roomster TSI
Odpovědět

Zpět na „POKEC“