Chladicí sustava

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
kapo391
Příspěvky: 25
Registrován: sob kvě 13, 2006 23:59

Příspěvek od kapo391 »

-peha- píše:Skús v prihrádke pri spolujazdovci :twisted: :twisted: :twisted: no alebo doma v šuflíku :lol: :lol: :lol:
ha ha :twisted: :twisted: :twisted: :x :x
Reklama
 

Uživatelský avatar
kapo391
Příspěvky: 25
Registrován: sob kvě 13, 2006 23:59

Příspěvek od kapo391 »

-peha- píše:Skús v prihrádke pri spolujazdovci :twisted: :twisted: :twisted: no alebo doma v šuflíku :lol: :lol: :lol:
:x :x :x ha ha ha
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Jaký ha,ha,ha :D ja keď som kúpil auto tak som mal manuál v tej prihrádke no a teraz ho mám v spálni v šuflíku :lol: Tak co ješte je to ha,ha,hááááááá :lol:
Uživatelský avatar
kapo391
Příspěvky: 25
Registrován: sob kvě 13, 2006 23:59

Příspěvek od kapo391 »

-peha- píše:Jaký ha,ha,ha :D ja keď som kúpil auto tak som mal manuál v tej prihrádke no a teraz ho mám v spálni v šuflíku :lol: Tak co ješte je to ha,ha,hááááááá :lol:
:lol: dík za pomoc tak zatim
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Tak čau a o toho svojho Maťulku sa neboj s tou vodou je to vše podla normy OK :D :D :D
Docent
Příspěvky: 1228
Registrován: ned bře 13, 2005 10:22

Příspěvek od Docent »

To je zajímavý, já v přihrádce spolujezdce manuál taky nemám :oops: . Vozím ho totiž v kapse opěradla u sedadla řidiče :lol: .
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Jenomže Ty si Docent a tak jako učenej stále čučíš do manuálu :twisted: a my obyčajní ludkovia čučíme na cestu a manuál čítame po manželských povinostiach v spálni :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

To Ondras:
-i svatá trpělivost -i
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
piterko
Příspěvky: 40
Registrován: stř lis 22, 2006 13:04
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od piterko »

ludkovia ja mam takýto problem.došla zima a ja neviem aká nemrznúca zmes ide do chladiča.poradite mi niekto???? :?: :?: :?:
Ozorák Mikuláš
Příspěvky: 315
Registrován: úte říj 24, 2006 19:21
Bydliště: Nové Zámky - SK

Příspěvek od Ozorák Mikuláš »

Ja do Nexie používam SUPERAL zmes pre hliníkové motory :P .
Miki
______________________________
Škoda 110 - červená
Daewoo Nexia GLE , 1,5 SOHC, 8V , 1996 - zlatá metalíza
Uživatelský avatar
PAMA
Příspěvky: 203
Registrován: ned lis 06, 2005 17:23
Bydliště: Trencin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PAMA »

Ozorák Mikuláš píše:Ja do Nexie používam SUPERAL zmes pre hliníkové motory :P .
jjj aj do matiza
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

Chystám sa pred zimou vymeniť chladiacu kvapalinu,preštudoval som anglický návod k Matizu,aj český k Ticu,ten postup je obdobný,(naposledy som to robil ešte na Š120 :lol: ),ešte pre istotu,než sa do toho pustím,chcem sa opýtať zbehlejších v tejto otázke:
To sa neodvzdušňuje???
Máto nejaká samoodvzdušňovací systém,alebo ako??Je mi to trošku divné,lebo aj na Š100,ktorá mala otvorený chladiaci systém,sa to muselo na konci odvzdušniť a to tak,že sa spustil motor s otvorenou zátkou chladiča,Na vozoch s uzavretým systémom bývajú spravidla odvzdušňovacie ventily,či kohúty,ale počul som už aj o samoodvzdušnení (Seat,Opel)
toto je návod,ktorý je v zásade totžný pre oba vozy (Tico,Matiz)
url http://www.volny.cz/daewoo_tico/chlazeni.htm
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
J.Bad
Příspěvky: 738
Registrován: ned črc 16, 2006 22:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od J.Bad »

Ahoj Alvine,před rokem jsem měnil také chladící kapalinu a povolil jsem šroubek zespodu na chladiči a vypustil starou a šroubek zatáhnul a nalil novou - nechal otevřenou nádobku - když se tam vcucli 2 litry tak chvíli nechal běžet s otevřenou nádobkou a pak zavřel a od té doby o tom nevím - žádnej problém...Tak co byl jsi na Výstavišti na autosalonu?
Matizek modrej - jak jinak 5/2003 najeto 120 000 defend lock,radio Pioneer 2x airbag,posilovač,ABS,tónovaný skla,elektrika,central a navíc od 8/2010 čipnuté na 51KW!! - člen Matiz clubu č.27
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

Ja by som takto povedal:

1, chled. kvapaliny su troch farieb: modra, zelena a ruzova. Modra a zelena je v podstate ta ista. Pisem to preto, ze by sa tieto dva druhy (teda modra a ruzova al. zelena a ruzova) nemali miesat. Takze ak tam mas doteraz modru, kup proste modru. Objem celej chladiacej sustavy je 3,8 litra. Co sa tyka mixu s destilkou, malo by sa to miesat max pol na pol, takze do jednej dvojlitrovky chlad.kvap a do druhej dest. vodu

2, vymena - odmontit viecko expanzky. Odmontit najspodnejsiu hadicu z chladica. Do serbla ten sjarajt vypustit. Primontit hadicu spet. Naliat cez expanzku 3,8 litra cistej vody (radsej horucej ak mas motor zahriaty uz) a nechat nakopnut motor, kym sa zahreje na prac. teplotu. Vtedy sa otvori ventil a precisti sa cela sustava. Vypnut motor, zase vsetko vyplachnut prec - tato procedura sa moze urobit viac krat, az kym nebude pri vypustani len cista voda vytekat. No a potom uz len z pripravenych dvojlitroviek naliat 1,9 litra nemrzky a 1,9 litra destilky.

Budes to mat pekne preplachnute na dalsich 7 rokov.

A ked uz robis to, rovno pories aj nemrzku do ostrekovaca, nech sa nezabudne.
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

Jirko,rado vďaka za rady,poriešim to v nasledujúcich dňoch,terqaz tam mám zelenú kvapalinu,ale keĎ to celé vypustím a prepláchnem,už si myslím,že je to fuk,čo tam nalejem ,myslím čo do farby,to je dôležité len pri prípadnom dolievaní.
(podobne ako z brzdovkou,pri dolievaní záleží,či je tam syntetická DOT4,alebo Minerálna DOT4,pri kompletnej vámene je to jedno,záleži len na tom aby to bola DOT4 :D
Jirko,bol som na výstave,písal som o tom aj v téme o Autosalóne,keď docvakám film vo foťáku,dám urobiť fotky,naskenujem a hodím ich sem,alebo už ako,či bude fungovať Ukazto.cz,proste ich nejako sprístupním Vám všetkým :D :D :D :D :D :D :D :D
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“