Natření rezavějících míst

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Natření rezavějících míst

Příspěvek od Ivoš »

Prosím o radu. Chystám se natřít spodky obou aut. Mám na mysli spodek náprav...zkrátka spodek auta:-) Jakou barvu použít (rez očistit smirglem nebo ocelákem,aby to bylo co nejšetrnější)?

Díky
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Reklama
 

Uživatelský avatar
kasma
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 13, 2006 14:48
Bydliště: Brezno, SR

Příspěvek od kasma »

Ja som podvozok vybrusil dortenou kefou, kde bolo viac hrdze tak aj oskrabal sraubovakom, odmasti a dvakrat som to natrel nejakou farbou na baze gumoasfaltu s kaucukom. Zatial mi todrzi a hrdza nekuka nikde...
Daewoo Espero, 1,5 DOHC, 66kw, 103 000km pri kúpe, teraz 136 000 km, plná esperácka výbava, AL-disky ExclusiveLine 14" a pneu DUNLOP SP200 195/60/R14 H, audio SONY CDX GT 500 /52x4 + 52 w priamo na subwoofer/, vpredu repro koax. Ground Zero GZTF 100 MK2, vzadu repro Hertz DSK 165 kompo
Uživatelský avatar
blaho
Příspěvky: 186
Registrován: stř čer 07, 2006 08:23
Bydliště: MA - Sološnica, SKK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blaho »

Ja to mám tiež natreté gumoasfaltom ešte od predošlého majiteľa a zatiaľ spokojnosť. Teraz som akurát obnovil pred zimou ten náter na podbehoch spredu, lebo tam mám tiež z toho taký 2 cm pásik, kde fŕkajú kamienky v zime, aby to zbytočne neodieralo lak a čiastočne už bol ten náter poodbíjaný, tak som ho natrel znovu, aby mi to náhodou po tejto zime nezačalo hrdzavieť. To bych nerád! Neviem, ako sa to teraz volá, ale môžem zistiť, keď budem doma. Inak rôzne takéto prípravky nájdeš aj v TESCU aj v spreji, ale neviem, či potom nie sú riedšie tie v spreji, lebo ten môj je taký hustý. Ale to je ešte stará výroba. Foťo toho má doma 3 pixly.
Daewoo Espero, 1.5 DOHC, 60 000km, f elektrike, IMM, alarm, klíma, SONY CDX-C5850
Uživatelský avatar
blaho
Příspěvky: 186
Registrován: stř čer 07, 2006 08:23
Bydliště: MA - Sološnica, SKK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blaho »

A tú rez určite dobre očisti aj smirglem aj ocelákem, ak bude niekde väčšia. Lebo keď to dobre nepripravíš a kvitnúť Ti to bude ďalej, tak o tom ani nebudeš vedieť, lebo cez tú gumu to to neuvidíš. I keď ono to by bolo asi minimim, keď tam nebude mať teoreticky prístup voda a vzduch.
Daewoo Espero, 1.5 DOHC, 60 000km, f elektrike, IMM, alarm, klíma, SONY CDX-C5850
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Ono to nekvete, je to jen povrchová rez, ale říkal jsem si,že lepší je prevence, než pak vyvařovat plechy nebo kupovat nové....díky ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
RoSta
Příspěvky: 613
Registrován: ned říj 03, 2004 23:19
Bydliště: PRIEVIDZA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RoSta »

určite by som pred náterom ochrannou farbou použil tzv. nezmývací hrdzistop, možno známejší aj pod ANTIREZIN, ktorý chemickou reakciou vytvorí takú odolnú škrupinu, ktorá má potom podobnú funkciu ako medenka (taká zelená farba) na medených materiáloch a nedovolí ďalej hrdzavieť...
a až na takúto základovku gumoasfalt (alebo niečo podobné) ako ochrana proti mechnickému poškodeniu tejto vrstvy...
http://www.TAXAMETER.sk
Ford Mondeo 1,6 LPG
Ex: Espero 1,5 LPG
Zrušenie ESPERA a dovoz MONDEA...
Uživatelský avatar
djpsx
Příspěvky: 697
Registrován: sob bře 18, 2006 19:06
Bydliště: Pardubice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od djpsx »

Tak jsem koupil normální venkovní syntetickou základovku šedou na kov a fertig.A v létě to natřu pořádně tím gumoasfaltem....tak uvidíme.
Daewoo Nubira Kombi 1.6SX,r.v. 99 střední výbava, stříbrná, tuning výfuk, 205/50 R16 al. kola Zender, RMG Sony
Daewoo Nubira Sedan 2.0, r.v.98 (do provozu 2001), plná výbava, tmavě modrá metalíza, MP3 CD rádio.
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Sakra ako to že máš zase staré prihlasovacie meno veď už si snad IVOŠ :twisted: :twisted: :twisted:
Uživatelský avatar
RoSta
Příspěvky: 613
Registrován: ned říj 03, 2004 23:19
Bydliště: PRIEVIDZA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RoSta »

urob ako myslíš a fertig...
http://www.TAXAMETER.sk
Ford Mondeo 1,6 LPG
Ex: Espero 1,5 LPG
Zrušenie ESPERA a dovoz MONDEA...
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

peha: asi ze zvyku, na jiným foru mám ještě tuhle starou přezdívku.....

Jinak natřeno a hotovo.
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

jinak trosku pozde na osetrovani spodku ne? :roll:
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

No kdyby mi to neporadil "možnábudoucí tchán", tak bych ti nedělal vůbec.....a v té době nebyl sníh a bylo relativně teplo a tak:-)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Odpovědět

Zpět na „POKEC“