Zaves prednich pasu u Lacetti (a nejspis i na Nubire)

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Zaves prednich pasu u Lacetti (a nejspis i na Nubire)

Příspěvek od PavelZ »

Ahoj,
jak na Nubire tak ted i na Lacetti me vadi "rachtani" zavesu prednich pasu. Je pravda, ze v ruzne mire to delaji vsechna auta, ve kterych sem jel a mela riditelnou vysku zavesu pasu, ale Lacetti (a Nubira snad jeste o trosku vic) patri mezi ty hlasitejsi. Takze bych se chtel zeptat, jestli zu to nahodou nekdo neresil? Nebo jestli nekdo mate zkusenost, jak se k tomu dostat? Popis v servisnim manualu, ze se musi posunout kryt prahu, oddelat dolni kryt B-sloupku a pak jeho horni kryt mi moc nepomohl :(, kdyz tam neni ani popis ani obrazek, jak to oddelat. To se jen vypaci? Nebo, uplne nahodou, nemate nekdo fotku toho mechanismu? Z toho obrazku v manualu je sice poznat, jak to asi funguje, ale uz ne, jak se zbavit pripadnejch zvuku.

Predem dik,
Pavel
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Pásy mám nastavený uplně nahoru ( korejci jsou hold mrňavý) a nic nerachtá ... :shock: , tak nevím co myslíš , ale ani když jedu sám , tak ten spolujezdce nerachtá , jinak ty závěsy na sloupku volný jsou , když za ně vezmeš a zahýbeš , ale při jízdě to není slyšet ( jo a rádiem to neřeším , ale je to možný druh opravy :lol: )
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Já jsem se s tím teda ještě nesetkal, nebo to možná nevnímám.....každopádně bych to zkusil nějak třeba podložit, nebo něco v tom smyslu.
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Ja je uplne nahoru nastaveny nemam. Zkusim ho pro zajimavost soupnout az uplne do horni polohy. Jsou slyset oba, ale zajimavy je, ze jak na Nubire, tak na Lacetti hned od zacatku od nove koupenyho auta je levej slyset citelne vic nez pravej (sedel sem na miste spolujezdce, schvalne sem se i otocil, abych i pravej zaves poslouchal levym uchem).
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

aaa

Příspěvek od simone »

nikdy som nič podozrive nepočul pri pasoch?? žeby len u teba?
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Uživatelský avatar
bobpe
Příspěvky: 58
Registrován: čtv led 27, 2005 10:51

pasy

Příspěvek od bobpe »

robilo mi to na spolujazdcovej strane, keď tam nikto nesedí a teda je nepripútaný. da sa to rozobrať ľahko - nasilu tie plasty vytiahnuť, spodok, potom vrch, podložil som to samolepiacim kobercom a je pokoj. aj vo vnútri toho plastu, kde je strunka čo sa stlačí a vtedy sa to dá polohovať hore,dolu aj tam som dal taký tenký samolepiaci pásik, akoby tesnenie na okno a je to ticho. netreba sa toho báť, da sa to ľahko aj zložiť.
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Zvláštní... asi jedinej pazvuk kterej nemam.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
bobpe
Příspěvky: 58
Registrován: čtv led 27, 2005 10:51

pazvuk

Příspěvek od bobpe »

to ked to je jediny co nemas tak ja mam taky specialny pazvuk - take puknutie ako v nosniku alebo kde, niekde dole v strednom stlpiku alebo v spodku pod zadnymi dverami. Robi to ked prejdem cez taku vlnu - napr. na krizovatke cez roletu, pekne na kazdej rolete to pukne, neviem zistit co to je, servis je z toho tiez mimo, nevedia co to je, na jamach to nerobi, iba na takych malych napr. ked je poflakovana cesta, taky ten naplacany asfalt. Ide ma porazit, lebo vsetko ostatne som odstranil ale toto neviem.....
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Tak koukni někde na auto zespoda. Mně na to rok v servise nemohli přijít a až když jsem byl u Petram na geometrii, tak jsme zjistili, že mam urezlý držáky lanovodů ruční brzdy ! Podotýkam nový auto po 1,5 roce. Prostě lana k zadnim brzdám už nejsou chycený ke kastli ale normálně visej odněkud zepředu až dozadu. Pak to vzadu tlouklo do podlahy, jak byl na tom laně zbytek držáku. Omotávka z molitanu už 3 měsíce funguje jako nervová uklidňovačka. :shock:
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Re: pasy

Příspěvek od PavelZ »

bobpe píše:robilo mi to na spolujazdcovej strane, keď tam nikto nesedí a teda je nepripútaný. da sa to rozobrať ľahko - nasilu tie plasty vytiahnuť, spodok, potom vrch, podložil som to samolepiacim kobercom a je pokoj. aj vo vnútri toho plastu, kde je strunka čo sa stlačí a vtedy sa to dá polohovať hore,dolu aj tam som dal taký tenký samolepiaci pásik, akoby tesnenie na okno a je to ticho. netreba sa toho báť, da sa to ľahko aj zložiť.
Tak presne tohle me napadlo, jen sem si nebyl jistej, jestli je to technicky mozny. Musel si kvuli tomu i odsroubovat pas, nebo to slo i bez toho? Me zatim zbavili jednoho pazvuku v servisu, to kdyz rachtalo neco uprostred palubky, pry se tam uvonil nejaky svazek. Pak sem po nejaky dobe zacal slyset tu plastovou prihradku, co jen nad rezervou v kufru. To sem vyresil tim, ze sem ji oblepil hmotou, pro dodatecnou zvukovou izolaci auta a od toho je klid. Ted mi vadi ten mas, prece jen, kdyz to "cvrlika" 10 cm od ucha, tak to po case zacne byt neprijemny.
Uživatelský avatar
bobpe
Příspěvky: 58
Registrován: čtv led 27, 2005 10:51

pas

Příspěvek od bobpe »

no, kedze som chcel aj pod ten plast hore dat izolaciu tak som ho hore odsroboval, ale na to utisenie pasu to dole nemusi ist, iba na hrany hore a na uchyt dole som dal ten tenky samolepiaci koberec, a dovnutra toho plastu co je hore okolo uchytu.
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Diky za radu ;). Zkusim to udelat taky tak. Jestli to bude fungovat, budu zase na chvili stastnej jak blecha :).
Rastos
Příspěvky: 449
Registrován: pát dub 07, 2006 15:27
Bydliště: Sk

Příspěvek od Rastos »

A take ste nemali, ze vam nieco drnci vo dverach vodica a spolujazdca? A ked podrzim tlacitko el. zatvarania okien na doraz hore (okna sa zapru do ramu), tak je ticho...
Pomaly mozeme vydat manual, ako riesit pazvuky v aute...
ex: Matiz, Kalos, Lacetti
Uživatelský avatar
bobpe
Příspěvky: 58
Registrován: čtv led 27, 2005 10:51

mali,mali

Příspěvek od bobpe »

aj take bolo, aj to tu je nikde pisane, pomohlo napr. vazelina do zamku, normalne natlacit ked su otvorene dvere tak tam kde to zaklapuje, pripadne ja mam cele dvere - tapacir podlozeny zvnutra - na kazdom srobe je maly stvorcek samolepiaceho koberca a hore pod oknom je taka tenka pena, medzi dvere a tapacir - je to super ticho - to by mohli rovno vo vyrobe takto robit.
Uživatelský avatar
bobpe
Příspěvky: 58
Registrován: čtv led 27, 2005 10:51

mali,mali

Příspěvek od bobpe »

aj take bolo, aj to tu je nikde pisane, pomohlo napr. vazelina do zamku, normalne natlacit ked su otvorene dvere tak tam kde to zaklapuje, pripadne ja mam cele dvere - tapacir podlozeny zvnutra - na kazdom srobe je maly stvorcek samolepiaceho koberca a hore pod oknom je taka tenka pena, medzi dvere a tapacir - je to super ticho - to by mohli rovno vo vyrobe takto robit.
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“