Poruchy po 1/2 roce užívání

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Viem ako jazdia hotelový taxikári v Prahe (pár ich poznám). Jazdia na Superboch, chudák autá. Mesačne jedno ide do šrotu (havárka), ale inak majú okolo 100.000km a sú na odpis. Nápravy, brzdy atď, iba motory zatiaľ ako tak držia. Podľa mňa by to nevydržalo žiadne auto.
Keby si jazdil s autom nadoraz, tak sa to na ňom prejaví aj keby si neviem čo robil. Ono schválne, keď sa (v noci) ponáhľajú pre zákazníka, tak trasa z letiska Ruzyň - hotel v centre (pri Náměstí republiky) im trvá plus-mínus 10-15min., tak hádaj, čo to auto asi zažije pri takej jazde. Takže neviem, či bola chyba iba na strane Audi...
Reklama
 

Olda
Příspěvky: 649
Registrován: čtv bře 17, 2005 15:11
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Olda »

Ondras píše:Nevěřím. Vyfoť. K čemu je škrcení sání u diesela?
To ti nepovim, ale transit rv. 95 2.5 bez T, to mel taky(mechanicky
ovlad)...
Renault Laguna GT 98, modrozelená, 3.0 V6 24V, 140KW-ex automat-nyní manual, plná polní, žihadlo
Nexi 1.5 16V Red Sedan-se odstěhovala do prahy
Fiat Uno 1.5i-zvaný arcixindl-je v pánu
Renault Laguna combi 98-se odstěhovala se do zlína
Obrázek
Uživatelský avatar
Mufty
Příspěvky: 127
Registrován: pát črc 14, 2006 15:43
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mufty »

Ondras píše:Nevěřím. Vyfoť. K čemu je škrcení sání u diesela?
vzdy su nejake suciastky v motore naviac, potom ked to clovek rozobere a zlozi tak mu ich vzdy par zostane :lol:
Lega 2.0i LPG full
Uživatelský avatar
djpsx
Příspěvky: 697
Registrován: sob bře 18, 2006 19:06
Bydliště: Pardubice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od djpsx »

Mě to přijde jako podobný případ s elektronikou.

Vždycky jsem si říkal, že značková elektronika zaručuje kvalitu. Po peripetiích, které jsem měl s DVD přehrávačem Sony, následně Philips, kdy po neustálých reklamacích, výměně přístrojů za nové apod. jsem řekl dost. Koupil jsem si DVD přehrávač XSite za 1500 Kč a ten mi slouží naprosto bezchybně už 3 roky.

Takže u značkových aut,elektroniky atd. jsem už dost zdrženlivý. Klidně investuji do neznámých značek, které jsou podstatně levnější a vycházeje z mých zkušeností i spolehlivější.

Když jsme kupovali Nubču Kombi, pár lidí říkalo proč si nekoupíme něco lepšího a spolehlivějšího.....S autem problémy nemáme téměř žádné (krom běžných provozních záležitostí) a ti "radilové" jezdí s VW,Audi,Škodou atd. po servisech a nadávají ;)
Daewoo Nubira Kombi 1.6SX,r.v. 99 střední výbava, stříbrná, tuning výfuk, 205/50 R16 al. kola Zender, RMG Sony
Daewoo Nubira Sedan 2.0, r.v.98 (do provozu 2001), plná výbava, tmavě modrá metalíza, MP3 CD rádio.
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: auto

Příspěvek od Akri »

Serpico píše:.....mufty to si nás chtěl polechtat na duši ( daewoo - chevrolet špatné hodnocení v testech atd.. ) ...korejci jsou špatný..... VW synonym kvality - německá " důkladnost a smysl pro pořádek " asi bejvávalo, trochu se přidám - známý provozoval 60 ks BMV ustoupili od nich nepřežily "lunární" stav komunikací v Praze provozovány jako hotelové taxi, uvolňovaly se nádrže a podvozkové části. Přešly na AUDI A 6 a na těch akciovka krachla - závady: prasklý rozvodový řemen v 25 tisících....odcházely poloosy....barvu jim to bralo v kartáčích....atd. vozy skončily v bazaru na Praze 9.... kde je prosím neměcká kvalita, serioznost atd.... němci neuznávali reklamace, auta stála nevydělávala...fy. nakonec neměla na splácení leasingu.....nakonec jahůdka na našem dortu...jednou tady kolega ukazoval Nexii provozovanou jako taxi s 900 000 km na tacometru na nějakém ostrovu já nevím, kde už to přesně bylo....


mějte se fajn
Barvu v kartacich to bralo i na mercedesech tech nejvyssich trid, bylo to po prechodu na vodou reditelne laky :roll: ten lak byl mekkej na macknuti nehtem, sam jsem videl, kartace to ucesali tak, ze byl videt kazdej chlup jak po nem zustal prouzek v laku vymacklej, to je holt smula :cry: ale vsechno se vychytalo, jen bych chtel videt jak se zakaznikovi vysvetluje, ze mercedes ja lakovan keramickym lakem, ktery je jeden z nejtvrdsich na svete :lol:
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

barva

Příspěvek od Serpico »

....to akri já na tebe dám - něco jsem četl o keramický barvě v případě mercedesu - to je pak už skoro nezničitelná barva - to snad není ani možný - můžeš to objasnit ....

měj se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: barva

Příspěvek od Akri »

Serpico píše:....to akri já na tebe dám - něco jsem četl o keramický barvě v případě mercedesu - to je pak už skoro nezničitelná barva - to snad není ani možný - můžeš to objasnit ....

měj se fajn
To je pouze vrchni bezbarvy lak, je to tvrdy jak bejk, podle toho taky tak stoji. Pouziva se mimojine i na nadrze motorek, kvuli tomu aby se to neosmejdilo kalhotama :D
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

lak

Příspěvek od Serpico »

....to AKRI jinak řečeno příplatek za metlu 10 - 30 tis. tak to pak vychází na 50tis ? no u mercedesu bych se nedivil......

mějme se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
srneček
Příspěvky: 106
Registrován: čtv říj 05, 2006 10:40
Bydliště: Oslavany, Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Moje Aveo

Příspěvek od srneček »

Pravdou je, že hodně záleží na náhodě, ale pravidlo zůstává, že kvalitnější značka má vyšší procento dobrých kusů oproti levné značce, otázkou vždy zůstává jestli není výhodnější koupit dva nonamy s celkou životností delší a cenou poloviční než jeden renomovaný kousek.

Ale zpět k mému Aveu, prvních 5.000km bez závad, pak odešlo jakýsi relé stěračů a pořád jeli při zapnutém klíčku na cyklovač. Takže do servisu (shodou okolností se závada projevila, když jsem byl asi 1km od servisu), závadu našli a že se to relé musí měnit i s pojistkovou skříňkou (celý jeden kus). V servisu dělá mechanika i kamoš a "doporučil" mi, že se tato závada dá odstranit i relátkem z felicie za minimum, pro případ stejné poruchy po záruce, ale že tato závada je na prvním autě, takže to není nějak častý.

Horší je to s palivoměrem, ten mi někdy blbne a někdy jede normálně, takže stav paliva jen odhaduji a v servisu nejsou schopni závadu najít a tvrdí, že je vše v pořádku. A za rohem jsem se od zmíněného kamaráda dozvěděl, že to není první Aveo s touto závadou, ale že pokaždý bylo špatný něco jinýho - plovák, palivoměr, stabilizátor napětí,... Asi to mají udělaný moc na těsno a odchází to, ale oficiálně to nikdo nepřizná. (on s tím nic dělat nemůže - je obyčejný mechanik a je u firmy 6 měs.)
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Re: Moje Aveo

Příspěvek od peter NR »

srneček píše:V servisu dělá mechanika i kamoš a "doporučil" mi, že se tato závada dá odstranit i relátkem z felicie za minimum
...a mohol by si sa ho spytat, ci je rele cyklovaca v aveu zamenitelne bez inych zasahov za rele z felicie... chyba mi totiz nastavovanie intervalov cyklovaca a felda mala pamatovy , takze to by bolo veeeelmi pozitivne.... ;)
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Re: Moje Aveo

Příspěvek od peter NR »

srneček píše:V servisu dělá mechanika i kamoš a "doporučil" mi, že se tato závada dá odstranit i relátkem z felicie za minimum
...a mohol by si sa ho spytat, ci je rele cyklovaca v aveu zamenitelne bez inych zasahov za rele z felicie... chyba mi totiz nastavovanie intervalov cyklovaca a felda mala pamatovy , takze to by bolo veeeelmi pozitivne.... ;)
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

No pravda je, ze mne po natankovani plne nadrze a to pokazde co zatim byli, rucicka na prvni otoceni klicku nevybehne vubec nahoru, lezi jak mrcha, jako kdybych byl nejakej krkoun a bral na dno, ale staci vypnout a znovu zapnout a uz vybehne, dela mi to uplne od zacatku, ale kdyz se to druhym pokusem srovna, neresim to, jinak mi ukazuje dobre.
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

No pravda je, ze mne po natankovani plne nadrze a to pokazde co zatim byli, rucicka na prvni otoceni klicku nevybehne vubec nahoru, lezi jak mrcha, jako kdybych byl nejakej krkoun a bral na dno, ale staci vypnout a znovu zapnout a uz vybehne, dela mi to uplne od zacatku, ale kdyz se to druhym pokusem srovna, neresim to, jinak mi ukazuje dobre.
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: lak

Příspěvek od Akri »

Serpico píše:....to AKRI jinak řečeno příplatek za metlu 10 - 30 tis. tak to pak vychází na 50tis ? no u mercedesu bych se nedivil......

mějme se fajn
lak za 50 tisic dneska uz neni zadna vyjimka, ale na novem si pouze priplacis, neplatis prece lak zvlast, neco je standart, jako treba pastelova barva, ale kdyz chces metlu, nebo perlu, musis zaplatit ten rozdil co je mezi pastelovou barvou a metlou pod tim vrchnim cirym lakem :D
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

Akri píše:No pravda je, ze mne po natankovani plne nadrze a to pokazde co zatim byli, rucicka na prvni otoceni klicku nevybehne vubec nahoru, lezi jak mrcha, jako kdybych byl nejakej krkoun a bral na dno, ale staci vypnout a znovu zapnout a uz vybehne, dela mi to uplne od zacatku, ale kdyz se to druhym pokusem srovna, neresim to, jinak mi ukazuje dobre.
to mi robi tiez... pripada mi to ako keby sa mi vysmieval - clovek mu da plnu a on mi ukazuje stvrtku - svina...
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Pokec“