klepani praveho predniho kola - otacky kola

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
jakub
Příspěvky: 998
Registrován: úte srp 31, 2004 23:08

klepani praveho predniho kola - otacky kola

Příspěvek od jakub »

dzus vsichni, tak jsem si dal pauzu a som zpet ... pres leto se mi dvakrat, trikrat stalo, ze mi zacalo jakoby klepat od praveho predniho kola

zkousel jsem a vysledoval, ze to je od rychlosti otaceni kola (nikoliv otacek motoru)

manzeta je ok, kotouc jak kdyz streli, disk je rovny - udajne to muze byt lozisko

klapani jsem slysel vzdy, kdyz jsem vyjel na jested, tam auto vzdy chvilku stalo a cestou dolu - pak jsem vzdy nervama nevydrzel zastavil (pokazde jinde - cili to nemohl byt hluk z okoli) a sel k auto to kolo ukopnout - nic, nezdalo se byt "volny" ci tak neco

nasednu, jedu dal a pak to dva mesice neslysim ... napadlo me nejezdit na jested :D ale popravde bych radsi znal pricinu

mohl by to byt zkrouceny nebo nejak pomrveny stredici krouzek pod diskem (pac tedka se zimakama to tusim nedela), ale prisly mi vsechny v poradku ...
Reklama
 

Uživatelský avatar
Joska
Příspěvky: 89
Registrován: sob zář 18, 2004 01:43
Bydliště: Turnov

Příspěvek od Joska »

čus Jakube,
jestli ti to klepe vždy po sjezdu dlouhýho kopce tak to budou destičky
mě to taky občas dělaly, když se přehřály tak začali škrtat ale to bys poznal při brždění :D
Joska Turnov SE 0,8 RED 1999
prodám na díly/opravu
http://www.motomencl.cz
http://kemp.kvalitne.cz
http://www.hpsporting.cz
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Běžně se klepe celý brzdič , to vydává taky nepříjemný zvuky . ;)
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
jakub
Příspěvky: 998
Registrován: úte srp 31, 2004 23:08

Příspěvek od jakub »

Joska píše:čus Jakube,
jestli ti to klepe vždy po sjezdu dlouhýho kopce tak to budou destičky
Joska píše:Běžně se klepe celý brzdič , to vydává taky nepříjemný zvuky
no, takze - situace tato - nastartuji - vesmes zahrato, ale ne dukladne po chvilce jedu a ani ne tolik plynem (je to z kopce) jsem jel nepatrne ostreji (ve smyslu vice brzdim, zatacku klidne necham poradne provalit)

no a najednou zacne to klapani - jestli to muze byt deskami - a zastaveni to zchladi? jenomze to bych pochopil spis kdyz bych jel se zahratym autem (po 10km) a pak tomu nekde nalozil desky jsou nove

vim, ze se mohou mirne zvlnit kotouce a pak se to klepe, ale nedojde na klapani ... no zatim to neni nic zasadniho, vuli v rizeni ani nic podobneho nepocituji, auto bylo na garancce, tak kdyby melo kolo upadnout, tak na to snad prijdou ;)
Uživatelský avatar
viki
Příspěvky: 113
Registrován: stř zář 01, 2004 09:21

manzeta

Příspěvek od viki »

ahoj, mam ten samy problem az na to ze vim pricinu a tou je praskla manzeta - chci se zeptat, zda lze vymenit samotna manzeta aniz by se muselo do servisu??
Ondras
Příspěvky: 1623
Registrován: sob bře 27, 2004 22:21
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: manzeta

Příspěvek od Ondras »

viki píše:ahoj, mam ten samy problem az na to ze vim pricinu a tou je praskla manzeta - chci se zeptat, zda lze vymenit samotna manzeta aniz by se muselo do servisu??
Ano, pokud umíš remontovat poloosu.
|\/| /\ '|' | '/.

byl to - ročník 1998 / 0.8i / přes 136.000 km / přímé sání, 15" alukola, snížení o 30mm, palubní počítač, otáčkoměr, sportovní interiér, folie, svody, laďáček a další capiny
Uživatelský avatar
viki
Příspěvky: 113
Registrován: stř zář 01, 2004 09:21

Příspěvek od viki »

nooo uprime - sem zenska coz asi mluvi za vse:-) ale svagr nebo tata si na autech delaji vsechno sami a tak by mi na to koukli, jenze oni maji kazdej uplne jiny auto a nevedi jak to je u matzize reseny.....takze me zajima jak moc velkej problem to je. a jestli se do toho vubec poustet no.
stejne tak potrebuju vymenit rovodovej remen

:?
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

No , dá se to udělat oboje ( já bych se do toho určitě pusti l ,nehledě na to , že už jsem to několikrát dělal oboje ) , ale zkušenosti jsou určitě potřeba , takže nevím , jak na tom máš bráchu s tátou .... ;)
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
viki
Příspěvky: 113
Registrován: stř zář 01, 2004 09:21

tomas

Příspěvek od viki »

no jak rikam na svejch autech si udelaji spoustu veci sami....ale kazdy auto je jiny no. tak moc diky za nazor, mozna se na to vrhnem na jare:-)
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

viki píše:nooo uprime - sem zenska coz asi mluvi za vse:-) ale svagr nebo tata si na autech delaji vsechno sami a tak by mi na to koukli, jenze oni maji kazdej uplne jiny auto a nevedi jak to je u matzize reseny.....takze me zajima jak moc velkej problem to je. a jestli se do toho vubec poustet no.
stejne tak potrebuju vymenit rovodovej remen

:?
Povolit střed. matici kola, zvednout auto, sundat kolo, odpojit spodní čep ramena, vycvaknout poloosu ven z převodovky ;)

Zjednodušeně řečeno :)
Uživatelský avatar
viki
Příspěvky: 113
Registrován: stř zář 01, 2004 09:21

Příspěvek od viki »

a jeste jeden dotaz - da se vymenit samotna manzeta nebo se musi menit cely klou?
a musi se pak delat geometrie (predpokladam ze jo)
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

S geometrií to nemá co dělat , samozřejmě , že po každém zásahu do nápravy by se měla udělat kontrola , ale při odražení spodního čepu se nemění , to by se muselo hýbat závitovou řídící tyčí , poloosa na geometrii taky vliv nemá , ten kloub se měnit nemusí , manžeta jde přetáhnout , ale pokud už není špatný , prach a špína udělá svoje , rozhodně bych stím takhle nejezdil a co nejdříve udělal , ještě před nandáním nové manžety je nutné kloub pořádně promýt nějakým odmasťovadlem a pak vyfoukat kompresorem a znova namazat čistou vazelínou.
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
viki
Příspěvky: 113
Registrován: stř zář 01, 2004 09:21

Příspěvek od viki »

diky diky diky :-)
Uživatelský avatar
jakub
Příspěvky: 998
Registrován: úte srp 31, 2004 23:08

Příspěvek od jakub »

Tomáš píše:, ten kloub se měnit nemusí , manžeta jde přetáhnout , ale pokud už není špatný , prach a špína udělá svoje , rozhodně bych stím takhle nejezdil a co nejdříve udělal .
jestli klape, je imho po nem ...
Uživatelský avatar
viki
Příspěvky: 113
Registrován: stř zář 01, 2004 09:21

Příspěvek od viki »

jakub píše:
Tomáš píše:, ten kloub se měnit nemusí , manžeta jde přetáhnout , ale pokud už není špatný , prach a špína udělá svoje , rozhodně bych stím takhle nejezdil a co nejdříve udělal .
jestli klape, je imho po nem ...
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“