Plechače

Moderátor: Blue Lanos

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

kapo391 píše:Ci se múže tak jezdit když je vúle na stredovém náboji vycentrovaná šrubami
Neviem co si sa chcel spytat tak to skusim preformulovat do dvoch moznych verzii:
1.Bude to robit bordel ak bude disk na naboji vycentrovany maticami alebo skrutkami?
- ano moze, je to uplne v poriadku.
2. Bude to robit bordel ak bude disk na naboj prilepeny skrutkami alebo maticami bez vycentrovania pretoze disk ma vacsiu stredovu dieru nez naboj centrovaci nakruzok a naboj bol robeny tak, ze sa musi disk vystredit stredovou dierou?
- ak mas svinske stastie tak nebude, ale inac bude
:lol:
Reklama
 

Uživatelský avatar
kapo391
Příspěvky: 25
Registrován: sob kvě 13, 2006 23:59

Příspěvek od kapo391 »

ppp píše:
kapo391 píše:Ci se múže tak jezdit když je vúle na stredovém náboji vycentrovaná šrubami
Neviem co si sa chcel spytat tak to skusim preformulovat do dvoch moznych verzii:
1.Bude to robit bordel ak bude disk na naboji vycentrovany maticami alebo skrutkami?
- ano moze, je to uplne v poriadku.
2. Bude to robit bordel ak bude disk na naboj prilepeny skrutkami alebo maticami bez vycentrovania pretoze disk ma vacsiu stredovu dieru nez naboj centrovaci nakruzok a naboj bol robeny tak, ze sa musi disk vystredit stredovou dierou?
- ak mas svinske stastie tak nebude, ale inac bude
:lol:
Dík :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:Takže je vrátim aj ked sa to predajcovi nebude líbit
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

To bude nejlepší řešení a nejjednoduší. Ondra má pravdu, že ať si každý jezdí na čem chce, já jsem ti chtěl jenom poradit, jak to vyřešit co nejefektivněji, když si měl radost jak si lacino koupil. Že to nejsou disky na Matíze je jasný již od začátku tvého dotazu. Další pravdou, je že disk středí ony 4 kolovové matky a středová díra jistí, aby nebyly šrouby namáhány více než je zdrávo. Ale obojí je a musí být s centrované.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Ondras píše:
kapo391 píše:či jsou ty moje plechače vúbec použitelne na mateja,lebo špatne sa to meria. A hlavne ked priemer stredového náboja mam večší asi tak o 2-3milim
No já tomu nějak nerozumím. Ptáš se na rozteč, nebo středovou díru? Co se špatně měří? Proč? Prostě si sežeň kola s roztečí 4x114.3mm a dírou 69,1mm a budeš spokojen. Když díra nesedí, tak u plecháčů s tím prostě na rozdíl od hliníků nehneš. Konstrukce (průřez disku) středové díry na plecháčích vylučuje postupy užívané u hliníků, tedy středící kroužky a soustružení.
Ondro já jsem z jeho počátečních dotazů pochopil, že má středovou díru na disku větší jak náboj, proto jsem navrhoval úpravu vymezovacími kroužky. Samozřejmě že pokud by byla středová díra disku menší než náboj, tak její zvětšování nepřipadá v úvahu.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
shaman
Příspěvky: 298
Registrován: ned zář 05, 2004 22:04
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od shaman »

Ty prvni 5x13 jsi nemusel vracet, mam je na pneu 145/70 a jsou uplne v pohode. Rozhodne bych se vyhnul jakymkoliv spekulacim s tou stredovou dirou, dej tam to co tam ma byt a nesnaz se spekulovat. Je to akorat hastereni o par stovek, coz ve finale stejne nema smysl..
Pro ty co mají rádi skútry - www.scootland.cz
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“