Aký olej do motora ?

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Ozorák Mikuláš
Příspěvky: 315
Registrován: úte říj 24, 2006 19:21
Bydliště: Nové Zámky - SK

Aký olej do motora ?

Příspěvek od Ozorák Mikuláš »

Prosím dlhoročných majiteľov Nexií o radu. Neviem sa dostať do správnych koľají. Koľko ľudí , toľko názorov. Používam motorový olej GTX Castrol Protection 15W/40 , nakoľko pri kúpe Nexie mi bolo povedané, že toto sa dáva do motora. Stretol som sa však už s názormi , že by som tento olej nemal používať. Vraj mám použiť syntetický , alebo polosyntetický olej , lebo to tieto motory vyžadujú. Prosím o radu skúsených z tohoto hľadiska. Ďakujem Vám všetkým !!!
Miki
______________________________
Škoda 110 - červená
Daewoo Nexia GLE , 1,5 SOHC, 8V , 1996 - zlatá metalíza
Reklama
 

Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

Nexia má hydraulické vymezování vůle ventilů, takže by měla dostávat olej 10W-40...ten 15W-40 je moc hustý...už do Racera byl předepsaný 10W-40...a mimochodem, Castrol je zbytečně předražený...já používám Valvoline Durablend 10W-40 - kvalita za rozumnou cenu :)
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Uživatelský avatar
Rasťo
Příspěvky: 97
Registrován: sob říj 22, 2005 10:59
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Rasťo »

Mne povedali v znackovom servise Daewoo/Chevrolet, ze olej Castrol sa nesmie zamienat. Vraj ked auto zacne jazdit na Castrol, musi sa pouzivat len Castrol pocas celej zivotnosti motora. Taktiez, ked sa pouziva iny olej, nesmie sa nahradit Castrolom... / Co si o tom myslite?
Espero 1,5; LPG; r.v.:1996
Ozorák Mikuláš
Příspěvky: 315
Registrován: úte říj 24, 2006 19:21
Bydliště: Nové Zámky - SK

Příspěvek od Ozorák Mikuláš »

Neviem k čomu sa prikloniť. Nerád by som zničil motor . Ani to neviem ako dlho tam je používaný ten olej. Od kúpy auta pravidelne mením olej a včas. Ale tiež som počul , že by sa nemal meniť olej castrol na iný a opačne. :roll:
Miki
______________________________
Škoda 110 - červená
Daewoo Nexia GLE , 1,5 SOHC, 8V , 1996 - zlatá metalíza
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

Castrol není nijak výjimečný olej...podle mého názoru je to jen masáž ze strany prodejce, aby si vyděšený zákazník dál kupoval Castol...
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Uživatelský avatar
Dede
Příspěvky: 314
Registrován: ned úno 27, 2005 15:22
Bydliště: Košice

Příspěvek od Dede »

O tom ze nieje mozne zamienat olej v motore za inú značku keď už raz jazdil na Castrol je podla mna somarinka. Oleje sa mozu kombinovat, pokial maju rovnaké viskózne číslo. Samozrejme ak tam mas polosyntetic tak menis za polosyntetic, tým už nič nepokazíš.

btw: mam na predaj Castrol TxT 5w40 softec fullsyntetic za 350/lit ...ak by bol zaujem kontakt cez PM
DAEWOO NEXIA DOHC 1996- moje 1. osobné motorové vozidlo
CITROEN C4 Seduction 2010
Hyundai SANTA FE -T 2,4 16V 2006
olin
Příspěvky: 47
Registrován: pon bře 13, 2006 19:16
Bydliště: Trutnov

olej

Příspěvek od olin »

Podle mě je 10/40 zlatá střední cesta,používám několik let Q8 4l za 550Kč a bez problémů. Olin
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

olej

Příspěvek od Serpico »

....vše co se týká oleje bylo zde řešeno...olej pro nexii 10W - 40
( určuje startovatelnost za studena 10W - 35 = " -25°C ", druhé číslo je viskozita za tepla, pro naše klimatické podmínky vyhovuje už od 30
tedy polosyntetika - s tím nelze nic zkazit viz. palikx / petrm servismani Gold Car - souhlas s keslerem pro hyd. zdvihátka je nutná - dobrá polosyntetika - dřívější vymezení ventilové vůle - názor palikxe necpat plnou syntetiku, když nebyla od začátku ( je agresívnější na rozpouštění nečistot )! - sám používám castrol magnatic 10W - 40 podlehl jsem reklamnímu spotu - menší opotřebení studeného motoru - nakonec všechno se nalejvá v Holandsku s cisteren do sudů a v rozlišení je jenom třída oleje a její příměsi - nic jiného v tom nehledejte.
Dnes kupuji Castrol, ne když ho potřebuji - ale když je někde v akci, tak se dostávám při pětilitrovém balení na cenu 200 - 220 Kč / litr, což mi přijde jako průměrná cena....skladovatelnost oleje v originálním obalu je 5 let...ještě pozor na výměny 10 - 12tisíc nebo 1 rok, olej stárne, oxiduje ( teploty ve válcích ) a ve vaně a ztrácí své schopnosti...
měj se a nedělej s zas tak velké starosti
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
sergej73
Příspěvky: 63
Registrován: stř bře 14, 2007 20:38
Bydliště: Horehron
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sergej73 »

Nazdar pridal som sa do klubu a prosim o radu,kupil som nexiu a od byvaleho majitela som sa dozvedel ohladom motoroveho oleja len to ze je to syntetika Valvoline ale menil to v servise a nevie aky presne.Ide o to ze pri kontrole som zistil ze je olej tesne pod spodnou ryskou a zislo by sa nejaky doliat.Nesie ma aj LPG
dik
talat
Příspěvky: 127
Registrován: ned úno 04, 2007 20:09
Bydliště: Martin/Priekopa city

Příspěvek od talat »

daj tam nový a aj filter a máš pokoj.ja ked som ju kupil som vymenil vsetky filtre,olej urobil som aj preplach,sviečky.milion vecí
Naposledy upravil(a) talat dne ned bře 18, 2007 20:12, celkem upraveno 1 x.
nexia gtx 1,5 16V
Uživatelský avatar
dedo.miki
Příspěvky: 1253
Registrován: stř led 10, 2007 19:50
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

Ja ti len napíšem jednu radu . Na oleji netreba šetriťTie následky nestoja za to.Obrázek
talat
Příspěvky: 127
Registrován: ned úno 04, 2007 20:09
Bydliště: Martin/Priekopa city

Příspěvek od talat »

ak to menil v servise tak by aspon trochu na urovni servis nalepil niekde nalepku aky olej a pri kolkych km. bol meneny.ja to mam ked otvoriš vodičove dvere je na nich nalepka o nafukaní pneumatik.no tak pod nu mi to bachli.ale ako hovorím ja by som preplachol a vymenil.
nexia gtx 1,5 16V
Uživatelský avatar
sergej73
Příspěvky: 63
Registrován: stř bře 14, 2007 20:38
Bydliště: Horehron
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sergej73 »

Ok pozriem sa niekde po nejakej nalepke
Nexia GLX 1.5 16V 1995,LPG
Uživatelský avatar
skip63
Příspěvky: 132
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:17
Bydliště: Praha 10 Strašnice

Příspěvek od skip63 »

ja tam mam 15W40 a tenhle je uvaděnej i v manualu a v knižce nexia jak naní tak nevim
ODISEI
Příspěvky: 25
Registrován: úte bře 13, 2007 00:42
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ODISEI »

No ja tam mám Mogul racing 5w 40 a žádnyproblém nemám a jezdím na to 2 roky (jednou ročně měním)
Osobně zastavám nazor že pokud mám 3 oleje ruzných značek třeba 15w 40 na stejne uřčení (typ motoru atd) tak budou rozdíli minymalní ale rozdili mezi reklamou jsou uš jina věc :?:
Pokud někdo odebyrá dlouho době Svět motoru tak tam jednou bylo vše o vyměně a přechodu z jednoho oleje na druhy ( myslím třeba z polosyntetiky a plnou s..)
Sem tam je dobré koupit do oleje nějakou tu přisadu ((třeba ARVU :twisted: ))
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“